Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
133
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

Jak wybrać najlepszą pompę do domu i ogrodu? | Ekspert radzi

W każdym domu i ogrodzie przyda się odpowiednia pompa do wody! Jeśli masz oczko wodne, podlewasz rośliny lub z powodu zalania musisz wypompować wodę z pomieszczeń, staniesz przed wyborem odpowiedniego urządzenia! Gardena jest ekspertem w dziedzinie obiegu wody w ogrodzie, a pompy ogrodowe są tego idealnym przykładem.

 

Wybór odpowiedniej pompy do domy i ogrodu to nie lada wyzwanie! Na rynku dostępnych jest bardzo wiele urządzeń różnych producentów. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu i jak wybrać najlepszą pompę do Twojego domu i ogrodu?

Z pomocą przychodzą eksperci: Dariusz Kaproń – menadżer ds. produktów i szkoleń marki Gardena oraz Tomasz Szostak – doświadczony ogrodnik, autor bloga Z ogrodem na TY, który w Waszym imieniu będzie zadawać pytania.

Do czego można wykorzystać pompę do wody?

Gardena to doskonale znana Wam marka producenta narzędzi ogrodowych – m.in. sekatorów, urządzeń do pielęgnacji trawnika i nowoczesnych robotów koszących. Oferuje także szeroki asortyment narzędzi i akcesoriów do podlewania, obejmujący m.in. łatwe w użyciu, niezawodne pompy o dużej mocy do trzech rodzajów zastosowań: nawadniania ogrodu, doprowadzania wody i wypompowywania wody.

Niezależnie od wybranego typu pompy marki Gardena, można być zawsze pewnym jakości, innowacyjności i wysokiej wydajności.

POMPY ZANURZENIOWE do osuszania

Szybkie i wydajne wypompowywanie wody z basenów, oczek wodnych i zalanych piwnic dzięki pompom wysokiej jakości.

Czy to w piwnicy lub garażu, czy w ogrodzie, czasem woda dostaje się tam, gdzie nie powinna. Wówczas trzeba skorzystać z mocy pomp, by możliwie jak najszybciej i najdokładniej wypompować wodę. Dzięki pompie zanurzeniowej do wody czystej możesz możesz osuszyć lub wypompować wodę z zalanych piwnic, basenów. Możesz również przepompować wodę np. ze stawu do beczki na wodę. Z kolei, gdy wykop budowlany napełni się wodą po burzy lub konieczne jest wypompowanie wody z oczka wodnego, lepiej skorzystać z mocy pomp zanurzeniowych do brudnej wody. O tym, jakie urządzenie najlepiej wybrać, dowiesz się z poniższego filmu

Czym różni się pompa do wody brudnej od pompy do wody czystej? Którą wybrać do zalanego garażu? Czy woda ze stawu jest czysta czy brudna? Czy pompa służąca do wypompowywania wody np. z basenu może zasilić zraszacz?POMPY OGRODOWE
do nawadniania

Istnieją różne sposoby pobierania wody do podlewania ogrodu: czy to kran, cysterna, zbiornik na deszczówkę czy studnia – wszystkie źródła wody można optymalnie wykorzystać do nawadniania ogrodu lub do użytku domowego.

Dzięki pompom ogrodowym o dużej mocy można doprowadzać deszczówkę ze zbiornika lub studni o głębokości do 8 m i nawadniać trawnik, kwiaty lub grządki warzywne, jednocześnie chroniąc środowisko. Od modelu podstawowego po pompy o wysokiej wydajności – każdy znajdzie odpowiednią pompę dostosowaną do wielkości ogrodu, długości węża, liczby zraszaczy i wymaganego ciśnienia. Więcej informacji znajdziesz na filmie

Do czego możemy użyć pompę ogrodową? Kiedy wybrać pompę napowierzchniową, a kiedy zanurzeniową? Czym kierować się podczas wyboru?HYDROFORY
do użytku domowego

Dzięki wydajnym pompom do zaopatrywania domu w wodę istnieje możliwość wykorzystania alternatywnych źródeł wody do użytku w domu i w ogrodzie. 

Zestawy hydroforowe służą do zaopatrywania w wodę gospodarstwa domowego (np. spłukiwania toalet, dostarczenie wody do pralki, zmywarki). Można je montować na stałe, by doprowadzać wodę do użytku domowego, jak również wygodnie użytkować do nawadniania ogrodu. Włączają się automatycznie, gdy potrzebna jest woda, a następnie się wyłączają. Więcej dowiesz się z filmu

Co to jest hydrofor? Czym różni się od zwykłej pompy? Do czego służy zbiornik w hydroforze? Jaki wybrać do zasilania zraszacza, a jaki do domku letniskowego?Jak wybrać odpowiednią pompę?

Potrzebujesz pomocy przy wyborze pompy odpowiedniej do Twoich potrzeb? Sprawdź podpowiedź poradnika doboru pompy Gardena.

Na stronie internetowej www.gardena.pl znajdziesz specjalną aplikację, dzięki której znajdziesz pompę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Wystarczy odpowiedzieć na kilka krótkich pytań, a program zasugeruje wybór najlepszego rozwiązania w zakresie doboru modelu pompy.

Gardena_logo

Artykuł powstał we współpracy z marką GARDENA.
Więcej informacji znajdziesz na: www.gardena.pl

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Nowe treści

 

Ważne tematy
Lista zakupów
Nowe rośliny w katalogu
Zostań redaktorem!

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.


Komentarze

ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Większość bylin na rabacie powinna być zabezpieczona przed mrozem. Dowiedz się, które to rośliny oraz jak ochronić je przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Zimą rośliny balkonowe są szczególnie narażone na przemarzanie, gdyż ich korzenie osłonięte są jedynie doniczką i cienką warstwą ziemi. Trzeba je zabezpieczyć przed mrozem.
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Posadzone młode egzemplarze są szczególnie narażone na działanie mrozu, zatem chcąc cieszyć się ich urokiem w następnych latach należy pamiętać o bardzo dokładnym zabezpieczeniu ich przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Z trawnika należy systematycznie usuwać opadające liście. W tym celu oprócz zwykłych grabi możemy użyć tzw. miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego.
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4 cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej, czyścimy narzędzia ogrodowe, dokonujemy ich przeglądu, zmieniamy płyny, świece, oddajemy noże do ostrzenia. Czyścimy i chowamy węże ogrodowe oraz meble ogrodowe.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu