Logo
Logo
3
Okazje

3 zasady oszczędnego podlewania ogrodu

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Warto w tym dniu zastanowić się, jak racjonalnie wykorzystywać cenne zasoby i dbać o środowisko naturalne.

Każdego dnia gospodarstwa domowe zużywają ogromne ilości wody – do podstawowej higieny, sprzątania, gotowania, ale także do pielęgnacji roślin. Ważne, aby ogród nawadniać w sposób zrównoważony i efektywny. Przedstawiamy 3 główne zasady, które pozwolą na mądre i skuteczne podlewanie.

 

Rośliny zielone mają bardzo duży wpływ na jakość naszego życia. Pochłaniają CO2, filtrują zanieczyszczenia i cząstki stałe oraz poprawiają lokalny klimat. Potrzebują jednak sporej ilości wody, która jest im niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Istnieją proste sposoby, które pomogą zadbać o rośliny i nawodnić je oszczędnie i efektywnie.

Zasada 1: Tylko wtedy, gdy jest to konieczne!
Oszczędne podlewanie ogrodu nawadnianiem kropelkowym

Miłośnicy zieleni mogą mądrze gospodarować wodą, podlewając ogród tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Sterownik nawadniania Bluetooth, fot. Gardena
W celu zminimalizowania parowania i ograniczenia ilości zużytej wody warto zastosować sprytny system nawadniania kropelkowego Micro-Drip-System, który dostarcza wodę prosto do korzeni. Dodatkowo zamontowany sterownik nawadniania Gardena Bluetooth, pozwoli określić dokładnie czas podlewania i dostosować go do warunków pogodowych. Dzięki temu rośliny otrzymają dokładnie taką ilość wody, jakiej potrzebują. W rezultacie będą one zdrowsze, a zbiory bardziej obfite!

Zasada 2: Wykorzystuj alternatywne źródła wody!
Podlewanie ogrodu wodą deszczową

Ogród najlepiej podlewać wodą deszczową, która jest wyjątkowo korzystna dla roślin, ponieważ ma niższą zawartość wapnia. Deszczówka to skuteczne rozwiązanie, które pomoże zadbać jednocześnie o naszą planetę i stan konta bankowego. Dzięki temu zaoszczędzimy również wodę z kranu, a więc ochronimy cenne zasoby naturalne.

Zbiornik i pompa do deszczówki 47002 Inox Automatic, fot. Gardena
Pracę zdecydowanie ułatwi nam pompa do deszczówki 4700/2 Inox Automatic. Możemy bez problemu podłączyć do niej system automatycznego nawadniania czy zraszacz, a włącznik hydroforowy włączy i wyłączy pompę przy każdorazowym poborze wody. Ponadto specjalna rura teleskopowa umożliwia szybką i łatwą regulację zasilania wodą. Dzięki temu woda łatwo przepływa nad krawędzią beczki, bez strat i zaginania się przewodu.


Zasada 3: Kontroluj zużycie wody i nie trać ani kropli!
Wybierz licznik wody do podlewania ogrodu

Rośliny, aby dobrze i zdrowo rosły, muszą być prawidłowo i skutecznie podlewane. Pamiętajmy, że nadmierne zużycie zasobów nie tylko wpływa niekorzystnie na rośliny, ale to również ogromna strata pieniędzy.

Licznik wody AquaCount, fot. Gardena
Teraz dzięki nowemu licznikowi wody Gardena AquaCount możemy mieć pewność, że dostarczymy im odpowiednią ilość wody. Licznik można łatwo podłączyć do kranu, zraszacza, węża ogrodowego lub pompy i mierzyć zużycie wody jednym naciśnięciem przycisku. Dzięki temu ogrodnicy na bieżąco mogą kontrolować zużycie wody, co pomoże im efektywniej ją wykorzystywać i oszczędzać.

2022-03-22
Tekst i zdjęcia: informacja prasowa Gardena

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu