Logo
Logo

Czy woda z kranu nadaje się do podlewania roślin?

Pytanie czytelnika: Czy do podlewania moich roślin doniczkowych mogę stosować wodę prosto z kranu?

Jaka woda będzie najlepsza do podlewania roślin doniczkowych?

Woda z kranu (pod warunkiem, że nie ma zbyt dużej ilości wapnia) jest odpowiednia do podlewania większości roślin. Należy ją zmiękczyć: przegotować i pozwolić odstać w konewce przez 24 godziny, aby wytrącony osad opadł na dno.

Przy podlewaniu wodą bezpośrednio z kranu (bez przegotowania) należy przynajmniej raz na dwa lata wymieniać roślinom podłoże, gdyż ulega ono nadmiernemu zasoleniu.

Chlorowana woda jest również bezpieczna dla większości roślin domowych, ale jeśli masz system filtracji, to jest o wiele lepiej dla roślin. Inną opcją jest zbieranie wody deszczowej do użytku. Woda destylowana jest najlepszą wodą do użycia podczas podlewania roślin domowych. Jednak nie jest to jedyny sposób. Istnieje kilka wspaniałych alternatyw, jeśli nie jesteś w stanie używać wody destylowanej do wszystkich swoich roślin opieki.

Make Your Life Greener / YouTube


Zdjęcie tytułowe: Karolina Grabowska / Pixabay

Autor
Czy woda z kranu nadaje się do podlewania roślin?
Czy woda z kranu nadaje się do podlewania roślin?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl