Logo
Logo

Nawozy do storczyków | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Storczyki stały się bardzo popularne ze względu na ich piękne i bardzo różnorodne kwiaty. Jednak, aby te efektowne kwiaty kwitły długo i intensywnie niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, na którą powinno się składać odpowiednie nawadnianie i nawożenie storczyków. Jakie nawozy do storczyków wybrać i jak je stosować?

Spis treści
Dlaczego warto stosować nawozy do storczyków?
O jakich zasadach nawożenia storczyków pamiętać?
Forma i skład nawozów dla storczyka
Polecane nawozy – 5 najlepszych!

Dlaczego warto stosować nawozy do storczyków?

Nawożenie storczyków jest niezbędne, aby liście miały intensywny kolor, a kwiaty piękną barwę. Dodatkowo stosowanie nawozów sprawia, że rośliny lepiej radzą sobie z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi i są mniej narażone na choroby. Regularne nawożenie jest również niezbędne ze względu na fakt, że rośliny doniczkowe mają ograniczony dostęp do składników pokarmowych.

Kiedy i jak stosować nawozy do storczyków?

Dobór czasu nawożenia należy dobrać do okresu wzrostu rośliny (i jej spoczynku), zwłaszcza że te trzymane w domach mogą zaskakiwać i kwitnąć w nietypowych porach roku.

Najlepiej trzymać się zasady, że nawożenie przeprowadza się, gdy roślina wypuszcza młode pędy lub pąki, a zaprzestać nawożenia tuż po przekwitnięciu.

Nawożenie powinno się przeprowadzać co około 2 tygodnie lub co trzecie podlewanie, a więc 2 razy podajemy samą wodą, a następnie raz wodą z nawozem, powtarzając ten cykl aż do przekwitnięcia. W trakcie intensywnego wzrostu rośliny, a więc na początku okresu nawożenia najlepiej wybierać preparaty bogate w azot. Jak tylko zauważymy, że roślina spowalnia swój rozrost zacząć stosować nawozy ubogie w azot, a bogate w fosfor i potas.

Jakie nawozy do storczyków kupić?

Do storczyków doskonale sprawdzają się zarówno nawozy naturalne, jak i mineralne. Zazwyczaj mają one formę płynną i dodaje się je do wody wykorzystywanej do podlewania. Do storczyków i orchidei stosuje się jedynie specjalistyczne nawozy dedykowane tym wyjątkowym kwiatom. Mają one specjalnie dobrany skład i odpowiednie proporcje poszczególnych składników, które zapewniają prawidłowy wzrost roślin i ich obfite oraz długotrwałe kwitnienie. Wygodną formą nawożenia są również pałeczki nawozowe, które stopniowo uwalniają wszystkie niezbędne makro i mikroelementy.

TOP 5 nawozów do storczyków!

Nawóz do storczyków Moc Kwiatów, Sklep ZielonyOgródek pl
Nawóz płynny do storczyków – Moc Kwiatów – 0,5 l | Target
Specjalny nawóz do orchidei zapewniający bujne kwitnienie oraz stymulujący powstawanie nowych pąków kwiatowych.
KUP ONLINE
https://sklep.zielonyogrodek.pl/pl/p/Nawoz-plynny-do-storczykow-Moc-Kwiatow-0%2C5-l-Target/43
Odżywka do storczyków w sprayu Krople Natury – 300 ml | Target
Odżywka pozwala na stworzenie dobrych warunków rozwoju storczyków, zbliżonych do ich środowiska naturalnego. Łagodzi warunki stresowe, na jakie są narażone orchidee uprawiane w warunkach domowych.
KUP ONLINE
Pałeczki nawozowe do storczyków Target, Sklep ZielonyOgródek pl (1)
Pałeczki nawozowe do storczyków 20 szt. | Target
Wieloskładnikowy nawóz WE typu NPK w postaci pałeczek nawozowych przeznaczony do nawożenia wszystkich odmian storczyków, o odpowiednio skomponowanym składzie.
KUP ONLINE
Orchid Energy odżywka aplikator TARGET do storczykow, Sklep ZielonyOgrodek
Odżywka do storczyków – Orchid Energy – 35 ml | Target
Specjalny, skondensowany nawóz do storczyków. Gotowy do użycia, samodozujący aplikator gwarantuje łatwość i wygodę stosowania.
KUP ONLINE
Nawóz Biohumus Max do storczyków Target Natural, Sklep ZielonyOgródek pl
Biohumus Max do storczyków – 1 l | Target Natural
Naturalny, organiczny środek poprawiający właściwości podłoży, powstały na bazie biohumusu przeznaczony do zasilania wszystkich rodzajów storczyków.
KUP ONLINE

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Aleksandra Sapozhnikova/Unsplash

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Nawozy do storczyków | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nawozy do storczyków | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (14)