Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Lakma: Impregnat Drewnokolor - Odkrycie Roku 2011

W największym konkursie konsumenckim w kraju – Laur Klienta i Konsumenta – impregnat do drewna Drewnokolor otrzymał tytuł w kategorii „Odkrycie Roku 2011”. Nagroda świadczy o tym, że produkt, a także jego właściwości, zostały dostrzeżone i docenione przez klientów w całej Polsce.

Kategoria Odkrycie Roku w programie Laur Klienta i Konsumenta stworzona została z myślą o produktach nowych, innowacyjnych i docenianych przez klientów. Na wyniki w każdej kategorii w zdecydowanej większości wpływają opinie respondentów o danym produkcie.

Wśród produktów chemii budowlanej dostrzeżony przez klientów i nagrodzony został impregnat Drewnokolor.

– Z jednej strony jesteśmy zaskoczeni nagrodą, z drugiej strony nie dziwi nas, że akurat ten preparat przypadł do gustu klientom. Drewnokolor ma bardzo nowoczesną formułę. Posiada w swoim składzie nanocząsteczki i specjalne woski, chroniące drewno przed wpływem wilgoci i rozwojem mikroorganizmów. Impregnat chroni drewno przed destrukcyjnym działaniem warunków atmosferycznych i promieniowania UV – mówi Andrzej Cholewka, product manager producenta preparatu, firmy Lakma

Impregnat charakteryzuje się głęboką penetracją zapewniając długotrwałą ochronę drewna. Preparat barwi drewno zachowując widoczny rysunek jego słoi. Najlepiej sprawdza się przy zabezpieczaniu surowych elementów stolarki drewnianej, a także altan, pergoli, parkanów, konstrukcji stropów i dachów.


Źródło: Lakma SAT


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu