Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Lakma: Impregnat Drewnokolor - Odkrycie Roku 2011

W największym konkursie konsumenckim w kraju – Laur Klienta i Konsumenta – impregnat do drewna Drewnokolor otrzymał tytuł w kategorii „Odkrycie Roku 2011”. Nagroda świadczy o tym, że produkt, a także jego właściwości, zostały dostrzeżone i docenione przez klientów w całej Polsce.

Kategoria Odkrycie Roku w programie Laur Klienta i Konsumenta stworzona została z myślą o produktach nowych, innowacyjnych i docenianych przez klientów. Na wyniki w każdej kategorii w zdecydowanej większości wpływają opinie respondentów o danym produkcie.

Wśród produktów chemii budowlanej dostrzeżony przez klientów i nagrodzony został impregnat Drewnokolor.

– Z jednej strony jesteśmy zaskoczeni nagrodą, z drugiej strony nie dziwi nas, że akurat ten preparat przypadł do gustu klientom. Drewnokolor ma bardzo nowoczesną formułę. Posiada w swoim składzie nanocząsteczki i specjalne woski, chroniące drewno przed wpływem wilgoci i rozwojem mikroorganizmów. Impregnat chroni drewno przed destrukcyjnym działaniem warunków atmosferycznych i promieniowania UV – mówi Andrzej Cholewka, product manager producenta preparatu, firmy Lakma

Impregnat charakteryzuje się głęboką penetracją zapewniając długotrwałą ochronę drewna. Preparat barwi drewno zachowując widoczny rysunek jego słoi. Najlepiej sprawdza się przy zabezpieczaniu surowych elementów stolarki drewnianej, a także altan, pergoli, parkanów, konstrukcji stropów i dachów.

Źródło: Lakma SAT


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu