Logo
Logo
54
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Kompozycja w misie wytrzymała na przesuszenie

W słonecznym miejscu w płaskiej misie podłoże latem bardzo szybko wysycha i nagrzewa się. Dlatego w takim naczyniu można posadzić tylko najbardziej wytrzymałe gatunki roślin. Zobacz, jakie kwitnące i efektowne rośliny sprawdzą się w takich warunkach.

 

Kompozycja w donicy

W płaskiej, żółtej misie posadzony został po środku rozchodnik o cytrynowożołtych, igiełkowatych listkach. Na tle rozchodnika wspaniale prezentują się dwie odmiany portulaki – różowa i żółta. To wesołe, kontrastowe zestawienie roślin można wykorzystać do ożywienia szarego wnętrza ogrodowego. Rośliny posadzono niesymetrycznie po to, by kompozycja wyglądała na naturalną. Lekko przewisające pędy portulaki wylewają się na zewnątrz pojemnika.

kompozycja odporna na przesuszenie

Rośliny w kompozycji

  1. Rozchodnik meksykański (Sedum mexicanumProven Accents® Lemon Coral® – to roślina tworząca niskie kępy, zaledwie 10 cm wysokości. Ma liście o jasnozielonym kolorze, drobniutkie, przypominające igły. Jest to mało wymagający gatunek, który doskonale znosi suszę. Wodę magazynuje w liściach.
  2. Portulaka (PortulacaMojave® Yellow – osiąga nie więcej niż 20 cm wysokości. Ma jasnożółte kwiaty, które otwierają się na dzień i zamykają na noc. Portulaki świetnie sprawdzają się w roli wypełniacza – warto je sadzić pomiędzy innymi roślinami, aby wypełnić puste przestrzenie. To roślina wymagająca słonecznego stanowiska i przepuszczalnego podłoża. Nie wymaga żyznej ziemi.
  3. Portulaka (PortulakaMojave® Red – niska roślina osiągająca zaledwie 20 cm wysokości. Wyróżnia się ciemnoróżowymi kwiatami z lekko pomarańczowymi środkami.

Tekst: Małgorzata Wójcik, 
zdjęcia: Proven Winners
www.provenwinners.com

 

Tagi
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
Twoja strona ogrodu