Logo
Logo
Do góry

Betafence: Murki z paneli Zenturo - zaprojektuj, zamontuj, wypełnij

Wystarczą trzy proste kroki, aby zamienić ogród w niepowtarzalne dzieło sztuki, wykorzystując murki gabionowe z paneli Zenturo firmy Betafence: zaprojektuj, zamontuj, wypełnij.

Znajdź miejsce dla murku gabionowego w swoim ogrodzie

Możesz zlecić projekt ogrodu profesjonaliście albo spróbować swoich sił w charakterze architekta - wystarczy tylko odrobina kreatywności… i kilka podpowiedzi.

Przemyśl, jakie funkcje ma pełnić w Twoim ogrodzie murek gabionowy i gdzie ma być jego miejsce. Murek gabionowy może stanowić:

  • element ogrodzenia, także służący jako wygłuszenie dźwięków dobiegających np. z ruchliwej ulicy,
  • wygrodzenie rekreacyjnej części ogrodu - w ten sposób zapewnisz sobie prywatność w miejscu przeznaczonym do wypoczynku,
  • przesłona, która skryje przed Twoimi oczami grządki z warzywami czy kompostownik.

Murki gabionowe wypełnia się różnego rodzaju materiałami organicznymi i nieorganicznymi. Wypełnienia nie są dostępne w ofercie firmy Betafence, ale z łatwością można je kupić w składach budowlanych i ogrodniczych, czy portach rzecznych.

Panele Zenturo Betafence Panele Zenturo Betafence

Dostosuj rodzaj wypełnienia do efektu, jaki chcesz osiągnąć:

  • kora drzew, pocięte pnie - zabiorą Cię na spacer po pachnącym lesie; kora dodatkowo oddaje swój aromat, maskując nieprzyjemne zapachy, np. kompostownia,
  • białe kamienie - będą doskonałym wspomnieniem gorących letnich dni,
  • łupiny orzecha kokosowego, łodygi bambusa - przywodzą na myśl egzotyczne zakątki znane z wakacyjnych podróży,
  • kamienie bazaltowe - dają ciekawy efekt kontrastu, jeśli murek zostanie obsadzony roślinami pnącymi o jasno zielonych pędach,
  • kolorowe szkło - podkreśli prestiżowy charakter posiadłości, idealnie komponuje się z nowoczesnymi bryłami budynków.

Zamontuj samodzielnie murek gabionowy z paneli Zenturo lub Zenturo Super

Murek gabionowy możesz zamontować samodzielnie na słupach Zenturo, tworząc przestrzeń między dwoma równoległymi przęsłami. W zależności od wielkości wybranego na wypełnienie materiału, wybierz panele Zenturo lub Zenturo Super:

  • panele Zenturo - doskonale nadają się do budowy murku gabionowego, do wypełnienia którego zostanie wykorzystany materiał o większych rozmiarach, np. pnie drzew, duże otoczaki.
  • panele Zenturo Super - mają drobniejsze oczka, dlatego wybierz właśnie je, gdy decydujesz się na wypełnienie niewielkich rozmiarów, np. korę drzew czy mniejsze kamienie.
Penele Zenturo Betafence
Panele Zenturo Betafence

Wypełnij murek wybranym materiałem

Po zamontowaniu dwóch równoległych przęseł paneli, sukcesywnie wypełniaj przestrzeń między nimi wybranym materiałem. Aby zapobiec wybrzuszeniom w murku zastosuj specjalne rozpórki, dzięki którym zachowasz jednakową odległość między równoległymi panelami na całej ich powierzchni.

Szczegółową instrukcję montażu murku gabionowego i informacje o produkcie znajdziesz na www.ogradzamy.pl.

źródło i zdjęcia: Betafence

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule.
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Możemy zająć się świerkiem lub jodłą w donicy, które służyły jako choinka – drzewko umieszcza się w jasnym, chłodnym pomieszczeniu (nie wolno wystawiać go na dwór, gdyż może zmarznąć). Należy je regularnie podlewać, aż do wiosny (koniec marca, kwiecień), kiedy wysadza się je do ogrodu.
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów. Warto także podwiązać gałęzie iglaków – trudniej będzie im ugiąć się pod ciężkim, mokrym śniegiem.
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste, oprócz "płaczących" gatunków takich jak klon, grab czy brzoza (formuje się je od czerwca do września!).
Tydzień 2, Sentencja nr:1
Tydzień 2, Sentencja nr:1
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu