Logo
Logo
31
Okazje

Od czego zależy jakość plakatu?

Wiele osób nadal rezygnuje z dekoracji ściennych takich jak plakaty, ponieważ jest przekonana, że ta forma druku jest niezbyt trwała, a sama jakość wydruku też nie do końca odpowiada współczesnym standardom. Okazuje się jednak, że cyfrowa technologia druku pozwala na tworzenie wyjątkowo trwałych plakatów.

 

Jakość papieru a trwałość plakatu

Współczesne plakaty drukowane są na zupełnie innym papierze, niż te cienkie kartki, które większość z nas kojarzy z przełomu XX i XXI wieku. Obecnie plakaty drukuje się na dobrze dobranym, wysokogatunkowym papierze, który zapewnia znacznie dłuższą trwałość dekoracji. Plakaty, które można znaleźć np. na https://pixers.pl/plakaty, drukowane są na grubym papierze o gramaturze 240 g/㎡. Ponadto, sprawia, że plakaty idealnie przylegają do ściany i gładko układają się w ramach lub antyramach. Co równie ważne, gatunek i jakość papieru mają przełożenie na jakość samego wydruku. Im lepszy papier, tym lepiej prezentują się na nim poszczególne kolory, a całość robi zaskakujące wrażenie. Taki plakat będzie się pięknie prezentował na ścianie przez wiele lat.

W jakiej technologii drukuje się plakaty?

Do wyboru obecnie są przede wszystkim dwa rodzaje druku: offset na ploterze oraz druk cyfrowy. Ten pierwszy daje gwarancję wyższej jakości, ale ze względu na wysokie koszty pracy poleca się go jedynie do druku wysokoformatowego. Jeśli chcesz drukować pojedyncze grafiki, zdecyduj się na druk cyfrowy.

Jeszcze kilka lat temu druk cyfrowy był zdecydowanie niższej jakości niż offset, dlatego wiele osób rezygnowało z możliwości druku pojedynczych grafik, dzisiaj jednak wiele się zmieniło. Dzięki nowoczesnym technologiom druku cyfrowego może on zapewnić jakość offsetu nawet przy pojedynczym druku.

Masz więc możliwość wyboru interesującej cię grafiki i druku jednego egzemplarza plakatu. Co ważne, niektórzy producenci plakatów zapewniają opcję personalizacji zamówienia. Oznacza to, że możesz określić:

rozmiary plakatu;
ułożenie (i ewentualnie zastosować lustrzane odbicie);
kolorystykę (oryginalną, czarno-białą, sepię).

Co więcej, jeśli zdecydujesz się na plakat w ramie, możesz wybierać spośród ram drewnianych i aluminiowych w kilku kolorach.

Gdzie można powiesić plakat?

Plakat wydrukowany w wysokiej jakości i na dobrym papierze może się okazać ciekawą dekoracją w domu lub biurze. Dzięki bogatym zasobom graficznym każdy znajdzie wzór lub motyw dla siebie. Plakat można powiesić nie tylko na recepcji, w biurze lub przedpokoju. Indywidualnie dopasowane grafiki sprawdzą się również w sypialni. Plakat może stanowić także świetne przełamanie aranżacji w łazience lub kuchni. Kluczem jest tutaj znalezienie pasującej do danej aranżacji grafiki i jej odpowiednie spersonalizowanie.

Tekst: źródło – Pixers

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać

 

Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!