Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
31
Do góry

Od czego zależy jakość plakatu?

Wiele osób nadal rezygnuje z dekoracji ściennych takich jak plakaty, ponieważ jest przekonana, że ta forma druku jest niezbyt trwała, a sama jakość wydruku też nie do końca odpowiada współczesnym standardom. Okazuje się jednak, że cyfrowa technologia druku pozwala na tworzenie wyjątkowo trwałych plakatów.

Jakość papieru a trwałość plakatu

Współczesne plakaty drukowane są na zupełnie innym papierze, niż te cienkie kartki, które większość z nas kojarzy z przełomu XX i XXI wieku. Obecnie plakaty drukuje się na dobrze dobranym, wysokogatunkowym papierze, który zapewnia znacznie dłuższą trwałość dekoracji. Plakaty, które można znaleźć np. na https://pixers.pl/plakaty, drukowane są na grubym papierze o gramaturze 240 g/㎡. Ponadto, sprawia, że plakaty idealnie przylegają do ściany i gładko układają się w ramach lub antyramach. Co równie ważne, gatunek i jakość papieru mają przełożenie na jakość samego wydruku. Im lepszy papier, tym lepiej prezentują się na nim poszczególne kolory, a całość robi zaskakujące wrażenie. Taki plakat będzie się pięknie prezentował na ścianie przez wiele lat.

W jakiej technologii drukuje się plakaty?

Do wyboru obecnie są przede wszystkim dwa rodzaje druku: offset na ploterze oraz druk cyfrowy. Ten pierwszy daje gwarancję wyższej jakości, ale ze względu na wysokie koszty pracy poleca się go jedynie do druku wysokoformatowego. Jeśli chcesz drukować pojedyncze grafiki, zdecyduj się na druk cyfrowy.

Jeszcze kilka lat temu druk cyfrowy był zdecydowanie niższej jakości niż offset, dlatego wiele osób rezygnowało z możliwości druku pojedynczych grafik, dzisiaj jednak wiele się zmieniło. Dzięki nowoczesnym technologiom druku cyfrowego może on zapewnić jakość offsetu nawet przy pojedynczym druku.

Masz więc możliwość wyboru interesującej cię grafiki i druku jednego egzemplarza plakatu. Co ważne, niektórzy producenci plakatów zapewniają opcję personalizacji zamówienia. Oznacza to, że możesz określić:

rozmiary plakatu;
ułożenie (i ewentualnie zastosować lustrzane odbicie);
kolorystykę (oryginalną, czarno-białą, sepię).

Co więcej, jeśli zdecydujesz się na plakat w ramie, możesz wybierać spośród ram drewnianych i aluminiowych w kilku kolorach.

Gdzie można powiesić plakat?

Plakat wydrukowany w wysokiej jakości i na dobrym papierze może się okazać ciekawą dekoracją w domu lub biurze. Dzięki bogatym zasobom graficznym każdy znajdzie wzór lub motyw dla siebie. Plakat można powiesić nie tylko na recepcji, w biurze lub przedpokoju. Indywidualnie dopasowane grafiki sprawdzą się również w sypialni. Plakat może stanowić także świetne przełamanie aranżacji w łazience lub kuchni. Kluczem jest tutaj znalezienie pasującej do danej aranżacji grafiki i jej odpowiednie spersonalizowanie.

Tekst: źródło – Pixers

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!