Logo
Logo

Cebulki przebiśniegów | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Przebiśniegi, nazywane też śnieżyczkami, to niezwykle urocze kwiaty, które nieodmiennie kojarzą się z wiosną i budzącym się do życia w ogrodzie. To piękne rośliny, których sadzenie i uprawa są niezwykle proste, a ich obecność stanowi wspaniałą ozdobę, stając się pewnym symbolem nadchodzącej wiosny. Jak sadzić przebiśniegi? Gdzie kupić cebulki przebiśniegów?

Spis treści
Gdzie i kiedy sadzić cebulki przebiśniegów?
Gdzie kupić śnieżyczki przebiśnieg?

Gdzie i kiedy sadzić cebulki przebiśniegów?
Wymagania i uprawa

Sadzenie przebiśniegów najlepiej przeprowadzić pod koniec lata lub na początku jesieni, a więc we wrześniu. Należy zrobić to od razu po zakupie cebulek, gdyż nieprawidłowo przechowywane, są narażone na gnicie lub wysuszenie.

Cebulki umieszcza się w dołku o głębokości około 5-10 cm.

W czerwcu po wyschnięciu liści, rośliny należy wykopać. Można je podzielić i pozyskać z nich cebulki, które od razu można posadzić. Później nie wymagają już wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Śnieżyczki dobrze prezentują się zarówno posadzone na rabatach, gdzie utworzą wspaniały dywan lub pod krzewami i drzewami.

Gdzie kupić śnieżyczki przebiśnieg?
Wybierz najlepsze cebulki

Warto pamiętać, że na rozwój rośliny ogromne znaczenie ma jakość kupionych cebulek lub nasiona. W przypadku roślin bulwiastych ma to szczególne znaczenie, gdyż niewłaściwie przechowywana lub uszkodzona cebulka nie wyrośnie. Dlatego cebulki przebiśniegów i innych kwiatów należy kupować jedynie w dobrym sklepie ogrodniczym, który dba o ich prawidłowe przechowywanie, co ma znaczenie dla dalszego rozwoju roślin.

Śnieżyczka przebiśnieg, Sklep ZielonyOgrodek pl
Śnieżyczka przebiśnieg
Kwitnie pięknymi, białymi, dzwonkowatymi kwiatami z charakterystyczną zieloną plamką na kwiatach. Nie ma dużych wymagań co do gleby, dobrze rośnie na każdym stanowisku.
Kup wygodnie online

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe:  Artur Pawlak / Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Cebulki przebiśniegów | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Cebulki przebiśniegów | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Powiązane rośliny
Zobacz więcej
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)