Logo
Logo

Krążki torfowe pęczniejące Jiffy | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Krążki torfowe pęczniejące to fantastyczne wynalazki, które w ogromnym stopniu ułatwiają pracę ogrodników. Zapewniają one uzyskiwanie młodego materiału roślinnego o bardzo wysokiej jakości. Mnóstwo osób chwali je sobie za wygodę oraz łatwość w zastosowaniu. Można w nich wysiewać nasiona kwiatów warzyw oraz ziół. Jakie właściwości posiadają krążki torfowe?

Spis treści
Czym charakteryzują się krążki torfowe?
Dlaczego warto używać krążki torfowe?
Wybrane produkty – gdzie kupić krążki torfowe?
Zalety krążków torfowych

Czym charakteryzują się krążki torfowe?

Krążki torfowe pęczniejące Jiffy są wykonane ze sprasowanego torfu pochodzącego z wyselekcjonowanych torfowisk. Podłoże to zapewnia odprowadzanie nadmiaru wilgoci oraz umożliwia wymianę powietrzną. To sprawia, że prawdopodobieństwo gnicia siewek czy też powstania pleśni na podłożu jest znikome.

Te cenne wynalazki są wzbogacane wapniem oraz składnikami pokarmowymi, co powoduje lepszy rozwój roślin. PH pęczniejących doniczek torfowych Jiffy wynosi 5,3. Są one owinięte w ulegającą biodegradacji siateczkę, która doskonale utrzymuje ich kształt po napęcznieniu. Od zwykłych doniczek z tworzywa sztucznego siateczki te różnią się tym, że ulegają w ziemi całkowitemu rozkładowi.

Dlaczego warto wybrać krążki torfowe Jiffy ?

Pęczniejące krążki torfowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które samodzielnie produkują rozsadę w warunkach domowych. Ich użycie zapewnia siewkom idealne warunki do wzrostu i rozwoju.

Korzystając z torfowych krążków nie trzeba obawiać się o to, że podczas przesadzania zostaną uszkodzone korzenie wyhodowanych sadzonek.

Do większych doniczek czy też na rabatę posadzone wcześniej rośliny wysadza się razem z krążkami, w których to do tej pory rosły. Dzięki nim wysiew nasion oraz przygotowanie własnej rozsady jest bardzo proste i szybkie. Krążki torfowe posiadają mnóstwo zalet. Warto jest stosować gdyż:

  • stanowią żyzne oraz wartościowe podłoże dla sadzonek,
  • umożliwiają swobodny rozwój korzeni,
  • gotowe do użycia bezpośrednio po namoczeniu,
  • zajmują bardzo mało miejsca,
  • łatwe w przechowywaniu.

Sprawdź krążki torfowe w naszym sklepie

Krążki torfowe Jiffy 12 sztuk
Krążki torfowe Jiffy łączą funkcję doniczki i podłoża. Krążki należy namoczyć aby napęczniały, a następnie wysiać do nich nasiona. Gdy siewki podrosną, roślinę wraz z krążkiem przesadza się do ziemi lub większej doniczki.
Sprawdź i kup w sklepie online
Torfowe doniczki, krążki pęczniejące 44/10 pH 6
Pęczniejące doniczki Jiffy 44/10 to krążki torfowe, które po napęcznieniu wodą osiągają średnicę 44 mm.
Sprawdź i kup w sklepie online
Krążki Torfowe Jiffy 18 szt miniszklarenka 47x16x13, Sklep ZielonyOgrodek pl
Krążki Torfowe Jiffy (18 szt) + miniszklarenka (47x16x13)
Krążki Jiffy z miniszklarenką to zestaw idealny do rozpoczęcia swojej uprawy warzyw lub kwiatów. Są wykonane są ze sprasowanego torfu z wyselekcjonowanych torfowisk i wzbogacone wapniem oraz składnikami pokarmowymi dla lepszego rozwoju roślin.
Sprawdź i kup w sklepie online
Film po angielsku przedstawiający sposób, w jaki używać krążków / doniczek torfowych Jiffy. (źródło: Jiffypot english/Youtube.com)


Zalety krążków torfowych

Krążki torfowe są sprawdzoną alternatywą dla tradycyjnych pojemniczków, doniczek czy wielodoniczek służących do wysiewania, pikowania oraz ukorzeniania sadzonek.

  • Ich dużą zaletą jest to, że są bardzo lekkie oraz nie zajmują dużo miejsca. Można je z łatwością przenieść w inne miejsce.
  • Decydując się na ich zakup nie trzeba dodatkowo korzystać z doniczek ani z ziemi. Rolę podłoża spełnia bowiem żyzny krążek torfowy.
  • Krążek torfowy zapewnia sterylne oraz wolne od patogenów podłoże.
  • Wyhodowane z ich pomocą sadzonki są dorodne, okazałe oraz wolne od chemii.
  • Pęczniejące krążki torfowe można nabyć oddzielnie lub w zestawach.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., Zdjęcie tytułowe: źródło - Jiffy

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Krążki torfowe pęczniejące Jiffy | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Krążki torfowe pęczniejące Jiffy | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)