Logo
Logo

Urządzenia ciśnieniowe Kärcher linii Full Control i Compact

Wokół domu zawsze jest coś do zrobienia. Prace porządkowe na posesji znacznie ułatwia urządzenie wysokociśnieniowe. Mycie pod wysokim ciśnieniem to skuteczna i sprawdzona metoda usuwania zabrudzeń z bardzo wielu powierzchni: podjazdu, chodników, murów, elewacji domu, bram garażowych, mebli ogrodowych, a także do mycia ulubionych jednośladów (rower, motocykl) czy też samochodu. Jak dobrać to urządzenie i czym się kierować, by jak najlepiej spełniło nasze oczekiwania?

W ofercie niemieckiego producenta prym wiodą dwie linie myjek wysokociśnieniowych: Full Control i Compact. Czym się różnią i, na zakup której warto się zdecydować biorąc pod uwagę swoje indywidualne potrzeby? Przekonajmy się!

Gra w klasy

Przy wyborze urządzenia wysokociśnieniowego należy kierować się przede wszystkim parametrami technicznymi. Dwa podstawowe to ciśnienie robocze (bar) oraz wydatek pompy (tłoczenie wody - l/h). Ciśnienie robocze to parametr określający siłę z jaką woda wypłukuje brud z czyszczonych powierzchni (zbyt duże ciśnienie może uszkodzić czyszczoną powierzchnię). Natomiast drugi parametr (wydatek tłoczenia wody) określa efektywność spłukiwania brudu usuniętego przez strumień wysokociśnieniowy z czyszczonej powierzchni. Większy wydatek wody oznacza bardziej efektywne mycie.

Urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher, i to zarówno Full Control jak i Compact podzielone są na klasy. Najprościej mówiąc, im wyższa klasa tym wyższe oba parametry. I tak urządzenia klas niższych K 2 i K3 są przeznaczone to sporadycznych prac, mycia mniej zabrudzonych powierzchni czy przedmiotów, narzędzi ogrodowych, roweru czy motoru etc. Doskonale się w tych zadaniach sprawdzą, jednakże jeśli wiemy, że będziemy czyścić częściej i więcej wokół domu to dobrze rozważyć urządzenie mocniejsze – klas K 4 – K7. Urządzenia konkretnych klas w przypadku obu prezentowanych linii: Full Control i Compact są porównywalne jeśli chodzi o parametry pracy.

Zaskakująca lekkość mycia

Jeśli weźmiemy pod uwagę wygodę i komfort pracy oraz intuicyjność obsługi to na pierwsze miejsce wysunie się, siłą rzeczy, linia Full Control. Dlaczego? Ponieważ urządzenia posiadają na pistoletach wyświetlacze z piktogramami, które pokazują jakie ciśnienie zostało wybrane i do jakich zastosowań jest ono odpowiednie. Jest to ewenement na rynku, ciekawa funkcja dzięki której nigdy nie dojdzie do sytuacji, w której uszkodzisz jakąś powierzchnię czyszcząc ją zbyt wysokim, nieodpowiednim dla niej ciśnieniem.

Z drugiej jednak strony także i Compacty mają asa w rękawie. Jest to przede wszystkim ich zwarta konstrukcja i kompaktowe, jak sama nazwa wskazuje, wymiary. Są lekkie, poręczne a ich przechowywanie i transport są bardzo łatwe. Zadowolą się najmniejszym kątem w garażu i wcisną bez trudu do bagażnika nawet małego, miejskiego auta. A to nie koniec ich licznych zalet.

Z urządzeniem Compact sprawnie uporasz się z porządkami wokół domu, a jego ciekawy, nowoczesny design sprawi, że nie ujdzie uwadze spostrzegawczych sąsiadów. Z resztą pod względem wzorniczym obie te linie nie mają się czego wstydzić. Zarówno ciekawe i nowoczesne linie zastosowane w modelach Full Control jak i minimalistyczne formy z jakimi mamy do czynienia w przypadku Compactów – robią zawsze świetne wrażenie.

Dodatkowym plusem modeli Compact jest możliwość pracy zarówno w pionie jak i poziomie, co zwiększa ich stabilność. Na to jeszcze warto zwrócić uwagę planując zakup? Na stosunek jakości do ceny, a ten zarówno w przypadku Full Control jak i Compact jest bardzo dobry. Trudno wyłonić zdecydowanego faworyta, jednak można zaryzykować stwierdzenie: Full Control z pewnością będzie odpowiedni dla lubiących nowinki techniczne, pasjonatów wszelkiego rodzaju gadżetów, natomiast Compact zdobędzie serca ceniących minimalizm i dysponujących mniejszą przestrzenią do przechowywania.

Kärcher Logo

Artykuł powstał we współpracy z firmą Kärcher.
Więcej informacji o firmie i produktach na: www.karcher.pl

 

Autor
Urządzenia ciśnieniowe Kärcher linii Full Control i Compact
Urządzenia ciśnieniowe Kärcher linii Full Control i Compact
Porady ekspertów

Eksperci czołowych firm ogrodniczych oraz specjaliści w różnych dziedzinach ogrodnictwa, budowy i urządzania domu, pielęgnacji ogrodu i roślin doniczkowych, dzielą się z Wami swoim doświadczeniem.

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (12)