Logo
Logo

Zamiatarka do liści – posprzątaj podjazd 5 razy szybciej!

Jesień wiąże się z licznymi obowiązkami – to czas wzmożonych prac wokół domu. Staramy się wtedy uprzątnąć otoczenie i przygotować się na nadejście zimy. W jaki sposób zadbać o czystość alejek, podjazdu czy patio? Z pomocą zamiatarki. To sprytne urządzenie pozwoli nam usunąć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, jakie spotykamy wokół domu pięć razy szybciej niż tradycyjna miotła posprząta liście, piach, żwir i inne zanieczyszczenia. Firma Kärcher posiada w swojej ofercie bogaty wybór domowych zamiatarek, które ułatwią i uprzyjemnią nam jesienne porządki wokół domu.

Gdy za oknami mamy jesień to znak, że nadszedł czas na porządki. Wszelkie nawierzchnie w ogrodzie i wokół domu powinny zostać dokładnie wysprzątane. Nic tak nie niszczy estetycznego efektu i nie przyćmiewa pięknego widoku, jak zabrudzone chodniki i alejki. Nieocenione są w takim przypadku zamiatarki ręczne (np. S 6, S 4 czy S 6 Twin Kärcher). Takie urządzenia znacznie przyspieszają sprzątanie, skutecznie oczyszczają alejki i podjazdy, zbierając liście, papiery, kapsle, a nawet piasek i żwir. Bardzo ważne jest to, że nie wzniecają kurzu, a wszystkie zanieczyszczenia zbierane są do zamkniętego pojemnika. To sprawia, że inaczej niż w przypadku korzystania z odkurzacza do liści nie trzeba po pracy jeszcze ręcznie zbierać zdmuchniętych w jedno miejsce liści a trzeba tylko opróżnić zbiornik, co jest dziecinnie proste. 

Zamiatarki ręczne dobrze radzą sobie na różnego rodzaju nawierzchniach, także w zakamarkach, dzięki temu, że wyposażone są w szczotki boczne (jedną lub dwie szczotki zależnie od modelu). Sprzątanie takim sprzętem jest nawet pięć razy szybsze niż przy wykorzystaniu zwykłej miotły. Urządzenie można przechowywać w pozycji pionowej dzięki czemu zajmuje ona mniej miejsca i zmieści się pod ścianą w każdym garażu. Zamiatarki Kärcher są komfortowe w obsłudze, dzięki ergonomicznemu uchwytowi prowadzącemu, który możemy dopasować do swojego wzrostu. Zbiornik zanieczyszczeń wykonany z lekkiego tworzywa sztucznego można wyjąć z obudowy jedną ręką i opróżnić go z zanieczyszczeń wprost do kosza na śmieci.

Zamiatanie to czynność mało lubiana, a wykonywana przez dłuższy czas może spowodować, że zacznie nam dokuczać ból pleców. Warto zadbać o swój komfort pracy i korzystać z zamiatarki, która dzięki regulowanemu uchwytowi zapewnia nam pracę bez obciążania kręgosłupa. Efekty i czas sprzątania również są nieporównywalne do pracy zwykłą miotłą. Dlatego warto już dziś wybrać optymalny dla siebie model domowej zamiatarki i w łatwy sposób uporządkować otoczenie swojego domu przed nadejściem zimowych miesięcy.

Tekst i zdjęcia: mat. prasowe Kärcher

Autor
Zamiatarka do liści – posprzątaj podjazd 5 razy szybciej!
Zamiatarka do liści – posprzątaj podjazd 5 razy szybciej!
Porady ekspertów

Eksperci czołowych firm ogrodniczych oraz specjaliści w różnych dziedzinach ogrodnictwa, budowy i urządzania domu, pielęgnacji ogrodu i roślin doniczkowych, dzielą się z Wami swoim doświadczeniem.

Tagi
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl