Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
1
Okazje

Anty Mech | Jak wybrać i gdzie kupić?

Piękny, gęsty trawnik to marzenie każdego właściciela ogrodu. Dużą przeszkodą do jego osiągnięcia jest mech, jednak regularna pielęgnacja i stosowanie odpowiednich preparatów pomaga skutecznie zwalczyć ten uporczywy chwast. Jedną z najlepszych metod jest stosowanie nawozu anty mech. Co to dokładnie jest i jak stosować?

TEMAT NA CZASIE
8 roślin, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości
TEMAT NA CZASIE
8 roślin, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości
Szukasz oryginalnej rośliny do swojego ogrodu? Mamy dla Ciebie 8 roślinnych nowości, którymi warto się zainteresować. Sprawdź, co będzie modne w...

Dlaczego warto stosować Anty Mech na trawniku?

Mech jest bardzo trudnym do usunięcia chwastem, który bardzo szybko się rozrasta, ograniczając wzrost trawy. Przyczyną powstawaniu mchu jest zbyt rzadkie i zbyt krótkie koszenie trawy, nieregularne grabienie trawy oraz brak nawożenia

Brak stosowania nawozów skutkuje zmniejszoną ilością składników pokarmowych, co ogranicza wzrost trawy i ułatwia rozrost mchu.

Nawóz Anty Mech – rozwiązanie 2 w 1

Na trawniku, na którym pojawił się mech warto stosować specjalistyczne środki, które zwalczają ten chwast, a jednocześnie uzupełniają składniki pokarmowe, poprawiając parametry gleby. Jednym z takich preparatów jest Anty Mech – zawiera on siarczan żelaza, który skutecznie osłabia wzrost i zwalcza mech.

Chwast pod wpływem preparatu stopniowo brązowieje, zasycha i zamiera. Wystarczy grabiami usunąć pozostałości mchu, aby cieszyć się wspaniałym wyglądem trawnika. Natomiast dodatek nawozu zapewnia lepszy wzrost trawy i umożliwia zarastanie pustych miejsc po mchu trawą. Jest to więc nie tylko skuteczne rozwiązanie, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszego trawnika.

AntyMECH mikrogranulat – zwalcza mech na trawniku – 4 kg | Substral
KUP ONLINE! KLIK

Jak i kiedy stosować Anty Mech?

  • Stosowanie anty mchu najlepiej rozpocząć, gdy tylko mech pojawi się w naszym ogrodzie.
  • Środek jest skuteczny tylko, gdy zostanie nim pokryty cały trawnik. 
  • Najlepiej go używać bezpośrednio po skoszeniu i grabieniu trawy.
  • Preparat najlepiej stosować wczesną wiosną, ale jeśli jest taka potrzeba, to zabieg można powtarzać co kilka tygodni aż do końca czerwca.
  • Nawóz można równomiernie rozsypać na całym trawniku lub zastosować go w formie płynnej, robiąc z niego roztwór i podlewając nim trawnik.

UWAGA!
Siarczan żelaza może być szkodliwy dla zwierząt, dlatego lepiej nie wpuszczać ich na trawnik przez około tydzień po jego zastosowaniu.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Katarzyna Jeziorska

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT