Logo
Logo
1
Okazje

Anty Mech | Jak wybrać i gdzie kupić?

Piękny, gęsty trawnik to marzenie każdego właściciela ogrodu. Dużą przeszkodą do jego osiągnięcia jest mech, jednak regularna pielęgnacja i stosowanie odpowiednich preparatów pomaga skutecznie zwalczyć ten uporczywy chwast. Jedną z najlepszych metod jest stosowanie nawozu anty mech. Co to dokładnie jest i jak stosować?

 

Dlaczego warto stosować Anty Mech na trawniku?

Mech jest bardzo trudnym do usunięcia chwastem, który bardzo szybko się rozrasta, ograniczając wzrost trawy. Przyczyną powstawaniu mchu jest zbyt rzadkie i zbyt krótkie koszenie trawy, nieregularne grabienie trawy oraz brak nawożenia

Brak stosowania nawozów skutkuje zmniejszoną ilością składników pokarmowych, co ogranicza wzrost trawy i ułatwia rozrost mchu.

Nawóz Anty Mech – rozwiązanie 2 w 1

Na trawniku, na którym pojawił się mech warto stosować specjalistyczne środki, które zwalczają ten chwast, a jednocześnie uzupełniają składniki pokarmowe, poprawiając parametry gleby. Jednym z takich preparatów jest Anty Mech – zawiera on siarczan żelaza, który skutecznie osłabia wzrost i zwalcza mech.

Chwast pod wpływem preparatu stopniowo brązowieje, zasycha i zamiera. Wystarczy grabiami usunąć pozostałości mchu, aby cieszyć się wspaniałym wyglądem trawnika. Natomiast dodatek nawozu zapewnia lepszy wzrost trawy i umożliwia zarastanie pustych miejsc po mchu trawą. Jest to więc nie tylko skuteczne rozwiązanie, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszego trawnika.

AntyMECH mikrogranulat – zwalcza mech na trawniku – 4 kg | Substral
KUP ONLINE! KLIK

Jak i kiedy stosować Anty Mech?

  • Stosowanie anty mchu najlepiej rozpocząć, gdy tylko mech pojawi się w naszym ogrodzie.
  • Środek jest skuteczny tylko, gdy zostanie nim pokryty cały trawnik. 
  • Najlepiej go używać bezpośrednio po skoszeniu i grabieniu trawy.
  • Preparat najlepiej stosować wczesną wiosną, ale jeśli jest taka potrzeba, to zabieg można powtarzać co kilka tygodni aż do końca czerwca.
  • Nawóz można równomiernie rozsypać na całym trawniku lub zastosować go w formie płynnej, robiąc z niego roztwór i podlewając nim trawnik.

UWAGA!
Siarczan żelaza może być szkodliwy dla zwierząt, dlatego lepiej nie wpuszczać ich na trawnik przez około tydzień po jego zastosowaniu.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Katarzyna Jeziorska

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu