Logo
Logo
Do góry

Polbruk: Ogród w stylu retro dzięki kostce brukowej Albena

Stare, przedwojenne miasta w odróżnieniu od nowoczesnych metropolii kryją w sobie niesamowite historie i wyjątkową atmosferę. Charakterystyczne dla nich wąskie, brukowane uliczki możemy teraz wprowadzić do naszych ogrodów i dzięki nim stworzyć "dawny" klimat. W zbudowaniu ogrodu retro pomoże nam nowość firmy Polbruk - melanżowa kostka brukowa Albena.

 

Ogród w stylu retro - nowy trend

Powrót do dawnych lat i aranżowanie miejskich ogrodów w stylu retro to trend coraz popularniejszy. Ogrody te przepełnione są dużą ilością różnobarwnych kwiatów, przede wszystkim róż i piwonii. Charakterystyczny dla nich

Kostka brukowa Albena firmy Polbruk

jest również labirynt ścieżek ogrodowych, położony pośród idealnie przyciętego żywopłotu, zachęcający nas do odkrywania ogrodowych tajemnic. Przedwojenne uliczki budowane były z naturalnego kamienia lub cegły, dziś z równym powodzeniem zastąpić je może kostka brukowa Albena firmy Polbruk. Jej pofałdowana faktura przypomina nieco starodawny, bazaltowy bruk, co w połączeniu z odcieniami beżu (onyx) lub szarości (alpen), w których jest dostępna, świetnie nadaje się do projektów w stylu vintage z dominującymi motywami drewna lub naturalnego kamienia. Dodatkowo, każdy z trzech wymiarów kostki Albena produkowany jest w trzech różnych pofałdowaniach, co znacznie urozmaici wyłożoną nawierzchnię ogrodową.

Kostka brukowa Albena firmy Polbruk - kostka w wielu rolach

Kostka brukowa Albena firmy Polbruk

Ogród retro to mnóstwo ścieżek, duży taras oraz koniecznie drewniana altana porośnięta różami lub bluszczem. Wszystkie te elementy muszą być nie tylko estetycznie wykończone, ale również zbudowane  w taki sposób, by korzystanie z nich było łatwe i wygodne.

Dlatego też kolekcja Albena firmy Polbruk jest dobrym rozwiązaniem do tego typu miejsc. Łączy ona w sobie wszystkie zalety betonowych kostek brukowych z naturalnym wyglądem, wpisującym się w starodawny pejzaż. Kostki świetnie sprawdzają się na niemal na każdym rodzaju podłoża, są łatwe do utrzymania w czystości i wytrzymałe. Dodatkowo, w kolekcji Albena odnaleźć  można elementy o różnych kształtach i wymiarach - kwadratowe (13 x 13 cm) oraz dwie prostokątne (19 x 13 i 25 x 13 cm), dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do wielkości i formy wykładanej powierzchni. Wystarczy jeszcze kilka dodatkowych dekoracji w postaci drewnianej ławeczki, kamiennych donic, ogrodowych rzeźb lub niewielkiej fontanny, a nasz ogród przypominać będzie malowniczy krajobraz ze starej pocztówki.

Ogród w stylu retro oddaje spokojny klimat dawnych lat. W otoczeniu barwnych kwiatów oraz zadbanych ścieżek wyłożonych kostką brukową Albena firmy Polbruk, będziemy mogli odprężyć się i oderwać od zgiełku nowoczesnych metropolii.

źródło i zdjęcia: Polbruk

Warto przeczytać
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu