Logo
Logo

Ogrodzenie działki ROD | Płot, żywopłot czy kwiaty? Zgodność z regulaminem a estetyka

Planujesz postawić ogrodzenie na swojej działce w ROD? Michał z kanału JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK zabierze Cię na spacer po rodzinnych ogródkach działkowych, prezentując różnorodność dostępnych rozwiązań. Dowiedz się, jakie ogrodzenia są zgodne z regulaminem, a które zachwycają swoją estetyką i funkcjonalnością.

JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK / YouTubePrzepisy dotyczące ogrodzeń w ROD

Zanim zaczniemy przygodę z budową ogrodzenia na naszej działce, warto zwrócić uwagę na przepisy zawarte w regulaminie ROD. Zgodnie z paragrafem 51, ogrodzenie działki nie powinno przekraczać jednego metra wysokości i musi być ażurowe. Co więcej, ostro zakończone elementy, takie jak drut kolczasty, są zabronione. Paragraf 52 dodatkowo mówi o możliwości zakładania żywopłotów, ale z pewnymi ograniczeniami.

Praktyczne inspiracje ogrodzeniowe

Podczas spaceru po rodzinnych ogródkach działkowych można zauważyć różnorodność ogrodzeń, które działkowcy wybierają dla swoich kawałków ziemi.

  1. Metalowe ogrodzenie: Proste, ale zgodne z regulaminem, nie przekracza jednego metra wysokości.
  2. Ogrodzenie z bali: Estetyczne i solidne, choć wymaga więcej materiału.
  3. Płotek z palet: Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, które można łatwo dostosować do własnych potrzeb.
  4. Metalowe panele z odzysku: Oryginalne i charakterystyczne, choć mogą wymagać odświeżenia.
  5. Siatka z winobluszczem: Naturalne piękno winobluszczu, które dodaje uroku każdej działce.

Kwiaty jako naturalne ogrodzenie

Nie można zapomnieć o naturalnych ogrodzeniach w postaci kwiatów i roślin. Rudbekie o pięknych żółto-brązowych kolorach czy łąka kwiatowa mogą stać się prawdziwą ozdobą działki, jednocześnie pełniąc funkcję ogrodzenia.

Wybór ogrodzenia dla naszej działki to nie tylko kwestia estetyki, ale także przestrzegania regulaminu. Niezależnie od wyboru, warto pamiętać, że nasza działka to miejsce, gdzie możemy dać upust naszej kreatywności i stworzyć mały raj na ziemi.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl na podstawie filmu JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK, zdjęcie tytułowe: kolaż – littleny / Adobe Stock

Autor
Ogrodzenie działki ROD | Płot, żywopłot czy kwiaty? Zgodność z regulaminem a estetyka
Ogrodzenie działki ROD | Płot, żywopłot czy kwiaty? Zgodność z regulaminem a estetyka
JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK

Michał to amator i miłośnik działkowania. Dla niego działka stanowi ucieczkę od codzienności i stresów związanych z pracą. Wykorzystuje każdą wolną chwilę, by spędzić ją na swoim kawałku ziemi, który nie tylko pobudza endorfiny, ale również stanowi źródło inspiracji przez cały rok. Uważa, że prace na działce są doskonałym treningiem dla ciała, eliminując potrzebę korzystania z klubów fitness czy siłowni. Jego działka jest miejscem eksperymentów; nie jest idealna, nie jest w pełni wyposażona ani nie przypomina tych z katalogów, co dodaje jej unikalnego charakteru.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl