O walorach dekoracyjnych figur geometrycznych przekonani są zarówno projektanci mody dekoratorzy wnętrz, jak i architekci, którzy chętnie wykorzystują je w tworzonych przez siebie projektach. Ponadczasowa świeżość i bezpretensjonalność kształtów okrągłych i kanciastych tkwi w ich prostocie. Wbrew pozorom geometria potrafi jednak zaskoczyć i dodać swemu otoczeniu szczypty ekstrawagancji.
Kolory kostek brukowych
Sprawdzonym rozwiązaniem dającym ciekawe rezultaty wizualne jest wybór tego samego rodzaju kostki w dwóch lub trzech różnych odcieniach jednego koloru. Można w ten sposób ułożyć różne wzory, wydzielić strefy, albo wprowadzić dodatkowy ozdobny detal. Jeśli wykorzystane zostaną dwie kontrastowe barwy kostki brukowej, w prosty sposób uzyskamy bardzo efektowną i nietuzinkową dekorację. Geometria wychodzi tutaj na pierwszy plan, a nad koncepcją całościową czuwa mocny akcent kolorystyczny.
Warto pamiętać, że odważnie zaznaczone koła, kwadraty i linie proste powinny stanowić ożywiające uzupełnienie, a nie konkurencję dla projektu domu i ogrodu. Zbyt wiele mocnych akcentów geometrycznych może wprowadzić do naszej posesji niepożądany chaos – mówi Grzegorz Nowacki z firmy Buszrem.
Stawiając na zbliżone do siebie kolorystycznie kostki możemy do aranżacji wprowadzić więcej kształtów i kombinacji bez obawy o popadnięcie w przesadę. Tonalne zestawienie kolorów połączone z geometrycznymi cięciami konstrukcyjnymi nada charakteru i skutecznie ożywi otoczenie domku jednorodzinnego.
Wzory na nawierzchniach
Planując geometrię nawierzchni wokół domu, oprócz kolorów, można wykorzystać różne kształty i rodzaje kostki brukowej. Szeroki wybór materiałów brukarskich i możliwość scalania różnych form daje spore pole do popisu. Wzór możemy wymyślić sami lub zdać się na gotowe projekty proponowane przez producenta kostek. Wpisywanie figur w przydomowe alejki, podjazdy i placyki przy pomocy różnych rodzajów, wielkości i kształtów kostek brukowych to kreatywna zabawa, której efektem będzie nowoczesna i inspirująca oprawa dla naszego codziennego życia.
Tekst i zdjęcia: źródło – Buszrem