Logo
Logo

FILM: Jak pielęgnować róże pnące?

Dowiedz się, jak pielęgnować róże pnące. Zobacz na filmie, jak krok po kroku Ogrodnik Tomek sadzi je w ogrodzie i przeprowadza pierwsze zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki przestrzeganiu tych kilku wskazówek, będziesz się cieszyć pięknymi, zdrowymi i obficie kwitnącymi krzewami.

Pielęgnacja róż pnących w ogrodzie zaczyna się już przy ich sadzeniu, dlatego zabierając się za wysadzanie krzewów do ogrodu warto pamiętać o kilku ważnych krokach. Po pierwsze, róże te należy obficie podlać. Następnie przygotować dołek o głębokości 2-3 krotnie większej niż bryła korzeniowa rośliny. Na dno dołka wysypać warstwę żyznej ziemi ogrodowej. Ważne jest, aby krzew róż pnących przywiązać w taki sposób, aby jego pędy biegły możliwie płasko.

Z filmu na kanale Ogrodnik Tomek na Youtube dowiemy się, jak krok po kroku sadzić róże i jak je później pielęgnować. Warto zwrócić uwagę na te praktyczne wskazówki, aby cieszyć się pięknem róż pnących przez wiele lat.

Źródło: Ogrodnik Tomek / Niech Żyje Ogród! X-NEWS.PL

 

Tekst: ZO, zdjęcie tytułowe: Steffen Seifarth / Pixabay

Autor
FILM: Jak pielęgnować róże pnące?
FILM: Jak pielęgnować róże pnące?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (16)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl