Logo
Patron serwisu
Twój partner w ogrodzie
zwiń rozwiń 🡱
Logo

Preparaty mikoryzowe do ogrodu | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Preparaty mikoryzowe to łatwy sposób na wprowadzenie pożytecznych grzybów do ogrodu. W naszym sklepie znajdziesz kilka gotowych preparatów, które łatwo zaaplikujesz do ziemi dzięki praktycznej strzykawce.

Spis treści
Zalety stosowania preparatów mikoryzowych Najlepsze grzyby mikoryzowe Polecane preparaty

Dlaczego warto stosować preparaty mikoryzowe do ogrodu?

Mikoryza to symbioza roślin z grzybami, dzięki której oba organizmy czerpią korzyści. Grzyby korzystają z produktów z fotosyntezy, a rośliny, dzięki temu, że grzybnia zasiedla ich system korzeniowy, lepiej pobierają wodę i składniki pokarmowe z gleby.

Zalety stosowania preparatów mikoryzowych w ogrodzie

✔ Naturalna uprawa bez chemii
✔ Zmniejsza zapotrzebowanie na wodę i nawozy
✔ Zwiększa wytrzymałość roślin na warunki stresu
✔ Zrównoważony wzrost i wyższe plony
✔ Zwiększony pobór substancji odżywczych
✔ Symbioza roślin i grzybów na całe życie

Jakie preparaty mikoryzowe do ogrodu warto wybrać?

Marka Symbiom zapewnia najlepsze produkty dla wszystkich sadowników, winiarzy i rolników w uprawie roślin z wykorzystaniem grzybów mikoryzowych. Oferujemy szeroką gamę produktów, które są powszechnie stosowane i są wynikiem wielu lat badań oraz doświadczeń. Podstawą naszych produktów są przyjazne i korzystne stosunki między grzybami żyjącymi w glebie i roślinami, nazywane MIKORYZĄ. Wypróbuj produkty z mikoryzy i przekonaj się o mocy, zdrowiu i pięknie pochodzącym z natury.

Najlepsze preparaty mikoryzowe do ogrodu

TURFCOMP - preparat mikoryzowy do trawnika
TURFCOMP® – preparat mikoryzowy do trawnika
TURFCOMP® to produkt oparty na połączeniu wyjątkowych zdolnościach grzybów mikoryzowych, naturalnego nawozu oraz hydrożelu. Jest w formie granulowanej, bardzo łatwy w użyciu. Grzyby mikoryzowe rozbudowują system korzeniowy murawy, dzięki czemu pobiera ona wodę i substancje odżywcze z głębszych partii gleby. Natomiast granulki hydrożelu oddają wilgoć murawie w trakcie suszy. Jedna aplikacja na całe życie roślin.
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
ECTOVIT - preparat mikoryzowy do drzew iglastych i liściastych
ECTOVIT® – preparat mikoryzowy do drzew iglastych i liściastych
ECTOVIT® to produkt oparty na wyjątkowych zdolnościach grzybów ektomikoryzowych. Jest w formie płynnej, bardzo łatwy w użyciu w formie żelu po rozrobieniu z wodą. Jedna aplikacja na całe życie rośliny. Grzyby mikoryzowe zawarte w ECTOVIT® łączą się z korzeniami roślin, powodując ich rozwój oraz zapewniając lepszy dostęp do wody i substancji odżywczych, dzięki czemu rośliny są zdrowsze, bardziej odporne i witalne. Nasza mikoryza została wyizolowana z korzeni najzdrowszych roślin dziko rosnących.
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
SYMBIVIT- preparat mikoryzowy do ogrodu uniwersalny
SYMBIVIT® – preparat mikoryzowy o uniwersalnym zastosowaniu
SYMBIVIT® to mikoryza do sadu i ogrodu, czyli produkt oparty na wyjątkowych zdolnościach grzybów mikoryzowych. Jest w formie granulowanej, bardzo łatwy w użyciu zarówno posypowo pod korzeń, jak też w formie żelu po rozrobieniu z wodą. Jedna aplikacja na całe życie rośliny. Grzyby mikoryzowe zawarte w SYMBIVIT® łączą się z korzeniami roślin, powodując ich potężny rozwój oraz zapewniając lepszy dostęp do wody i substancji odżywczych, dzięki czemu rośliny są zdrowsze, bardziej odporne i witalne. Nasza mikoryza została wyizolowana z korzeni najzdrowszych roślin dziko rosnących.
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
RHODOVIT - preparat mikoryzowy do roślin wrzosowatych
RHODOVIT® – preparat mikoryzowy do roślin wrzosowatych
RHODOVIT® to mikoryza ericoidalna (ERM), czyli produkt oparty na wyjątkowych zdolnościach grzybów mikoryzowych dla roślin wrzosowatych. Jest w formie płynnej, bardzo łatwy w użyciu w formie żelu po rozrobieniu z wodą. Jedna aplikacja na całe życie rośliny. Izolaty mikoryzy ericoidalnej (ERM) zawarte w RHODOVIT® są niezbędne do życia dla roślin z rodziny wrzosowatych, które nie wytwarzają włośników na korzeniach.
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
Aplikator do preparatów mikoryzowych
Aplikator do preparatów mikoryzowych
Wygodny, specjalistyczny aplikator z przedłużeniem do szczepionek mikoryzowych, który ułatwia dokładne dozowanie i dotarcie do strefy korzeniowej.
SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE!
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Preparaty mikoryzowe do ogrodu | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Preparaty mikoryzowe do ogrodu | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl