Logo
Logo

Agrowłóknina zimowa: czy są jej dobre zamienniki? Sprawdź!

Pytanie czytelnika: W moim ogrodzie rośnie kilka okazów pięknie kwitnących latem hortensji. Aby nie przemarzły, a tym samym zakwitły, polecono mi w sklepie ogrodniczym okrywanie ich agrowłókniną. Ze względu na jej cenę, zastanawiam się jednak, czy istnieją inne materiały do okrywania krzewów.

Czy można zastąpić agrowłókninę?

Agrowłóknina jest jednym z wielu materiałów używanych do osłaniania na zimę bardziej wrażliwych krzewów. Największą jej zaletą jest lekkość i łatwość użycia. Agrowłóknina nie podnosi niestety walorów estetycznych ogrodu.

W przypadku hortensji świetnie sprawdzają się znane wszystkim słomiane maty. Naturalny charakter i często ciekawa forma mogą przy okazji uczynić z nich element bardzo dekoracyjny. To samo zastosowanie znajdują też tektury faliste.

Niezależnie od wybranego materiału do okrywania, pamiętajmy, aby obsypywać liśćmi, korą lub trocinami podstawy chronionych przed mrozem krzewów. Pamiętajmy, że jesienią rośliny zabezpieczamy przed zamarznięciem gleby, natomiast usuwamy okrycia po jej rozmrożeniu.

 

 

Źródło: Magazyn Budujemy Dom, tekst: Małgorzata Szymańska, zdjęcie tytułowe: Wolfgang Borchers/Pixabay

Autor
Agrowłóknina zimowa: czy są jej dobre zamienniki? Sprawdź!
Agrowłóknina zimowa: czy są jej dobre zamienniki? Sprawdź!
Budujemy Dom

Największy w Polsce budowlany portal internetowy i miesięcznik dla budujących i remontujących dom przedstawia krok po kroku etapy powstawania domu od wykopu pod fundament do zawieszenia lustra w łazience oraz inspirujące reportaże ogrodowe.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (7)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl