Logo
Logo

Nawozy do roślin owocowych | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Wspaniałe dorodne i smaczne owoce to marzenie każdego właściciela ogrodu lub działki. Chcąc zapewnić drzewom i krzewom właściwy wzrost, należy zadbać nie tylko o odpowiednie stanowisko nasadzenia, ale również o prawidłowe nawożenie, które poprawi strukturę i właściwości gleby. Jakie nawozy stosować do roślin owocowych? Kiedy najlepiej nawozić krzewy i drzewa?

Spis treści
Niezbędne nawozy do roślin owocowych Terminy i sposoby stosowania nawozów Polecane nawozy do roślin owocowych

Dlaczego warto stosować nawozy do roślin owocowych?

Nawozy dostarczają zasadzonym roślinom odpowiednich składników pokarmowych, które zapewniają ich prawidłowy wzrost i rozwój, sprawiając, że drzewa i krzewy rosną mocne i silne. Są również odporniejsze na działanie niekorzystnych czynników i na choroby. Co ważne, nawozy pomagają także osiągnąć obfite plony i wyjątkowo smaczne owoce.

Odpowiednie nawożenie umożliwia uprawę wybranych drzew i krzewów nawet na glebach o słabych parametrach.

Jak i kiedy stosować nawozy do roślin owocowych?

Nawożenie należy rozpocząć dopiero po około 2-3 latach od zasadzenia roślin. Należy także pamiętać, że nawozy naturalne można stosować co 3-4 lata, a mineralne w każdym sezonie.

Zasilanie gleby dodatkowymi składnikami powinno odbywać się wczesną wiosną oraz jesienią, pamiętając, aby pielęgnacje zakończyć przed pierwszymi przymrozkami. Wiosną drzewka i krzewy można dodatkowo opryskać nawozami jedno lub wieloskładnikowymi, które wspomogą regenerację roślin po okresie wegetatywnym. Należy pamiętać, aby opryski stosować jedynie wieczorem lub w nocy, tak aby roślina nie była wystawiona na działanie promieni słonecznych. Opryski można rozpocząć po wypuszczeniu młodych listków i należy je powtarzać co 2 tygodnie.

Jakie nawozy do drzew i krzewów owocowych wybrać?

Kluczowe dla rozwoju roślin owocowych jest azot i potas, które należy podać zarówno jesienią, jak i wiosną, najlepiej dzieląc dawkę na dwie części. Do nawożenia roślin owocowych można używać zarówno nawozów naturalnych, jak i mineralnych. Najprostszym rozwiązaniem jest stosowanie nawozów dedykowanych roślinom owocowym, które mają odpowiedni skład, umożliwiający uzyskanie obfitych plonów.

Nawóz do drzew i krzewów owocowych Target, Sklep ZielonyOgrodek pl
Nawóz do drzew i krzewów owocowych z mikroelementami – 1 kg | Target
Posiada wszystkie potrzebne mikroskładniki, jest nawozem WE typu NPK. Zapewnia obfite owocowanie i wpływa na walory smakowe owoców.
KUP ONLINE
Nawóz dla owoców i warzyw Performance Organics Substral Naturen, Sklep ZielonyOgrodek pl
Nawóz naturalny granulowany WARZYWA&OWOCE – 750 g | Performance Organics Substral 
Najnowsza technologia nawozów organicznych Performance Organics sprawia, że składniki odżywcze są dostępne dla rośliny od razu, dzięki czemu efekty widoczne są już po 7 dniach.
KUP ONLINE
Nawóz dla owoców i warzyw Performance Organics Substral Naturen, Sklep ZielonyOgrodek pl (1)
Nawóz naturalny w płynie WARZYWA&OWOCE – 1 l | Performance Organics Substral
Nawóz organiczny w płynie stworzony przy zastosowaniu najnowszej technologii – zawarte w nim substancje odżywcze są dostępne dla rośliny zaraz po zastosowaniu.
KUP ONLINE
Nawóz ekologiczny do drzew i krzewów owocowych Target Natural, Sklep ZielonyOgrodek pl
Nawóz ekologiczny do drzew i krzewów owocowych – 1 kg | Target Natural
Wieloskładnikowy organiczny nawóz przeznaczony do ekologicznej uprawy drzew i krzewów. Zapewnia obfite owocowanie i oraz prawidłowy rozwój drzew i krzewów owocowych.
KUP ONLINE
Nawóz ekologiczny płynny do drzew i krzewów owocowych Target Natural, Sklep ZielonyOgrodek pl
Płynny nawóz ekologiczny do drzew i krzewów owocowych – 1 l | Target
Płynny nawóz ekologiczny Target do drzew i krzewów owocowych to całkowicie organiczny produkt polecany przy ekologicznej uprawie drzew i krzewów owocowych.
KUP ONLINE
Nawóz płynny wieloskładnikowy Florovit, Sklep ZielonyOgrodek pl
Nawóz Uniwersalny FLOROVIT – 5 l 
Wieloskładnikowy, całkowicie rozpuszczalny w wodzie, skoncentrowany nawóz ogrodniczy przeznaczony do dolistnego i doglebowego nawożenia roślin ozdobnych jak i owocowych czy warzywnych.
KUP ONLINE
Azofoska nawóz ogrodniczy uniwersalny, Sklep ZielonyOgrodek pl
Azofoska – Nawóz Uniwersalny – granulat – 3 kg
Azofoska to najwyższej jakości nawóz uniwersalny dla osób szukających wygodnego i skutecznego sposobu dokarmiania roślin w ogrodzie, sadzie czy warzywniku.
KUP ONLINE
Obornik bydlęcy nawóz naturalny Target Natural Sklep ZielonyOgrodek pl
Obornik granulowany – 5 l | Target 
Obornik granulowany bydlęcy to skoncentrowany i przefermentowany nawóz ogrodniczy pochodzenia zwierzęcego w formie suchych granul o spowolnionym działaniu przeznaczony do nawożenia wszystkich upraw rolniczych i ogrodniczych, w tym drzew i krzewów owocowych, roślin ozdobnych, truskawek, winorośli czy roślin domowych.
KUP ONLINE

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: andreas N/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Nawozy do roślin owocowych | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nawozy do roślin owocowych | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)