Logo
Logo

Nawozy do wrzosów | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Wrzosy stały się niezwykle popularnymi krzewinkami, które pięknie ozdabiają ogród późnym latem i jesienią. Jednak, aby zachwycały swym wyglądem wymagają odpowiedniego nawożenia. Jak i kiedy nawozić krzewy? Jakich nawozów używać do wrzosów?

Spis treści
Czy trzeba nawozić wrzosy? Jakie nawozy są najlepsze? Które nawozy dla wrzosów wybrać?

Dlaczego warto stosować nawozy do wrzosów?

Wrzosy nie mają dużych wymagań pokarmowych, dlatego ich nawożenie powinno być raczej oszczędne. Jednak całkowity brak nawożenia może sprawić, że roślina będzie bardziej podatna na choroby, a kwitnienie słabsze. Stosowanie nawozów przynosi wiele korzyści: rośliny są bardziej odporne na niekorzystne warunki i na choroby, są silniejsze i lepiej rosną, a kwiaty mają piękne wybarwienie. Wszystko to dzięki dostarczeniu odpowiednich składników pokarmowych oraz poprawie parametrów gleby, co następuje poprzez stosowanie właściwych środków.

Jak i kiedy stosować nawozy do wrzosów?

W przypadku wrzosów nawozy należy stosować oszczędnie, gdyż ich zbyt duża ilość może zaszkodzić. Dlatego najlepiej dokładnie stosować się do zaleceń producenta, zwłaszcza jeśli wybieramy nawozy dedykowane wrzosom. Do wyboru mamy nawozy sypkie, granulowane– do rozsypywania pod roślinami lub nawozy płynne – do rozpuszczania w wodzie w konewce i podlewania nimi ziemi.

Nawożenie najlepiej rozpocząć na początku wiosny, a więc w zależności od pogody w marcu lub kwietniu. W tym okresie najlepiej stosować nawozy bogate w azot, z których należy zrezygnować najpóźniej w połowie sierpnia, aby wrzosy dobrze przezimowały. Dodatkowe nawożenie warto przeprowadzić w czerwcu i lipcu, aby zasilić rośliny przed kwitnięciem. Od połowy sierpnia do połowy października można stosować nawozy jesienne bez dodatku azotu.

Jakie nawozy do wrzosów warto kupić?

Do nawożenia wrzosów dobrze sprawdzą się nawozy naturalne i mineralne. Najlepiej wybierać nawozy wieloskładnikowe, które zawierają wszystkie składniki w odpowiednich proporcjach. Szczególną uwagę warto zwrócić na nawozy do wrzosów, które mają składniki pokarmowe odpowiadające potrzebom właśnie tych roślin. Zazwyczaj tak nawóz dodatkowo zakwasza ziemię, sprawiając, że jej parametry są idealne dla roślin wrzosowatych. Dużą zaletą gotowych wieloskładnikowych nawozów jest również ich wygodna forma, która ma zazwyczaj postać płynu lub granulatu.

Nawóz sypki do wrzosów
Nawóz sypki do wrzosów
Nawóz "BARWNE POLE" do wrzosów, jest to nawóz WE typu NPK, zawierający podstawowe składniki pokarmowe: azot, fosfor, potas. Nawóz jest natychmiast przyswajany przez rośliny i szybko uzupełnia niedobory składników pokarmowych. Odpowiednio dobrany skład zapewnia intensywne wybarwienie wszystkich odmian wrzosów. Zwiększa także odporność roślin na choroby oraz suszę.
KUP W NASZYM SKLEPIE!
Nawóz zakwaszający z mikroelementami
Nawóz zakwaszający
Nawóz granulowany zakwaszający do roślin kwaśnolubnych to nawóz WE, zawierającym w swoim składzie azot. Wysoka zawartość azotu stymuluje szybki wzrost oraz obniża kwasowość podłoża odpowiednio do potrzeb roślin kwaśnolubnych.
KUP W NASZYM SKLEPIE!
mikoryza do wrzosów
Mikoryza do roślin wrzosowatych
RHODOVIT® to mikoryza ericoidalna (ERM), czyli produkt oparty na wyjątkowych zdolnościach grzybów mikoryzowych dla roślin wrzosowatych. Jest w formie płynnej, bardzo łatwy w użyciu w formie roztworu po rozrobieniu z wodą. Jedna aplikacja na całe życie rośliny.
KUP W NASZYM SKLEPIE!
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Nawozy do wrzosów | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nawozy do wrzosów | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl