Logo
Logo
94
Okazje
Artykuł na: 9-16 minut

10+ akumulatorowych narzędzi ogrodowych, które warto mieć!

Narzędzia ogrodowe są niezbędne do wykonania większości zabiegów pielęgnacyjnych, a ich rodzaj ma ogromny wpływ na szybkość i komfort wykonywania prac. Warto więc zwracać szczególną uwagę na ich jakość, pamiętając, że często lepiej wydać trochę więcej pieniędzy na narzędzia, które posłużą nam przez wiele lat, niż co chwila kupować nowe, tanie narzędzia wątpliwej jakości.

Coraz większą popularnością cieszą się akumulatorowe narzędzia ogrodowe, które posiadają wiele zalet: są lekkie, trwałe i wydajne, a co najważniejsze – zapewniają wydajną i precyzyjną pracę bez plączących się i przeszkadzających kabli, spalin i hałasu. Sprawdź które akumulatorowe narzędzia przydadzą się w Twoim ogrodzie!

Dlaczego warto mieć akumulatorowe narzędzia w ogrodzie?

Prace w ogrodzie charakteryzują się dużym obszarem działania, a więc koniecznością dużego zasięgu narzędzi niezbędnych do wykonania prac takich jak: kosiarka, podkaszarka, piła, nożyce do żywopłotu, czy dmuchawa do liści. Częstym ograniczeniem przy wykonywaniu obowiązków jest długość kabla. Dlatego, coraz większą popularnością cieszą się akumulatorowe narzędzia do ogrodu.

Zapewniają one wydajną, precyzyjną i wygodną pracę bez plączących się i przeszkadzających kabli, spalin i hałasu. Dodatkowo nowoczesne akumulatory zapewniają długi czas działania, a zasilane nimi narzędzia odznaczają się wysoką jakością, wydajnością i komfortem użytkowania, umożliwiając szybkie przeprowadzenie prac w ogrodzie. Zwłaszcza że większość kabli w elektronarzędziach do ogrodu jest krótka i często okazuje się, że nawet z przedłużaczem nie można wykonać prac w całym ogrodzie. Dodatkowo kabel utrudnia odpowiednie manewrowanie narzędziami, a więc i przeprowadzenie prac, a także zmniejsza bezpieczeństwo ogrodnika, który może zostać porażony prądem z uszkodzonego przewodu.

Tak więc, narzędzia akumulatorowe łączą w sobie największe zalety narzędzi spalinowych i elektrycznych, nie posiadając praktycznie żadnych wad.

Nie masz możliwości podłączenia zasilania na podwórku? Chcesz uniknąć plątaniny przewodów w swoim ogrodzie? To żaden problem dla nowych akumulatorowych urządzeń ogrodniczych i sprzątających wyposażonych w wymienne akumulatory Kärcher Battery Power! Dzięki dwóm rodzajom baterii (18 V lub 36 V) znajdziesz odpowiednie dla siebie urządzenie do każdego zastosowania.

W Twoim ogrodzie nie ma możliwości podłączenia urządzeń zasilanych sieciowo? Ogród jest na tyle rozległy, że chcesz uniknąć plątaniny przewodów i łączenia kolejnych przedłużaczy w niekończący się sznur? Rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest platforma bateryjna Kärcher Battery Power!


Jakie narzędzia akumulatorowe warto wybrać?

Ciekawym rozwiązaniem, który gwarantuje jeszcze większy komfort, jest zasilanie różnych narzędzi jednym akumulatorem. Takie rozwiązanie proponuje firma Karcher, a dwa rodzaje platformy bateryjnej Karcher Battery Power to 2 rodzaje akumulatorów o różnych pojemnościach!

Urządzenia oparte na 18 V baterii Kärcher

To kompaktowe i wygodne w obsłudze produkty do pielęgnacji małych i średnich ogrodów oraz terenów zewnętrznych. Wymienny, 18 V akumulator Kärcher Battery Power jest dostępny w dwóch wersjach o różnych pojemnościach: 18 V/2,5 Ah oraz 18 V/5,0 Ah. Oba warianty mogą być używane we wszystkich urządzeniach opartych o 18-woltową platformę bateryjną. Niezależnie od tego, czy jest to kosiarka akumulatorowa, uniwersalny odkurzacz bateryjny, czy też wycinak do chwastów, baterie wymienia się szybko i łatwo. Możesz to zrobić w każdym momencie.  
Zobacz wszystkie urządzenia 18 V

Urządzenia oparte na 36 V baterii Kärcher

Z czyszczeniem i pielęgnacją dużych ogrodów i terenów zewnętrznych doskonale poradzą sobie urządzenia Kärcher oparte na 36-woltowej platformie bateryjnej. Urządzenia te są kompatybilne z akumulatorami 36 V Kärcher Battery Power: 36 V/2,5 Ah oraz 36 V/5,0 Ah. Dzięki większej pojemności akumulatora urządzenia te mogą pracować dłużej i wydajniej. Jedna bateria wystarczy, aby zasilić bezprzewodowe urządzenie Kärcher, takie jak podkaszarka, myjka ciśnieniowa czy nożyce do żywopłotu. 36-woltowy akumulator jest również najmocniejszym wariantem baterii w ofercie Kärcher.  
Zobacz wszystkie urządzenia 36 V

Platforma bateryjna Kärcher

Platforma bateryjna Kärcher

Platforma bateryjna Kärcher obejmuje dwa rodzaje akumulatorów z ciągle rosnącą liczbą maszyn. Z jej pomocą pracują różnorakie urządzenia Kärcher i liczba ich stale rośnie: od urządzenia wysokociśnieniowego przez dmuchawy do liści aż po wielofunkcyjny odkurzacz.

Cechą wyjątkową tej unikalnej platformy jest jej uniwersalność: akumulatory są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami Kärcher tej samej klasy napięcia, bez względu na to, czy należą do serii Home & Garden, czy Professional. Dzięki temu posiadając kilka urządzeń zasilanych tymi bateriami możemy zamiennie używać baterii, gdyż będą one pasowały do każdej z posiadanych przez nas maszyn. Unikalną zaletą wszystkich akumulatorów Kärcher jest wyświetlacz LCD z technologią czasu rzeczywistego, który oprócz pozostałej pojemności akumulatora dokładnie wyświetla pozostały czas pracy i czas ładowania w minutach. Obudowa akumulatorów jest bardzo odporna na wstrząsy i chroniona przed kurzem i rozpyloną wodą zgodnie z klasą IPX5.

Dzięki wydajnemu zarządzaniu temperaturą akumulatory zapewniają również optymalną wydajność w intensywnych zastosowaniach, inteligentne monitorowanie ogniw chroni przed przeładowaniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Jeśli maszyna nie będzie używana przez dłuższy czas, sterowany procesorem, automatyczny tryb magazynowania baterii Battery Power zapewnia długą żywotność ogniw.

Dowiedz się więcej

Jeden uniwersalny akumulator do wielu urządzeń!

Akumulator Kärcher Battery Power pasuje do wszystkich urządzeń Kärcher opartych na platformie bateryjnej. Dotyczy to nie tylko produktów dla domu i ogrodu – Home & Garden, ale również produktów Kärcher Professional.

Wymienne baterie umożliwiają współpracę z wieloma, niezbędnymi elektronarzędziami do ogrodu, wśród których znaleźć można: • kosiarki; • podkaszarki; • nożyce do trawy, gałęzi i żywopłotu; • piły łańcuchowe (również na wysięgniku); • odkurzacze ogrodowe i dmuchawy do liści; • wycinaki do chwastów.


Niezależnie od tego czy pielęgnujesz trawnik lub żywopłot, usuwasz chwasty lub liście – z wykorzystaniem narzędzi ogrodowych Kärcher Twój ogród będzie jeszcze piękniejszy. Zasilanie bateryjne pozwoli wykonać wszystkie prace w ogrodzie bez hałasu i bez ograniczeń w postaci uciążliwego kabla.


Wszystkie te narzędzia ogrodowe odznaczają się wysoką wydajnością i specjalną konstrukcją, która ułatwia komfortowe przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych. Lekka obudowa zmniejsza odczucie zmęczenia i ułatwia precyzyjne wykonanie prac. Duża wytrzymałość sprawia, że narzędzia ogrodowe Karcher posłużą przez wiele lat, zwłaszcza że większość z nich została wyposażona w funkcje, które ułatwiają ich konserwację.

Dodatkowo wprowadzone zabezpieczenia i systemy bezpieczeństwa zapewniają większą ochronę użytkownika i pozostałych osób, przebywających w pobliżu narzędzi. Dużą zaletą elektronarzędzi są również wyjątkowe ostre ostrza, które ułatwiają przycinanie gałęzi, koszeni trawy, czy przycinanie pędów, w zależności od wybranego sprzętu. Największą popularnością cieszą się podkaszarki i kosiarki akumulatorowe, które umożliwiają swobodne przystrzyżenie trawnika w całym ogrodzie bez plączących się między roślinami kablami, które dodatkowo mogą uszkodzić nasadzone rośliny.

Narzędzia ogrodowe współpracujące z platformą bateryjną Kärcher

Akumulatorowy wycinak do chwastów
Akumulatorowy wycinak do chwastów
Dzięki elektrycznemu wycinakowi do chwastów możesz szybko i skutecznie pozbyć się problemu z chwastami i trawą wyrastającymi spomiędzy łączeń kostki na podjeździe.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!
Akumulatorowa kosiarka ogrodowa
Akumulatorowa kosiarka ogrodowa
Kosiarki działają w oparciu o innowacyjną akumulatorową technologię Kärcher. Charakteryzują się niską masą i wysoką zwrotnością. W zależności od modelu nadają się do koszenia trawników o małej lub dużej powierzchni.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!
Akumulatorowa podkaszarka do trawy
Akumulatorowa podkaszarka do trawy
Akumulatorowe podkaszarki doskonale radzą sobie ze ścinaniem trawy i chwastów w miejscach trudno dostępnych dla tradycyjnej kosiarki, czyli blisko krzewów, przy obrzeżach trawników i pod drzewami.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu
Idealne urządzenie do kształtowania i przycinania żywopłotów i krzewów. Pracuje cicho i jest wygodne w wykorzystaniu. Dzięki zasilaniu bateryjnemu nie ogranicza Cię kłopotliwy kabel.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!
Akumulatorowa dmuchawa do liści
Akumulatorowa dmuchawa do liści
Zasilane bateryjnie dmuchawy do liści Kärcher w krótkim czasie oczyszczą ścieżki w ogrodzie i sam ogród.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!
Akumulatorowe nożyce do trawy
Akumulatorowe nożyce do trawy
Doskonale nadają się do wykonywania delikatnej i precyzyjnej pracy w ogrodzie. Dzięki systemowi 2 w 1 będziesz mógł szybko i łatwo przycinać trawę, krzewy czy żywopłoty.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!
Akumulatorowa pilarka łańcuchowa
Akumulatorowa pilarka łańcuchowa
Piła doskonale się nadaje do wygodnego i wszechstronnego zastosowania w pielęgnacji drzew. System napinania łańcucha, który nie wymaga użycia narzędzi oraz automatyczne smarowanie sprawiają, że akumulatorowa piła łańcuchowa jest niezwykle łatwa w użyciu.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!
Akumulatorowe nożyce do gałęzi
Akumulatorowe nożyce do gałęzi
Nożyce na wysięgniku zapewniają bezproblemowe przycinanie drzew nawet w przypadku trudno dostępnych gałęzi. Wysokiej jakości ostrze umożliwia cięcie bez użycia siły, a hak, który działa jak zacisk usuwa gałęzie, które utknęły w koronie drzewa.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!
Akumulatorowy odkurzacz uniwersalny
Akumulatorowy odkurzacz uniwersalny
Nie masz dostępu do sieci elektrycznej w ogrodzie czy na podjeździe? Z nowymi zasilanymi bateryjnie odkurzaczami uniwersalnymi nie stanowi to już problemu. Teraz możesz odkurzać bezprzewodowo!
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!
Akumulatorowa myjka ciśnieniowa
Akumulatorowa myjka ciśnieniowa
Myjka bateryjna KHB 5 jest polecana do ekspresowego mycia mebli i narzędzi ogrodowych, rowerów oraz innych obiektów w ogrodzie i w otoczeniu domu w tzw. międzyczasie.
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!

Kärcher Logo

Artykuł powstał we współpracy z firmą Kärcher.
Więcej informacji o firmie i produktach na: www.karcher.pl

Tagi
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (8)
Lista zakupów