Logo
Logo
16
Do góry

Ogród z czosnkami

Czosnki ozdobne mają kwiaty w dość stonowanych barwach – są fioletowe, niebieskie, bordowe, białe lub zielonkawe. Jednak ogród z czosnkami ma wyjątkowy charakter, ze względu na kuliste, wielkie kwiatostany tych roślin oraz ich rozmiary. Obejrzyj galerię 15 pomysłów na ogrodów czosnkami i zainspiruj się do stworzenia swojej własnej kompozycji!

Przeczytaj także
Już czas na wysiewanie nasion warzyw. Sprawdź, to łatwe!
Przeczytaj także
Już czas na wysiewanie nasion warzyw. Sprawdź, to łatwe!
Jeśli planujesz samodzielną uprawę warzyw z siewu, ten poradnik jest dla Ciebie! Dowiedz się wszystkiego, co będzie niezbędne, by zacząć wspaniałą...

Czosnki ozdobne (Allium) to rośliny cebulowe kwitnące późną wiosną. Wśród uprawianych gatunków znajdziemy rośliny niskie, nadające się do uprawy w donicach i na brzegach rabat oraz bardzo wysokie zachwycające ogromnymi kwiatostanami nawet kilkunastocentymetrowej średnicy. Wszystkie mają jednak podobne wymagania w stosunku do podłoża i i stanowiska – trzeba im zapewnić w ogrodzie miejsce słoneczne i przepuszczalne, żyzne podłoże o odczynie obojętnym lub zasadowym.

Wysokie odmiany czosnków w ogrodzie świetnie prezentują się na rabatach wśród niskich, kępiastych bylin oraz późno kwitnących roślin cebulowych. Warto sadzić je w miejscach zacisznych, gdzie silny wiatr nie złamie ich wysokich łodyg. Czosnki wyglądają ładnie posadzone w dużych grupach, w regularnych rządkach, ale też świetnie sprawdzają się jako pojedyncze akcenty na rabacie. Zobacz, jak różne style mogą mieć ogrody z czosnkami – zainspiruj się naszą galerią zdjęć!


Warto przeczytać

Komentarze

Powiązane rośliny
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (4)
To Cię zainteresuje
Popularne rośliny
PTAKI
Na czasie
PTAKI
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule.
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Możemy zająć się świerkiem lub jodłą w donicy, które służyły jako choinka – drzewko umieszcza się w jasnym, chłodnym pomieszczeniu (nie wolno wystawiać go na dwór, gdyż może zmarznąć). Należy je regularnie podlewać, aż do wiosny (koniec marca, kwiecień), kiedy wysadza się je do ogrodu.
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów. Warto także podwiązać gałęzie iglaków – trudniej będzie im ugiąć się pod ciężkim, mokrym śniegiem.
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste, oprócz "płaczących" gatunków takich jak klon, grab czy brzoza (formuje się je od czerwca do września!).
Tydzień 2, Sentencja nr:1
Tydzień 2, Sentencja nr:1
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu