Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
18
Okazje

Ogród z czosnkami

Czosnki ozdobne mają kwiaty w dość stonowanych barwach – są fioletowe, niebieskie, bordowe, białe lub zielonkawe. Jednak ogród z czosnkami ma wyjątkowy charakter, ze względu na kuliste, wielkie kwiatostany tych roślin oraz ich rozmiary. Obejrzyj galerię 15 pomysłów na ogrodów czosnkami i zainspiruj się do stworzenia swojej własnej kompozycji!

 

Czosnki ozdobne (Allium) to rośliny cebulowe kwitnące późną wiosną. Wśród uprawianych gatunków znajdziemy rośliny niskie, nadające się do uprawy w donicach i na brzegach rabat oraz bardzo wysokie zachwycające ogromnymi kwiatostanami nawet kilkunastocentymetrowej średnicy. Wszystkie mają jednak podobne wymagania w stosunku do podłoża i i stanowiska – trzeba im zapewnić w ogrodzie miejsce słoneczne i przepuszczalne, żyzne podłoże o odczynie obojętnym lub zasadowym.

Wysokie odmiany czosnków w ogrodzie świetnie prezentują się na rabatach wśród niskich, kępiastych bylin oraz późno kwitnących roślin cebulowych. Warto sadzić je w miejscach zacisznych, gdzie silny wiatr nie złamie ich wysokich łodyg. Czosnki wyglądają ładnie posadzone w dużych grupach, w regularnych rządkach, ale też świetnie sprawdzają się jako pojedyncze akcenty na rabacie. Zobacz, jak różne style mogą mieć ogrody z czosnkami – zainspiruj się naszą galerią zdjęć!

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Powiązane rośliny
Nowe treści

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 31, Sentencja nr:8
Tydzień 31, Sentencja nr:8
Zioła można zbierać przez cały sezon letni. Świeże zioła dają niepowtarzalny aromat i smak naszym potrawom, a ich nadmiar warto suszyć lub zamrażać.
Tydzień 31, Sentencja nr:7
Tydzień 31, Sentencja nr:7
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 31, Sentencja nr:6
Tydzień 31, Sentencja nr:6
Po zakończeniu zbioru truskawek porządkujemy grządki. Usuwamy chwasty, a jeśli rośliny zaatakowały choroby grzybowe, obcinamy liście na wysokości ok. 5 cm i dokładnie je wygrabiamy. Ważne jest też zasilenie truskawek nawozem azotowym.
Tydzień 31, Sentencja nr:4
Tydzień 31, Sentencja nr:4
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 31, Sentencja nr:1
Tydzień 31, Sentencja nr:1
Zaczynają kwitnąć posadzone wiosną rośliny cebulowe i bulwiaste, np. mieczyki, lilie i dalie. Większość z nich po ścięciu długo utrzymuje świeżość i doskonale nadaje się do wazonu.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu