Logo
Logo
21
Okazje

Ogród z czosnkami

Czosnki ozdobne mają kwiaty w dość stonowanych barwach – są fioletowe, niebieskie, bordowe, białe lub zielonkawe. Jednak ogród z czosnkami ma wyjątkowy charakter, ze względu na kuliste, wielkie kwiatostany tych roślin oraz ich rozmiary. Obejrzyj galerię 15 pomysłów na ogrodów czosnkami i zainspiruj się do stworzenia swojej własnej kompozycji!

 

Czosnki ozdobne (Allium) to rośliny cebulowe kwitnące późną wiosną. Wśród uprawianych gatunków znajdziemy rośliny niskie, nadające się do uprawy w donicach i na brzegach rabat oraz bardzo wysokie zachwycające ogromnymi kwiatostanami nawet kilkunastocentymetrowej średnicy. Wszystkie mają jednak podobne wymagania w stosunku do podłoża i i stanowiska – trzeba im zapewnić w ogrodzie miejsce słoneczne i przepuszczalne, żyzne podłoże o odczynie obojętnym lub zasadowym.

Wysokie odmiany czosnków w ogrodzie świetnie prezentują się na rabatach wśród niskich, kępiastych bylin oraz późno kwitnących roślin cebulowych. Warto sadzić je w miejscach zacisznych, gdzie silny wiatr nie złamie ich wysokich łodyg. Czosnki wyglądają ładnie posadzone w dużych grupach, w regularnych rządkach, ale też świetnie sprawdzają się jako pojedyncze akcenty na rabacie. Zobacz, jak różne style mogą mieć ogrody z czosnkami – zainspiruj się naszą galerią zdjęć!

Dowiedz się więcej
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Powiązane roślinyZobacz także
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu