Logo
Logo

Jak ułatwić sobie pielęgnację ogrodu? Z tymi narzędziami będzie to przyjemność

W ogrodach, gdzie każda czynność wymaga innego narzędzia, system QuikFit™ marki Fiskars przychodzi na pomoc ogrodnikom, czyniąc pielęgnację roślin łatwiejszą i przyjemniejszą. Dzięki innowacyjnej technologii wymiennych głowic, pozwala na szybkie dostosowanie narzędzi do bieżących potrzeb, minimalizując przy tym bałagan i maksymalizując efektywność pracy. Niezależnie od tego, czy planujesz przycięcie wysokich gałęzi, uprawę gleby czy porządkowanie ogrodu, Fiskars oferuje narzędzie odpowiednie do każdego zadania. Wyjątkowość systemu QuikFit™polega na uniwersalności i prostocie, co sprawia, że nawet najbardziej złożone prace ogrodnicze stają się łatwiejsze i przyjemniejsze. Odkryj, jak system narzędzi z wymiennymi głowicami może zmienić Twoje podejście do pielęgnacji ogrodu, czyniąc każde zadanie możliwym do wykonania z łatwością i precyzją.

Streszczenie artykułu
System narzędzi z wymiennymi głowicami FISKARS QuikFit™ to innowacyjne rozwiązanie dla osób, które chcą wykonywać różnorodne prace ogrodnicze przy użyciu minimalnej ilości narzędzi. Dzięki temu systemowi, wystarczy jeden trzonek, aby poradzić sobie z każdym zadaniem w ogrodzie, od czyszczenia rynien po kultywację gleby, usuwanie chwastów, przycinanie drzew i krzewów, aż po porządkowanie. System pozwala na szybką i wygodną wymianę głowic, oferując szeroki zakres narzędzi, które są kompatybilne z aluminiowymi trzonkami, dostępnymi również w wersji teleskopowej. Dostępność różnych typów głowic umożliwia wykonanie szerokiego zakresu prac ogrodowych w każdym sezonie, ułatwiając pielęgnację roślin, gleby i porządkowanie terenu. Unikalna budowa trzonków zwiększa wygodę użytkowania, a cały system cechuje się trwałością i uniwersalnością, stanowiąc efektywne i ergonomiczne rozwiązanie dla każdego ogrodnika.
Spis treści
Jakich narzędzi potrzebujesz do ogrodu? FISKARS QuikFit™ – jeden trzonek, wiele możliwości! Połącz i sięgaj dalej – narzędzia ogrodnicze do pracy na wysokości Połącz i posprzątaj – narzędzia do sprzątania wokół domu i ogrodzie Połącz i piel – narzędzia ogrodnicze do pielęgnacji roślin Dlaczego warto wybrać system Fiskars QuikFit™?

Ogród bez wysiłku? To możliwe z tymi narzędziami

Praca w ogrodzie to dla ogrodnika największa radość, pod warunkiem że przebiega szybko i przyjemnie. Wiosną, latem, jesienią i zimą przez cały rok wokół domu i w ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia. Nie wystarczą tylko dobre chęci i ręce gotowe do pracy! Niezbędne będą narzędzia ogrodnicze: do pielęgnacji gleby (kopania, spulchniania i usuwania chwastów) i trawnika (zbierania ścinków i liści), do przycinania (drzew i krzewów, nieraz bardzo wysoko) i porządków (grabienia liści, usuwania mchu i chwastów z podjazdów i ścieżek, czy czyszczenia rynien). Odpowiednie narzędzia pomogą Ci zadbać o glebę, rośliny i porządek!

Kupując narzędzia ogrodnicze trzeba w pierwszym rzędzie zwracać uwagę na użyteczność i uniwersalność! Warto postawić na jakość i trwałość, nigdy na niską cenę, gdyż w dłuższej perspektywie to się po prostu nie opłaca. Jeżeli chcesz wykonywać więcej prac przy użyciu mniejszej ilości narzędzi, system narzędzi z wymiennymi głowicami FISKARS QuikFit™ to idealny wybór. Od przyborów do czyszczenia rynien po kultywatory, pługi śnieżne czy szczotki, wystarczy tylko jeden trzonek, który poradzi sobie z każdym zadaniem w ogrodzie. 

FISKARS QuikFit – łatwość łączenia

FISKARS QuikFit™ – łatwość łączenia

Kompatybilne ze wszystkimi narzędziami ogrodniczymi Fiskars QuikFit™ są aluminiowe trzonki, dostępne także w wersji teleskopowej o regulowanej długości od 2,4 m do 4 m (dla większego bezpieczeństwa użytkownika posiadają podwójny system blokowania). Trzonki Fiskars QuikFit™ charakteryzują się łezkowatym przekrojem, który zwiększa wygodę pracy. Dostępne są w dwóch kolorach – grafitowym i terakota (teleskopowe w kolorze grafitowym).

Jakich narzędzi potrzebujesz do ogrodu?

Skompletuj taki zestaw narzędzi, jakich potrzebujesz, aby móc wykonać różnorodne prace bez większego, niż jest to konieczne, wysiłku. Dobierz odpowiednie narzędzie do danej czynności, aby praca przebiegała szybko i efektywnie. Wraz z ekspertami firmy FISKARS przygotowaliśmy praktyczny poradnik, z którego dowiesz się, jak wybrać narzędzia ogrodnicze odpowiednie do Twoich potrzeb!

Wiosenne prace w ogródku

Do jednych z podstawowych zabiegów, jakie należy wykonać wczesną wiosną, należy wertykulacja, polegająca na pionowym nacinaniu darni. Proces ten można przeprowadzić m.in. za pomocą aeratora obrotowego, którego ostrza z hartowanej stali spulchniają i napowietrzają powierzchnię, pozwalając przenikać substancjom odżywczym w głąb trawnika.

Letnia pielęgnacja

Latem można zaplanować prace poprawiające kondycję ogrodu. Do tego typu zadań służy kultywator. Narzędzie umożliwia przenikanie substancjom odżywczym w głąb gleby, pozwala na lepsze dotarcie wody, powietrza i światła do korzeni, dzięki czemu rośliny mają zapewniony prawidłowy wzrost. Kultywatory przeznaczone są głównie do głębszego spulchniania oraz napowietrzania gleby – umożliwiają dotarcie na głębokość 5-15 cm. Mogą być także stosowane do kruszenia skorupy na glebach zwięzłych i niszczenia chwastów. W linii Fiskars QuikFit™ znajdują się różne typy kultywatorów, wspomagających uprawę, spulchnianie i napowietrzanie gleby. Ciekawym rozwiązaniem jest kultywator z motyką, łączący w sobie dwa narzędzia do uprawy ziemi.

narzędzia ogrodnicze niezbędne do każdego ogrodu

Jesienne porządki

Wiele prac związanych z przygotowaniem ogrodu na kolejny sezon odbywa się jesienią. Dokonujemy wówczas nowych nasadzeń, zabezpieczamy rośliny przed przymrozkami, przekopujemy glebę. W przygotowaniu rabat do obsiewu, rozbijaniu twardych grudek ziemi czy usuwaniu chwastów pomocna będzie motyka duńska. Ostre krawędzie narzędzia umożliwiają szybkie wykonanie danej czynności. Wśród różnych typów motyk w linii Fiskars QuikFit™ na uwagę zasługuje także motyka 3-funkcyjna, idealna do spulchniania gleby i pielenia.

Grabimy po zimie

W ofercie Fiskars QuikFit™ znajduje się wiele rodzajów grabi, wykonanych z wysokiej jakości tworzywa lub stali. Wśród nich znajdują się zarówno grabie uniwersalne z głowicą z tworzywa FiberComp™ – idealne do przygotowania powierzchni do obsiewu, jak również szerokie grabie do trawnika z głowicą z wysokiej jakości stali. Niezastąpione w tego rodzaju pracach są także grabie wachlarzowe (zwane również „miotłograbiami”). Przydatny będzie także skareator, który służy do usuwania filcu z darni oraz do nacinania i rozbijania brył ziemi.

FISKARS QuikFit™ – jeden trzonek, wiele możliwości!

System narzędzi z wymiennymi głowicami to jeden trzonek i gama narzędzi, umożliwiających wykonanie szeregu prac w ogrodzie. Pozwala na wydajną pracę i ułatwia utrzymanie porządku wśród narzędzi ogrodniczych. Dzięki uniwersalnemu adapterowi może być używany wraz z innymi systemami z wymiennymi głowicami. Wystarczy kliknąć, by uzyskać narzędzie idealne.

Kompatybilne ze wszystkimi narzędziami ogrodniczymi Fiskars QuikFit™ są aluminiowe trzonki, dostępne także w wersji teleskopowej o regulowanej długości od 2,4 m do 4 m (dla większego bezpieczeństwa użytkownika posiadają podwójny system blokowania). Trzonki Fiskars QuikFit™ charakteryzują się łezkowatym przekrojem, który zwiększa wygodę pracy. Trzonki dostępne są w dwóch kolorach – grafitowym i terakota (teleskopowe w kolorze grafitowym). Do łączenia głowic różnych producentów z trzonkiem Fiskars QuikFit™ służy adapter z wysokiej jakości tworzywa.

Połącz i sięgaj dalej - narzędzia ogrodnicze FISKARS

Fiskars QuikFit™Połącz i sięgaj dalej

1. Połączenie szczotki i skrobaka umożliwia łatwe czyszczenie rynien.
2. Uniwersalna piła prosta do różnych prac w ogrodzie.
3. Zakrzywiona piła z hakiem, który uniemożliwia jej zsunięcie podczas pracy.
4. Sekator z ruchomą głowicą do cięcia trudno dostępnych gałęzi bez użycia drabiny.
5. Zbierak do owoców umożliwia zbieranie owoców z drzewa bez użycia drabiny.

Połącz i sięgaj dalej – narzędzia ogrodnicze do pracy na wysokości

Połącz i sięgaj dalej to grupa produktów, dzięki którym bez problemu sięgniesz jeszcze wyżej. Poprzez połączenie głowic z trzonkiem teleskopowym możemy zyskać zasięg nawet 6 m! Wymienne głowice umożliwią cięcie gałęzi, czyszczenie rynien czy nawet zbieranie owoców bez użycia drabiny.

Połącz i posprzątaj - narzędzia ogrodnicze FISKARS

Fiskars QuikFit™Połącz i posprzątaj

1. Wąskie grabie do pracy w trudno dostępnych miejscach.
2. Plastikowe grabie do usuwania liści i skoszonej trawy.
3. Grabie metalowe do mchu i skoszonej trawy z trawnika
4. Szczotka oo porządkowania podwórka, tarasu lub patio.
5. Wąska szczotka o długim włosiu do zamiataniu gruzu i liści.
6. Szeroka szczotka do porządkowania dużych powierzchni.
7.Stalowa szczotka do usuwania mchu i chwastów ze szczelin między płytami.
8. Stalowy odchwaszczacz do pielenia warzywnika i ścieżek.
9. Skrobak do usuwania trawy, mchu i chwastów ze szczelin między płytami.
10. Mocna szufla z aluminiową listwą do odgarniania śniegu.

Połącz i posprzątaj – narzędzia do sprzątania wokół domu i ogrodzie

W skład grupy narzędzi Połącz i posprzątaj wchodzą przede wszystkim szczotki i grabie o różnym przeznaczeniu. Sprzątanie ogrodu będzie łatwiejsze dzięki użyciu jedynie kilku wybranych głowic, a do tego wszystkie je możemy połączyć z jednym trzonkiem, oszczędzając tym samym miejsce do przechowywania.

Połącz i piel - narzędzia ogrodnicze FISKARS

Fiskars QuikFit™Połącz i piel

1. Grabie uniwersalne do zakładania trawnika i przygotowywania powierzchni do siewu.
2. Grabie 14-zębne do grabienia i wyrównywania większych powierzchni.
3. Motyka do usuwania chwastów między roślinami i rozdrabniania gleby.
4. Motyka duńska do usuwania chwastów, rozbijania gleby i usuwania mchu spomiędzy szczelin.
5. Uniwersalna łopatka do sadzenia i przesadzania.
6. Odchwaszczacz do pielenia i usuwania długich korzeni.
7. Motyczka z widełkami do spulchniania i rozdrabniania gleby, pielenia.
8. Kultywator do uprawy, rozpulchniania, spulchniania oraz napowietrzania gleby.
9. Kultywator do uprawy, rozpulchniania, spulchniania oraz napowietrzania gleby.

Połącz i piel – narzędzia ogrodnicze do pielęgnacji roślin

Połącz i piel to grupa produktów przeznaczonych do uprawy i pielęgnacji roślin: grabi i kultywatorów do wyrównywania terenu pod siew, łopatek do sadzenia oraz motyczek do usuwania chwastów. Szeroki wybór głowic umożliwia dobór odpowiedniego narzędzia do każdej wielkości ogrodu.




 

Dlaczego warto wybrać system Fiskars QuikFit™?

Jeżeli chcesz wykonywać więcej prac przy użyciu mniejszej ilości narzędzi, system narzędzi z wymiennymi głowicami to idealny wybór. Od przyborów do czyszczenia rynien po kultywatory, pługi śnieżne czy szczotki, system narzędzi QuikFit z wymiennymi głowicami poradzi sobie z każdym zadaniem w ogrodzie. Dzięki uniwersalnemu adapterowi może być używany wraz z innymi systemami z wymiennymi głowicami. Wystarczy kliknąć, by uzyskać narzędzie idealne.


Narzędzia do każdego zadania

Trwałe głowice FiberComp ™ ze stali hartowanej i lekkie aluminiowe trzonki to wygoda stosowania na długie lata. System QuikFit™ zdobył nagrodę Red Dot Award za swój unikalny, automatyczny, podwójny system blokowania. Dzięki temu łatwo i szybko dostosujemy narzędzie do wykonywanej czynności.

 


Wygoda użytkowania

Dzięki "szybkozłączce" i zamkowi automatycznemu wymiana głowicy zajmuje kilka sekund. Wsuwa się ją na miejsce jednym prostym krokiem. Wystarczy tylko jeden trzonek, by w mgnieniu oka połączyć go jedną z ponad 30 głowic narzędziowych.

 


Łatwe w przechowywanie

Unikalny system oszczędzania miejsca sprawia, że nawet najmniejsze domki narzędziowe będą wolne od bałaganu. Trzonki teleskopowe, sięgają daleko, ale zajmują mało miejsca. Wiszące otwory na uchwytach narzędzi ułatwiają ich zawieszanie i utrzymanie porządku!

FISKARS logo


Artykuł powstał we współpracy z firmą FISKARS, www.fiskars.com

FAQ Pytania i odpowiedzi
 • Co to jest system FISKARS QuikFit™?

  System FISKARS QuikFit™ to zestaw narzędzi ogrodniczych z wymiennymi głowicami, który pozwala na wykonanie szerokiego zakresu prac przy użyciu jednego trzonka.
 • Jakie prace można wykonywać przy pomocy systemu QuikFit™?

  Można wykonywać prace takie jak czyszczenie rynien, kultywowanie gleby, odśnieżanie, szczotkowanie, a także przycinanie drzew i krzewów.
 • Jakie są zalety trzonków w systemie QuikFit™?

  Trzonki są aluminiowe, dostępne w wersji teleskopowej, mają regulowaną długość od 2,4 m do 4 m, podwójny system blokowania dla bezpieczeństwa oraz łezkowaty przekrój dla większej wygody pracy.
 • Jakie narzędzia ogrodowe są dostępne w systemie QuikFit™?

  W ofercie znajdują się m.in. aerator obrotowy, kultywator, motyka duńska, grabie uniwersalne, szerokie grabie do trawnika, grabie wachlarzowe, skareator oraz narzędzia do pracy na wysokości jak sekator z ruchomą głowicą.
 • Co umożliwia uniwersalny adapter w systemie QuikFit™?

  Umożliwia on używanie trzonka z głowicami innych producentów, co zwiększa uniwersalność i elastyczność systemu.
 • Jakie są korzyści z używania systemu narzędzi z wymiennymi głowicami QuikFit™?

  System pozwala na efektywną pracę, oszczędność miejsca do przechowywania narzędzi oraz szybką i łatwą wymianę głowic, co sprawia, że jest to ergonomiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego ogrodnika.
 • Czytaj więcej Czytaj mniej
Autor
Jak ułatwić sobie pielęgnację ogrodu? Z tymi narzędziami będzie to przyjemność
Jak ułatwić sobie pielęgnację ogrodu? Z tymi narzędziami będzie to przyjemność
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi