Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2022
74
Okazje

Kalendarz kwiatowy

Każdy znak zodiaku w kalendarzu kwiatowym ma przypisaną do siebie roślinę. Sprawdź po dacie urodzenia, jaka roślina pasuje do Ciebie!

 

BEZ
Znak zodiaku: Wodnik - urodzeni pomiędzy 20.01-18.02

Ludzie spod znaku bzu są niezwykle różnorodni. Pomysłowi, wszechstronni, a ponadto ze względu na życzliwość, potrafią się odnaleźć w każdej sytuacji. Ich ulubione kolory przypominają najprzeróżniejsze odcienie wody: niebieski, fiolet i zieleń. Z kolei kwiaty, które pasują do ludzi spod tego znaku to, oprócz samego bzu, różnorodne i kolorowe: tulipany i hortensje.

Fot. Anna/Armbrust Pixabay

NIEZAPOMINAJKA
Znak zodiaku: Ryby - urodzeni pomiędzy 19.02-20.03

Niezapominajka ma niezwykle silnie rozwinięty zmysł poznawania myśli innych, a w związku z tym wywiera duży, magnetyczny wpływ na otoczenie. Pozornie Niezapominajka wydaje się być spokojna i zrelaksowana, lecz w rzeczywistości często odczuwa niepokój i stale poszukuje samej siebie. Jej ulubionymi kolorami są: niebieski, purpura i zieleń. Przepada za liliami, kameliami, a poeci spod znaku niezapominajki upatrzyli sobie także narcyzy.

Fot. virginie-l/Pixabay

MAK
Znak zodiaku: Baran - urodzeni pomiędzy 21.03- 20.04

Mak to człowiek impulsywny, którego często rozpiera energia i ambicja. Lubi wyzwania i sytuacje, kiedy musi zmierzyć się z przeciwnościami. Wśród jego ulubionych kolorów przeważają ciepłe takie jak: pomarańczowy, czerwony i żółty. Ulubione kwiaty ludzi spod znaku maku to: storczyki, lilie i fiołki.

Fot. AngelaL_17/Pixabay

RÓŻA
Znak zodiaku: Byk - urodzeni pomiędzy 21.04-21.05

Róże mają niezwykłą zdolność do wyciągania wniosków z nowych doświadczeń. Lubią być doceniane i otrzymywać najprzeróżniejsze dowody uznania. Ich charakterystycznymi cechami są: niebywała wręcz rzetelność i niezawodność. Ich kolory także nawiązują do tych cech: róż, zieleń, a także jasnoniebieski. Kwiaty, które Róże lubią najbardziej to: maki, konwalie i bzy.

Fot. Ralph/Pixabay

Orchidea ldvideo Pixabay 19220 x 1144

ORCHIDEA
Znak zodiaku: Bliźnięta - urodzeni pomiędzy 22.05-20.06

Orchidee szybko nawiązują nowe znajomości i adaptują się w każdym nowym środowisku. Są niezwykle inteligentne, przez co trudno je zmusić do czegokolwiek. Ulubionych barw i kwiatów mają dużo, ale przeważają kolory: żółty, biały i niebieski. Ulubione kwiaty to margaretki, anemony i gloksynie.

Fot. ldvideo/Pixabay

LILIA
Znak zodiaku: Rak - urodzeni pomiędzy 21.06-22.07

Ludzie spod znaku lilii są lojalni i godni zaufania. Dzięki wrodzonej wrażliwości, a także taktowi przebywanie w ich towarzystwie jest zawsze przyjemne. Lilie potrafią zaskakiwać swoim nietypowym zachowaniem. Czasami są radosne i przedsiębiorcze, a innym razem zamknięte i ciche. Ma to również zastosowanie do ich preferencji. Lilie lubią kolor srebrzysty, biel, zieleń. Ich ulubionymi kwiatami są róże, jaśmin i gardenia.

Fot. RandnotizenORG/Pixabay

SŁONECZNIK
Znak zodiaku: Lew - urodzeni pomiędzy 23.07-22.08

Wbrew dominującemu charakterowi ludzi spod znaku słonecznika, istotnymi cechami tego znaku są także: wielkoduszność, romantyzm, delikatność i czułość. Charakteryzują się wielką energią i chęcią do życia. W związku z tym preferują kolory żywe, takie jak: żółty, pomarańczowy i czerwony, a ich ulubionymi kwiatami, oprócz słonecznika, są długo kwitnące łupiny i bujne płatki mieczyków.

Fot. Uschi Dugulin/Pixabay

STOKROTKA
Znak zodiaku: Panna - urodzeni pomiędzy 23.08-22.09

Ludzie spod znaku stokrotki są urodzonymi perfekcjonistami. Wbrew ich naturalnym tendencjom do myślenia logicznego, ulubione kolory Stokrotek wskazują raczej na romantyzm, lojalność i oddanie: zieleń, biel, błękit i fiolet. Przepadają za konwaliami i ich delikatnymi kwiatkami. Lubią ponadto bzy, lilie oraz złotokap.

Fot. Hans Braxmeier/Pixabay

FIOŁEK
Z
nak zodiaku: Waga - urodzeni pomiędzy 23.09-23.10

Ludzie urodzeni pod znakiem fiołka dążą do harmonii i równowagi. Typowy Fiołek bardzo ceni sobie spokój wewnętrzny oraz ma silne poczucie sprawiedliwości. Kolory najbardziej pasujące do ich osobowości to róż, zieleń i błękit. Ponadto mają słabość do róż, peoni oraz chryzantem, które charakteryzują się połączeniem siły i delikatności.

Fot. Hans Braxmeier/Pixabay

IRYS
Znak zodiaku: Skorpion - urodzeni pomiędzy 24.10-21.11

Cechą wyróżniającą Irysy jest wyrażanie w intensywny sposób emocji. Nie zwracają one uwagi na ryzyko, jakie muszą podjąć, a także na przeszkody, które trzeba pokonać. Irysy nigdy się nie poddają. Podobnie jak ich niezwykłe osobowości, także kwiaty preferują nietypowe: karczoch, pelargonia i dalia, a w sytuacjach, gdzie zaangażowane są wielkie emocje - także jaśmin. Ulubione kolory Irysów również nawiązują do ich wybuchowych charakterów: żółty, czerwony i fioletowy.

Fot. Capri23auto/Pixabay

GROSZEK
Znak zodiaku: Strzelec - urodzeni pomiędzy 22.11-21.12

Groszek to inteligenty idealista (bez względu na to, jak często bywa rozczarowany), jest także czasami pracoholikiem. Groszek lubi wszystko mieć zaplanowane wcześniej. Jego kolory to jesienne barwy: pomarańczowy, żółty, purpurowy, niebieski i zielony. Do ulubionych kwiatów należą: kolorowe stokrotki, dalie i goździki, ale zdecydowanie najbardziej przepadają za liliami.

Fot. Alicja/Pixabay

AZALIA
Znak zodiaku: Koziorożec - urodzeni pomiędzy 22.12-19.01

Zaciekłość, wytrwałość oraz solidność - te cechy charakteryzują Azalię najbardziej. Azalia stara się zawsze unikać kłopotów, a także jest na tyle wytrwała, by doprowadzać do końca wszystko to, co zaczęła. Jej ulubione kolory to: żółty, niebieski, zielony i biały. Ulubione kwiaty to najczęściej długo kwitnące rośliny takie jak: narcyz, fiołek, a także gardenia i kaktus.

Fot. monikasmigielska/Pixabay

  Zdjęcie tytułowe: Alicja/Pixabay

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)Komentarze


Twoja strona ogrodu