Logo
Logo
74
Okazje
Artykuł na: 6-9 minut

Kalendarz kwiatowy

Każdy znak zodiaku w kalendarzu kwiatowym ma przypisaną do siebie roślinę. Sprawdź po dacie urodzenia, jaka roślina pasuje do Ciebie!

 

BEZ
Znak zodiaku: Wodnik - urodzeni pomiędzy 20.01-18.02

Ludzie spod znaku bzu są niezwykle różnorodni. Pomysłowi, wszechstronni, a ponadto ze względu na życzliwość, potrafią się odnaleźć w każdej sytuacji. Ich ulubione kolory przypominają najprzeróżniejsze odcienie wody: niebieski, fiolet i zieleń. Z kolei kwiaty, które pasują do ludzi spod tego znaku to, oprócz samego bzu, różnorodne i kolorowe: tulipany i hortensje.

Fot. Anna/Armbrust Pixabay

NIEZAPOMINAJKA
Znak zodiaku: Ryby - urodzeni pomiędzy 19.02-20.03

Niezapominajka ma niezwykle silnie rozwinięty zmysł poznawania myśli innych, a w związku z tym wywiera duży, magnetyczny wpływ na otoczenie. Pozornie Niezapominajka wydaje się być spokojna i zrelaksowana, lecz w rzeczywistości często odczuwa niepokój i stale poszukuje samej siebie. Jej ulubionymi kolorami są: niebieski, purpura i zieleń. Przepada za liliami, kameliami, a poeci spod znaku niezapominajki upatrzyli sobie także narcyzy.

Fot. virginie-l/Pixabay

MAK
Znak zodiaku: Baran - urodzeni pomiędzy 21.03- 20.04

Mak to człowiek impulsywny, którego często rozpiera energia i ambicja. Lubi wyzwania i sytuacje, kiedy musi zmierzyć się z przeciwnościami. Wśród jego ulubionych kolorów przeważają ciepłe takie jak: pomarańczowy, czerwony i żółty. Ulubione kwiaty ludzi spod znaku maku to: storczyki, lilie i fiołki.

Fot. AngelaL_17/Pixabay

RÓŻA
Znak zodiaku: Byk - urodzeni pomiędzy 21.04-21.05

Róże mają niezwykłą zdolność do wyciągania wniosków z nowych doświadczeń. Lubią być doceniane i otrzymywać najprzeróżniejsze dowody uznania. Ich charakterystycznymi cechami są: niebywała wręcz rzetelność i niezawodność. Ich kolory także nawiązują do tych cech: róż, zieleń, a także jasnoniebieski. Kwiaty, które Róże lubią najbardziej to: maki, konwalie i bzy.

Fot. Ralph/Pixabay

Orchidea ldvideo Pixabay 19220 x 1144

ORCHIDEA
Znak zodiaku: Bliźnięta - urodzeni pomiędzy 22.05-20.06

Orchidee szybko nawiązują nowe znajomości i adaptują się w każdym nowym środowisku. Są niezwykle inteligentne, przez co trudno je zmusić do czegokolwiek. Ulubionych barw i kwiatów mają dużo, ale przeważają kolory: żółty, biały i niebieski. Ulubione kwiaty to margaretki, anemony i gloksynie.

Fot. ldvideo/Pixabay

LILIA
Znak zodiaku: Rak - urodzeni pomiędzy 21.06-22.07

Ludzie spod znaku lilii są lojalni i godni zaufania. Dzięki wrodzonej wrażliwości, a także taktowi przebywanie w ich towarzystwie jest zawsze przyjemne. Lilie potrafią zaskakiwać swoim nietypowym zachowaniem. Czasami są radosne i przedsiębiorcze, a innym razem zamknięte i ciche. Ma to również zastosowanie do ich preferencji. Lilie lubią kolor srebrzysty, biel, zieleń. Ich ulubionymi kwiatami są róże, jaśmin i gardenia.

Fot. RandnotizenORG/Pixabay

SŁONECZNIK
Znak zodiaku: Lew - urodzeni pomiędzy 23.07-22.08

Wbrew dominującemu charakterowi ludzi spod znaku słonecznika, istotnymi cechami tego znaku są także: wielkoduszność, romantyzm, delikatność i czułość. Charakteryzują się wielką energią i chęcią do życia. W związku z tym preferują kolory żywe, takie jak: żółty, pomarańczowy i czerwony, a ich ulubionymi kwiatami, oprócz słonecznika, są długo kwitnące łupiny i bujne płatki mieczyków.

Fot. Uschi Dugulin/Pixabay

STOKROTKA
Znak zodiaku: Panna - urodzeni pomiędzy 23.08-22.09

Ludzie spod znaku stokrotki są urodzonymi perfekcjonistami. Wbrew ich naturalnym tendencjom do myślenia logicznego, ulubione kolory Stokrotek wskazują raczej na romantyzm, lojalność i oddanie: zieleń, biel, błękit i fiolet. Przepadają za konwaliami i ich delikatnymi kwiatkami. Lubią ponadto bzy, lilie oraz złotokap.

Fot. Hans Braxmeier/Pixabay

FIOŁEK
Z
nak zodiaku: Waga - urodzeni pomiędzy 23.09-23.10

Ludzie urodzeni pod znakiem fiołka dążą do harmonii i równowagi. Typowy Fiołek bardzo ceni sobie spokój wewnętrzny oraz ma silne poczucie sprawiedliwości. Kolory najbardziej pasujące do ich osobowości to róż, zieleń i błękit. Ponadto mają słabość do róż, peoni oraz chryzantem, które charakteryzują się połączeniem siły i delikatności.

Fot. Hans Braxmeier/Pixabay

IRYS
Znak zodiaku: Skorpion - urodzeni pomiędzy 24.10-21.11

Cechą wyróżniającą Irysy jest wyrażanie w intensywny sposób emocji. Nie zwracają one uwagi na ryzyko, jakie muszą podjąć, a także na przeszkody, które trzeba pokonać. Irysy nigdy się nie poddają. Podobnie jak ich niezwykłe osobowości, także kwiaty preferują nietypowe: karczoch, pelargonia i dalia, a w sytuacjach, gdzie zaangażowane są wielkie emocje - także jaśmin. Ulubione kolory Irysów również nawiązują do ich wybuchowych charakterów: żółty, czerwony i fioletowy.

Fot. Capri23auto/Pixabay

GROSZEK
Znak zodiaku: Strzelec - urodzeni pomiędzy 22.11-21.12

Groszek to inteligenty idealista (bez względu na to, jak często bywa rozczarowany), jest także czasami pracoholikiem. Groszek lubi wszystko mieć zaplanowane wcześniej. Jego kolory to jesienne barwy: pomarańczowy, żółty, purpurowy, niebieski i zielony. Do ulubionych kwiatów należą: kolorowe stokrotki, dalie i goździki, ale zdecydowanie najbardziej przepadają za liliami.

Fot. Alicja/Pixabay

AZALIA
Znak zodiaku: Koziorożec - urodzeni pomiędzy 22.12-19.01

Zaciekłość, wytrwałość oraz solidność - te cechy charakteryzują Azalię najbardziej. Azalia stara się zawsze unikać kłopotów, a także jest na tyle wytrwała, by doprowadzać do końca wszystko to, co zaczęła. Jej ulubione kolory to: żółty, niebieski, zielony i biały. Ulubione kwiaty to najczęściej długo kwitnące rośliny takie jak: narcyz, fiołek, a także gardenia i kaktus.

Fot. monikasmigielska/Pixabay

  Zdjęcie tytułowe: Alicja/Pixabay

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Nowe treści

 

Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu