Logo
Logo
27
Okazje

Pomysł na kalendarz adwentowy z poinsecji

Przystrojony czerwonymi, kremowi i kolorowymi miniaturowymi poinsecjami kalendarz adwentowy jest dekoracją samą w sobie. Idealnie pasuje do salonu, a do jej przygotowania można zaangażować najmłodszych.

 

Do zrobienia takiej dekoracji potrzebna jest duża rama na zdjęcie bez szyby – w jej miejscu, za pomocą samoprzylepnych haczyków lub wstążki, należy przymocować materiałowe torebki (własnoręcznie wykonane lub gotowe) i włożyć do nich np.:

  • małe, różnokolorowe poinsecje,
  • drobne dodatki
  • oraz słodycze.

Tło tej dekoracji pomalowano farbą tablicową ale można też przykleić gotową tablicę kredową w rolce (dostępna w wielu sklepach wnętrzarskich) – to umożliwi pisanie po niej kredą lub markerem (np. daty, życzenia, liczbę dni do Gwiazdki itd.).

Kalendarz adwentowy z poinsecjiFot. Stars for Europe

Czerwona poinsecja to prawdziwa królowa świątecznych kwiatów – jest również bardzo wszechstronna i można z jej użyciem stworzyć prawdziwie "zaczarowane" Święta!

Poinsecje należy wyjąć z plastikowej doniczki, a ziemię i korzenie zabezpieczyć mchem oraz folią. Dzięki temu zabiegowi torebka nie przemięknie.

Co dwa trzy dni, jak ziemia przeschnie, należy podlewać rośliny minimalną ilością wody. Do wody można dodać odżywkę. Należy pamiętać, że poinsecja nie lubi zbyt dużej wilgoci!

Tekst i zdjęcia: na podstawie Stars For Europe

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu