Hortensja bukietowa LITTLE SPOOKY (nazwa hodowlana: 'GRHP08' PBR) to karłowy krzew liściasty dorastający do około 0,5 m wysokości i 0,3 m szerokości, którego atutem są wyjątkowo sztywne pędy, utrzymujące bez trudu duże kwiatostany.

Kwitnie obficie na tegorocznych pędach od lipca do października. Kwiaty na początku kwitnienia mają barwę zielonkawą, później są kremowobiałe, a w momencie przekwitania lekko różowieją.

Roślina tworzy wyłącznie kwiaty płonne, zebrane w gęste, kuliste kwiatostany. Liście typowe dla gatunku, zielone. Roślina tolerancyjna w stosunku do podłoża, najlepiej jednak rośnie na glebach żyznych, stale wilgotnych, o lekko kwaśnym odczynie, na stanowiskach słonecznych. Dla lepszego kwitnienia zaleca się wiosenne cięcie.

Odmiana całkowicie mrozoodporna, odporna na choroby, polecana przede wszystkim do pojedynczych nasadzeń w ogrodach przydomowych, w miejscach eksponowanych. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary świetnie sprawdzi się sadzona w pojemnikach zdobiących tarasy i balkony.

Strefa mrozoodporności: 5a -29/-27 °C

Roślina zakwalifikowana do Konkursu Roślin Nowości 2022

Hodowca: Guido Rouwette, Holandia
Wprowadzenie na rynek: 2018 r.
Zgłaszający: Szkółka Roślin Ozdobnych WAŻYŃSCY, Pniewo 37, 99-311 Bedlno, Polska

LOGO ZSZP

Opracowanie: Związek Szkółkarzy Polskich
Więcej informacji na: Konkurs Roślin Nowości 2022
Więcej o roślinach i ich producentach na: e-katalogroslin.pl