Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Załóż warzywnik. Adam Frost radzi, jak to zrobić

Chciałbyś w tym roku jeść własne warzywa, ale nie wiesz, od czego zacząć? Adam Frost pomoże ci w jak najlepszy sposób wykorzystać działkę.

Moja przygoda z ogrodnictwem zaczęła się w warzywniku. Tak samo dobrze, jak liczne spotkania przy cieście, pamiętam, jak pomagałem babci i dziadkowi sadzić, podlewać i wyrywać chwasty na działce. Ale najbardziej zapadł mi w pamięci czas zbiorów. Zawsze towarzyszyła mi ogromna duma: próbowałem tych wszystkich świeżych owoców i warzyw, którym pomagałem urosnąć. Bardzo chciałbym, żeby moje dzieci też tego doświadczyły. Przeprowadzka do nowego domu dała mi szansę założenia ogródka warzywnego w części ogrodu.

Uprawa warzyw jest doskonałą okazją, by spróbować nowych smaków i cieszyć się świeżością, której nie sposób kupić. Wiem, że wiele osób odstrasza ogrom pracy – boją się też poświęcić dużo miejsca na warzywnik. Dlatego jeśli jesteś świeżo upieczonym ogrodnikiem, zacznij od kilku doniczek lub od wysiania warzyw pomiędzy kwiatami na rabatach. Lepiej zacząć od małej ilości i stopniowo powiększać uprawy, mierząc siły na zamiary, niż skończyć z działką pełną chwastów, których nie możesz poskromić.

Jeśli zaś próbowałeś już wcześniej uprawiać warzywa i wiesz, że ci się to podoba, spróbuj w tym roku założyć własny warzywnik. Poświęć na niego część działki, nawet niewielką, a wtedy będziesz w stanie zapewnić warzywom jak najlepsze warunki...

   
Gardeners World Edycja Polska Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners` World Edycja Polska - Marzec-Kwiecień 2018
   

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
Ważne tematy
Lista zakupów
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska wrzesień 2021

Pakiet Gardeners' World Polska

Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT