Logo
Logo
1
Do góry

Wysiew nasion: Kiedy zacząć?

Charles Dowding wyjaśnia, kiedy rozpocząć wysiewy, by mieć świetne wyniki.

Wybranie właściwego czasu na rozpoczęcie wysiewów jest niezwykle ważne – jeśli zrobisz to zbyt wcześnie, nasiona nie wykiełkują; jeśli za późno, rośliny mogą nie zdążyć odpowiednio wyrosnąć. Właściwa pora wysiewów zmienia się z roku na rok i zależy od miejsca, w którym siejesz. Skąd zatem mieć pewność, że za każdym razem rozpoczynasz w dobrym czasie?

W pierwszej części cyklu o wysiewaniu podzielę się wskazówkami i sposobami, które pomogą ci oszacować, kiedy wysiewać nasiona w ogrodzie – biorąc pod uwagę poziom terenu, miejsce i pogodę. Dla niektórych roślin istnieją szerokie widełki czasowe, w których z powodzeniem możesz je wysiewać, dla innych pora wysiewów jest bardziej precyzyjna.

Niezależnie jednak, czy wysiewasz kwiaty, czy warzywa, rozpoczęcie siewu we właściwym czasie dla każdego gatunku zapewni dobre wschody i większe, zdrowsze rośliny rodzące większe plony lub lepiej kwitnące. Rozpoczynając wysiewy na czas unikniesz też wielu pospolitych szkodników i kłopotów.

W następnym numerze podzielę się moimi sposobami na to, jak siać, a później pokażę, jak najlepiej rozplanować rozmieszczenie warzyw na małej działce, by mieć większe zbiory...

Pełen tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners' World Polska Styczeń-Luty 2017


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Wydanie specjalne: Własne Uprawy. Już dostępne!