Logo
Logo

Czy podczas przesadzania rośliny trzeba ją nawozić?

Pytanie czytelnika: Czy podczas przesadzania rośliny trzeba ją nawozić?

Nawożenie podczas przesadzania | jak i kiedy to zrobić?

Podczas przesadzania rośliny doniczkowej nie zawsze trzeba jej nawozić, ale jest to dobra okazja do uzupełnienia składników odżywczych w glebie.

  • Jeśli gleba w doniczce jest nowa i bogata w składniki odżywcze, to roślina może być nawożona dopiero po upływie kilku tygodni od przesadzenia.
  • Jeśli jednak ziemia w doniczce jest uboga w składniki odżywcze, należy dodać nawóz przy przesadzaniu, aby zapewnić roślinie odpowiedni poziom odżywienia.
  • Należy jednak pamiętać, że przed przesadzeniem rośliny należy ją podlać, aby ułatwić wyjęcie z doniczki i zapobiec uszkodzeniu korzeni.
  • Przed dodaniem nawozu należy również upewnić się, że roślina jest zdrowa i nie ma żadnych objawów chorób lub szkodników.
  • Jeśli korzenie podczas przesadzania zostały uszkodzone, to należy odczekać przynajmniej miesiąc zanim zasilimy roślinę nawozem.

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

Autor
Czy podczas przesadzania rośliny trzeba ją nawozić?
Czy podczas przesadzania rośliny trzeba ją nawozić?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (7)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl