Logo
Logo

Gwiazda betlejemska – dlaczego pojawia się na Boże Narodzenie?

Potrzebujesz czegoś rozgrzewającego w mroźne zimowe dni? Postaw na odświętną poinsecję, która wprowadzi ciepło i miłość do każdego wnętrza. Jej mocno wybarwione liście niosą nadzieję, siłę i spokój. Ma również kojący wpływ na nasze nerwy, skołatane podczas świątecznej gorączki zakupów.

Spis treści
Co warto wiedzieć o gwieździe betlejemskiej? Poznaj historię, legendy i symbolikę kwiatu!
Co zrobić, by gwiazda betlejemska pięknie wyglądała w święta Bożego Narodzenia?

Kwiat Bożego Narodzenia. Gwiazda Betlejemska

Meksykańska legenda o małej, biednej dziewczynce o imieniu Pepita podkreśla nasze przywiązanie do poinsecji w święta Bożego Narodzenia. Dziewczynki nie było stać na prezent dla Jezusa, dlatego w Wigilię postanowiła podarować mu bukiet zielonych liści. Wiedziała, że dla niego liczą się szczere chęci, a nie materialna wartość podarunku. Ku zaskoczeniu wszystkich, bukiet zaczął przybierać w kościele intensywne odcienie czerwieni i zieleni. Począwszy od tego dnia Gwiazda betlejemska jest nazywana w Meksyku "Flores de Noche Buena", czyli kwiat Bożego Narodzenia.

Ze względu na swoją bogatą symbolikę, poinsecja jest idealnym prezentem na gwiazdkę. Celebrując świąteczny cud umocni ona więź z rodziną i przyjaciółmi. Ponadto ma pozytywny wpływ na stan naszego ducha.

Ze względu na swoją bogatą symbolikę, poinsecja jest idealnym prezentem na gwiazdkę. Celebrując świąteczny cud umocni ona więź z rodziną i przyjaciółmi. Ponadto ma pozytywny wpływ na stan naszego ducha. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Surrey w Anglii, ludzie odczuwają większy spokój w pomieszczeniu wypełnionym roślinami, fot. Biuro Kwiatowe Holandia Magiczny efekt poinsecji jest najbardziej widoczny, kiedy roślina zostanie ustawiona w nasłonecznionym miejscu z dala od mocnego światła. Należy pamiętać by podlewać ją regularnie letnią wodą. Poinsecja lubi chłód. Tylko w takich warunkach jest w stanie wybarwić swoje liście w intensywne kolory bieli, kremowego, cytrynowego, różu czy fioletu, fot. Biuro Kwiatowe Holandia
Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Surrey w Anglii, ludzie odczuwają większy spokój w pomieszczeniu wypełnionym roślinami.
fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Co zrobić, by gwiazda betlejemska pięknie wyglądała w święta Bożego Narodzenia?

Miejsce
Magiczny efekt poinsecji jest najbardziej widoczny, kiedy roślina zostanie ustawiona w nasłonecznionym miejscu z dala od mocnego światła.

Temperatura
Poinsecja lubi chłód. Tylko w takich warunkach jest w stanie wybarwić swoje liście w intensywne kolory bieli, kremowego, cytrynowego, różu czy fioletu

Podlewanie
Należy pamiętać by podlewać ją regularnie letnią wodą. Lepiej zniesie krótki przesuszenie niż przelanie, bo wtedy gubi liście.

Źródło: Biuro Kwiatowe Holandia

Autor
Gwiazda betlejemska – dlaczego pojawia się na Boże Narodzenie?
Gwiazda betlejemska – dlaczego pojawia się na Boże Narodzenie?
Porady ekspertów

Eksperci czołowych firm ogrodniczych oraz specjaliści w różnych dziedzinach ogrodnictwa, budowy i urządzania domu, pielęgnacji ogrodu i roślin doniczkowych, dzielą się z Wami swoim doświadczeniem.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (10)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz