Logo
Logo

Czekasz na Święta? Te adwentowe dekoracje są pełne nastrojowego blasku świec i gwiazd

Świece i poinsecje (znane również jako gwiazdy betlejemskie) tworzą niezwykły nastrój w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Najpiękniej prezentują się zestawione ze sobą, tak jak proponują eksperci Stars for Europe (SfE), w adwentowych aranżacjach na ten sezon. Niezależnie czy szukasz modnych, uniwersalnych, wystrzałowych czy spektakularnych dekoracji, z pewnością znajdziesz wśród tych pomysłów DIY coś dla siebie.

Spis treści
Kokedamy z poinsecją: Jak stworzyć lewitujące roślinne kule? Innowacyjne dekoracje: Świeczniki i kwiaty w słoiku Krok po kroku: Stwórz bajkowy krajobraz w wazonie Misa pełna blasku: Jak połączyć poinsecje i świece w jednej dekoracji? Skandynawski klimat: Świece kalendarzowe w adwentowych aranżacjach Sztuka kwiaciarska: Wieniec adwentowy, który zachwyci każdego

Modna i naturalna: lewitujące poinsecje w kokedamach

Kokedamy są bardzo modne. Te efektowne kule roślinne pojawiają się w magazynach wnętrzarskich, na blogach oraz sklepowych ekspozycjach. Ten fantazyjny wieniec wyróżnia się nie tylko brakiem czwartej świecy, ale przede wszystkim lewitującymi kulami z mchu z intensywnie czerwonymi poinsecjami. Ta niezwykła aranżacja jest łatwa do wykonania w zaledwie kilku krokach.

Jak to zrobić krok po kroku:

Lewitujące poinsecje w kokedamach DIY, Stars for Europe
Potrzebne materiały: plaster drewna, czerwone, miniaturowe poinsecje, mech, złoty drut rzemieślniczy, trzy świeczniki na szpikulcach, trzy świece stożkowe, cienkie, drewniane patyczki, gałązka sosny, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka i sekator. Wskazówka: liczba poinsecji zależy od wielkości kawałka drewna.
Lewitujące poinsecje w kokedamach DIY, Stars for Europe
Krok 1: Za pomocą akumulatorowej wiertarko-wkrętarki wykonaj w plastrze drewna otwory na świeczniki
i patyczki. Kokedamy zostaną umieszczone na drewnianych patyczkach później, więc upewnij się, że otwory są równomiernie rozmieszczone na plastrze.
Krok 2: Włóż świeczniki i drewniane patyczki do wcześniej wywierconych otworów.
Krok 3: Wyjmij miniaturowe poinsecje z doniczek, owiń bryły korzeniowe mchem i zabezpiecz je złotym drutem rzemieślniczym. Wskazówka: Podlej rośliny wcześniej, aby kule były wilgotne.
Krok 4: Delikatnie włóż drewniane patyczki do kokedamy z poinsecjami, tak aby były na tej samej wysokości.
Krok 5, 6: Udekoruj aranżację gałązkami sosny. W razie potrzeby przymocuj gałązki do świeczników za pomocą drutu rzemieślniczego. Na koniec włóż świece do świeczników i ustaw kompozycję w jasnym miejscu z dala od przeciągów.

Przydatna wskazówka:

Delikatnie podlewaj miniaturowe poinsecje „od góry” niewielką ilością wody lub zanurz co kilka dni owinięte bryły korzeniowe w naczyniu z niewielką ilością wody, aby ją wchłonęły. Następnie dobrze je odsącz i umieść na drewnianych patyczkach.

 

Niekonwencjonalne i wszechstronne: adwentowa magia w słoiku

Nie masz ochoty na klasyczny wieniec adwentowy? Poniższa aranżacja świec i poinsecji w identycznych, dekoracyjnych, szklanych słoikach stanowi piękną alternatywę i może być wielokrotnie przearanżowana. Świece zostały umieszczone w kawałku gliny i wstawione do słoików pokrytych mchem a poinsecje posadzone bezpośrednio w słoikach. Wskazówka: Podczas podlewania roślin należy uważać, aby nie zalać wodą korzeni.

Zabawna historia: Wieniec adwentowy z miniaturowym krajobrazem

Ten adwentowy projekt w dużym wazonie łączy w sobie elementy klasycznego wieńca adwentowego z zaczarowanym, miniaturowym krajobrazem. Miniaturowe poinsecje, szyszki sosnowe, mech i figurka jelenia tworzą bajkową scenerię w wazonie, w którym sznur światełek dodaje im blasku. Sosnowe gałązki wypełniają przestrzeń wazonu od dna aż po krawędź. Kawałki gałęzi zostały przymocowane i są podstawą dla smukłych, białych świec w srebrnych świecznikach.

Obfita i imponująca: misa adwentowa z sadzonkami

Duża misa wypełniona poinsecjami i świecami tworzy wystawną dekorację adwentową, która wniesie świąteczny blask do każdego pomieszczenia. Wypełniona wodoodporną glinką lub gąbką florystyczną misa zapewni świecom odpowiednie podparcie. Posadź poinsecje wokół świec.

Czy rośliny przetrwają wakacje bez Ciebie? Tak, dzięki tym urządzeniom do automatycznego podlewania
Przeczytaj także
Czy rośliny przetrwają wakacje bez Ciebie? Tak, dzięki tym urządzeniom do automatycznego podlewania

Oszczędność miejsca i subtelność: Aranżacje dla świec kalendarzowych

Świece kalendarzowe są powszechnie używane w krajach skandynawskich. Oznaczone cyframi od 1 do 24 lub od 1 do 4, wypalają się po trochu każdego dnia podczas adwentu, aż w Wigilię pozostaje tylko ogarek. Gdy brakuje miejsca, aranżacja ze świecą kalendarzową jest alternatywą dla klasycznego wieńca adwentowego.

Oszczędność miejsca i subtelność - Aranżacje dla świec kalendarzowych, Stars for Europe
Dekoracyjny półmisek na nóżce stanowi podstawę tej adwentowej aranżacji w odcieniach złota i ziemi. Morelowa, miniaturowa poinsecja tworzy uroczy kontrast kolorystyczny i wraz ze świecą przyciąga uwagę.

Przydatna wskazówka:

Owinięcie bryły korzeniowej poinsecji mchem wygląda pięknie i nawadnia poinsecję, ponieważ mech magazynuje dużo wilgoci.

Oszczędność miejsca i subtelność - Aranżacje dla świec kalendarzowych, Stars for Europe
W drugiej aranżacji świeca kalendarzowa jest umieszczona w wazonie urnowym wypełnionym gąbką florystyczną. Wokół świecy znajdują się cięte poinsecje i suszone łodygi kwiatów.

Przydatna wskazówka:

Cięte poinsecje przetrwają do dwóch tygodni w nasączonej gąbce, jeśli natychmiast po przycięciu zanurzy się je na kilka sekund w gorącej (około 60°C), a następnie w zimnej wodzie.

Mistrzowski: Wieniec adwentowy prosto z kwiaciarni

Ten artystyczny wieniec adwentowy umiejętnie wypełnia lukę między tradycją a nowoczesnością. Wśród elementów dekoracyjnych nie znajdziemy w nim gałązek sosny, za to nacieszymy się urokiem suszonych kwiatów i ciętych, czerwonych poinsecji. Nie jest on łatwy do samodzielnego wykonania, dlatego jeśli chciałbyś taki mieć, zgłoś się i zamów go z wyprzedzeniem w dobrej kwiaciarni.

Tekst i zdjęcia: Stars for Europe

Autor
Czekasz na Święta? Te adwentowe dekoracje są pełne nastrojowego blasku świec i gwiazd
Czekasz na Święta? Te adwentowe dekoracje są pełne nastrojowego blasku świec i gwiazd
Stars for Europe

Stars for Europe to inicjatywa marketingowa europejskich hodowców poinsecji Beekenkamp Plants, Dümmen Orange, Selecta One i Syngenta Flowers. W zielonym ogródku publikuje porady i inspiracje o poinsecjach (gwiazdach betlejemskich).

Tagi
Więcej na ten temat
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl