Logo
Logo

50+ pomysłów na stroiki świąteczne z gwiazdami betlejemskimi | Galeria inspiracji

Święta to czas, gdy każdy z nas pragnie wprowadzić do swojego domu wyjątkową, ciepłą atmosferę. Gwiazdy betlejemskie, z ich niezwykłym blaskiem i różnorodnością kolorów, są idealnym sposobem na stworzenie magicznych dekoracji. W tym artykule znajdziesz ponad 50 inspirujących pomysłów na stroiki świąteczne z gwiazdami betlejemskimi, które ożywią każde wnętrze i sprawią, że Święta będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Poznaj sekrety tworzenia niezapomnianych dekoracji i pozwól, aby gwiazdy betlejemskie stały się gwiazdami Twojego świątecznego domu!

Z artykułu dowiesz się:
  • Dlaczego warto na Święta dekorować dom gwiazdami?
  • Jak świątecznie ozdobić gwiazdę betlejemską?
  • 50+ pomysłów na aranżacje z gwiazdami | Galeria inspiracji

Gwiazdy betlejemskie, czyli poinsecje (łac. Poinsetia) to rośliny, które na dobre zadomowiły się w naszych domach i goszczą w nich od późnej jesieni oraz zimą. Nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji – znając ich wymagania, każdy będzie potrafił się zatroszczyć o te piękne rośliny. A dzięki swoim kolorowym przylistkom niczym gwiazdy na niebie rozświetlą dom w zimowe miesiące!

Pomysłowe dodatki do gwiazd betlejemskich

Pomysłów na aranżacje z gwiazdami betlejemskimi jest mnóstwo. Można tworzyć z nich dekoracje pełne świątecznych bombek, aniołków lub uroczych ptaszków, ale warto też eksponować je na tle dodatków z ogrodu. Floryści coraz częściej starają się pokazać poinsecje właśnie naturalnych kompozycjach, stosując w aranżacjach np.:

  • szyszki, 
  • mech, 
  • gałązki pokryte porostami, 
  • źdźbła traw ozdobnych,
  • pędy roślin z owocami
  • i suszone kwiatostany bylin oraz krzewów.

Jak eksponować gwiazdy betlejemskie?

Dekoracje z poinsecjami można ustawiać we wnętrzach w różnych stylach – dzięki różnym kolorom przylistków tych roślin. Czerwone, klasyczne poinsecje świetnie wyglądają na tle ciemnego drewna, ale też doskonale pasują do jasnych wnętrz. W mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym mamy możliwość dobrania roślin do koloru ścian i dodatków, ponieważ hodowcy oferują również gwiazdy o żółtych, białych, różowych, łososiowych przylistkach, a także oryginalne odmiany pstrokate. Osobom, które nie mają zbyt niewiele miejsca do uprawy roślin polecamy odmiany miniaturowe. A tym, które tworzą dekoracje z kwiatów ciętych – wszystkie dostępne na rynku, bo gwiazdy świetnie sprawdzają się nawet w takiej roli.

Przejrzyj i zainspiruj się 50+ aranżacjami z gwiazdami betlejemskimi

Pozwól, by zimą pod w Twoim domu zakwitły wesołe gwiazdy betlejemskie (poinsecje). Zaproś je na świąteczny stół, albo zrób z nich wdzięczną dekorację. Oto ponad 50 pomysłów na ozdoby z tymi cudownymi roślinami – na stół, na choinkę, na ścianę i do zawieszania.

Zdjęcia: Stars Unite Europe /Stars for Europe

Autor
50+ pomysłów na stroiki świąteczne z gwiazdami betlejemskimi | Galeria inspiracji
50+ pomysłów na stroiki świąteczne z gwiazdami betlejemskimi | Galeria inspiracji
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (70)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl