Logo
Logo

To najprostszy sposób, by stworzyć bajeczny klimat na Święta Bożego Narodzenia

Czym byłyby Święta Bożego Narodzenia bez poinsecji? Od połowy ubiegłego wieku ta roślina pokojowa z przylistkami w kształcie gwiazdy jest integralną częścią tradycji bożonarodzeniowej w Europie. Jako rośliny doniczkowe i kwiaty cięte, poinsecje rozświetlają pomieszczenia i dodają świątecznego blasku choinkom, prezentom i stołom. Dzięki różnorodnym kolorom i kształtom bez trudu wpisują się w każdy styl wnętrzarski. Eksperci Stars for Europe (SfE) prezentują efektowne dekoracje świąteczne, które zauroczą zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie.

Spis treści
Dlaczego poinsecje są symbolem świątecznej tradycji? Jak uczynić opakowanie prezentu równie wyjątkowym jak jego zawartość? Twórcze pomysły na świąteczne ozdoby z poinsecją: Czy jesteś gotowy? Zanurz się w świątecznej magii dzięki poinsecjom

Rodzinny czas w poinsecjowym raju

Boże Narodzenie to czas dla rodziny. Świąteczne smakołyki, migoczące światełka, udekorowana choinka i poinsecje dodają blasku i napawają radością nie tylko najmłodszych, ale sprawiają, że również serca dorosłych zaczynają mocniej bić. Ta zimowa roślina w klasycznym czerwonym kolorze może przekształcić każde wnętrze w świąteczną krainę czarów. Dzięki pięknym przylistkom, poinsecje tworzą świąteczną atmosferę, gwarantują niezwykły nastrój i tworzą cudowną aurę rodzinnych spotkań.

Rodzinny czas w poinsecjowym raju, Stars for Europe
W wielu krajach pomarańcze z goździkami kojarzą się z zapachem świąt. Szczególnie dzieci uwielbiają dekorować owoce i puszczać wodze fantazji. W otoczeniu wspaniałych poinsecji to zajęcie wydaje się jeszcze przyjemniejsze.

Pakowanie prezentów z poinsecją

Pakowanie prezentow z poinsecja, Stars for Europe
Opakowanie jest prawie tak samo ważne jak prezent. Cięte poinsecje i gałązki sosny idealnie nadają się do ozdabiania świątecznych upominków. Zrób z drewnianych patyczków twarz renifera, żeby powstało oryginalne opakowanie!
Pakowanie prezentow z poinsecja, Stars for Europe
Do wykonania takiej ozdoby potrzebne są płaskie, drewniane patyczki, czerwone, filcowe kulki, samoprzylepne oczy z ruchomymi źrenicami i pistolet do klejenia na gorąco.

Jak to zrobić: Dla każdej twarzy renifera sklej ze sobą dwa patyczki na jednym końcu, tworząc kąt ostry. Umieść trzeci patyczek w poprzek, tak aby końce każdego patyczka wystawały na około 1-2 cm. To będą uszy i rogi renifera. Aby zrobić nos, przyklej czerwoną, filcową kulkę w miejscu łączenia patyczków w kącie ostrym , a oczy przyklej powyżej na drewnianych patyczkach. Gotowe!

Ozdobna wstążka będzie odpowiednim wykończeniem. Wskazówka: natychmiast po przycięciu poinsecji, zanurz łodygi na kilka sekund w gorącej wodzie (ok. 60°C), a następnie w zimnej wodzie. Owiń końcówkę łodygi taśmą florystyczną lub włóż ją do fiolki florystycznej wypełnionej wodą i przymocuj do opakowania.

Ozdoby choinkowe z poinsecją

Udekorowana choinka jest kwintesencją Bożego Narodzenia i ma w sobie magię i urok, w których zanurzają się nie tylko najmłodsi. Cięte poinsecje wraz z gwiazdkami, bombkami i innymi ozdobami sprawiają, że drzewka olśniewają świątecznym blaskiem.

Ozdoby choinkowe z poinsecja, Stars for Europe
Umieść cięte poinsecje na choince w bombkach ze zdjętymi zawieszkami, a następnie napełnij je wodą. Zachowają one świeżość do dwóch tygodni. Natychmiast po przycięciu zanurz łodygi w gorącej wodzie (około 60°C) na kilka sekund, a następnie w zimnej wodzie. Bombki przystrojone ciętymi poinsecjami świetnie prezentują się z innymi naturalnymi dekoracjami.

Udekoruj swój dom poinsecją

Prezenty czekają pod choinką na rozpakowanie, a duże i małe poinsecje tworzą świąteczny nastrój. O tym czy wyglądają elegancko, klasycznie czy retro decyduje doniczka lub osłonka, w których są wyeksponowane. Dzięki swojej wszechstronności i różnorodności, te zimowe rośliny pasują do każdego wnętrza i stylu.

Udekoruj swój dom poinsecją, Stars for Europe
Dekoracje drzwi, stołu, choinki, prezentów i wielu innych przedmiotów i miejsc w domu, wprowadzą do niego niezastąpiony świąteczny czar.

Tekst i zdjęcia: Stars for Europe

Autor
To najprostszy sposób, by stworzyć bajeczny klimat na Święta Bożego Narodzenia
To najprostszy sposób, by stworzyć bajeczny klimat na Święta Bożego Narodzenia
Stars for Europe

Stars for Europe to inicjatywa marketingowa europejskich hodowców poinsecji Beekenkamp Plants, Dümmen Orange, Selecta One i Syngenta Flowers. W zielonym ogródku publikuje porady i inspiracje o poinsecjach (gwiazdach betlejemskich).

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (9)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl

21-11-2023 18:04

Komentarz dodany przez Monika: Piękne dekoracje, ale to nie dziwi skoro główną "gwiazdą" jest Gwiazda Betlejemską. Od zawsze kupuję czerwone Gwiazdy.

Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl