Logo
Logo

Jak zrobić serce z wrzosów | DIY

Jesienią, gdy na zewnątrz jest chłodno i dżdżysto więcej czasu spędzamy w domu. Dla poprawy nastroju warto otaczać się dekoracjami wykonanymi z roślin, które będą nam przypominać minione lato. W tym czasie wiele satysfakcji daje samodzielne wykonywanie ozdób; pozwala też przyjemnie spędzić czas z bliskimi osobami.

Serce z wrzosów możesz zrobić w 15 minut, a potem zawiesić je w domu. Ta romantyczna dekoracja będzie też świetnym prezentem dla bliskiej osoby.

Wrzosy (Calluna) zakwitają na przełomie sierpnia i września. Pozostają efektowne co najmniej do października. Można je uprawiać nie tylko na wrzosowiskach, ale też w skrzynkach balkonowych i donicach. Te mało wymagające w pielęgnacji krzewinki mają krótkie pędy pokryte drobnymi kwiatkami w różnych odcieniach fioletu, różu i czerwieni. Wśród odmian znaleźć można też wrzosy o białych, kremowych i żółtych kwiatach oraz różniące się barwą ulistnienia.

Każdy więc znajdzie odmianę wrzosu, która przypadnie mu do gustu i będzie pasować do kolorystyki oraz wystroju wnętrza domu. Serce wyczarowane z wrzosów może więc w każdym domu mieć inny kolor.

Do robienia jesiennych dekoracji warto ścinać części roślin, które nie są jeszcze w pełnej fazie kwitnienia. Gałązki wrzosów najlepiej ścinać rano, gdy roślina jest dobrze nawodniona i dość szybko wykorzystywać je do przygotowania ozdób. Zaschnięte fragmenty roślin będą się obsypywać lub łamać.

Serce z wrzosów – jak zrobić tę romantyczną dekorację?

Serce z gałązek wrzosowych to dekoracja łatwa do zrobienia w domu. By ją zrobić trzeba przygotować:

  • drut w papierowym, zielonym oplocie
  • drut florystyczny – zielony, cienki, na szpulce
  • gałązki wrzosów w ulubionym kolorze
  • nożyczki
  • kawałek kolorowej wstążki, pasującej do kolorów wrzosów
Jak zrobić serce z wrzosów DIY fot. agneskantaruk Depositphotos krok 1
Fot. agneskantaruk/Depositphotos
KROK 1
Drut w papierowym oplocie uformuj tworząc kształt serca. Na górze możesz zrobić oczko, które ułatwi zawieszenie dekoracji. Ułóż gałązki wrzosów drutu i przymocuj je oplatając cienkim drucikiem florystycznym.
Jak zrobić serce z wrzosów DIY fot. agneskantaruk Depositphotos krok 2
Fot. agneskantaruk/Depositphotos
KROK 2
Gdy całe serce będzie pokryte gałązkami wrzosów na dole dekoracji zawiąż wstążkę – pozwoli ona zamaskować końcówki pędów wrzosów i doda dekoracji lekkości oraz romantycznej nuty.

Tekst: Małgorzata Wójcik, zdjęcie tytułowe agneskantaruk/Depositphotos

Autor
Jak zrobić serce z wrzosów | DIY
Jak zrobić serce z wrzosów | DIY
Małgorzata Wójcik

Uwielbia przebywać wśród roślin, podglądać je i cieszyć się ich urodą na każdym etapie życia. Nierzadko zdarza się, że z nimi rozmawia... Redaktorka naczelna magazynu Gardeners' World. Edycja Polska, autorka tekstów, pasjonatka roślinnej fotografii. Z wykształcenia architekt krajobrazu.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz