Logo
Logo

Stroiki na grób, które zrobią wrażenie | Poznaj 10+ inspirujących propozycji

Każdy z nas pragnie uczcić pamięć bliskich w wyjątkowy sposób, zwłaszcza podczas Wszystkich Świętych. Wybór odpowiedniego stroika na grób staje się więc nie tylko tradycją, ale przede wszystkim wyrazem naszych uczuć i wspomnień. W tym artykule przedstawiamy 10 inspirujących propozycji stroików, które nie tylko zdobią groby, ale także staną się symbolem naszej miłości i szacunku.

Spis treści
Kwiaty na cmentarz: od tradycyjnych do nowoczesnych kompozycji Jakie dodatki sprawią, że Twój stroik będzie wyjątkowy? Najnowsze trendy w aranżacjach cmentarnych: co jest teraz na topie?

Jak przystroić grób? Kwiaty podstawą ozdób na Wszystkich Świętych

Kwiaty na cmentarz można wybrać spośród roślin całorocznych (np. zimozielonych iglaków) lub sezonowych – kwitnących od wczesnej wiosny do jesieni. Wybór gatunków jest bardzo szeroki i każdy znajdzie coś, co wpisze się w jego gust. Niektóre kwiaty sprawdzą się jako dekoracje w pojemnikach, inne w bukietach, a jeszcze inne i wiązankach typu wianków, do których można wstawić świecę lub większą lampkę.

Powinny być wytrzymałe, eleganckie, ale też muszą mieć swój charakter. Chociaż w takich miejscach najważniejsza jest pamięć o zmarłych, piękny bukiet, który zdobi pomnik to wciąż niezwykle ważny gest, o którym nie powinniśmy zapominać.

Jak uczcić pamięć bliskich? Pomysłowo łącz kwiaty, formy i inne elementy

Na grobie możemy ustawić wiele elementów dekoracyjnych – z kwiatów ciętych lub doniczkowych. Klasyczny stroik na grób może być okrągły, trójkątny, ale od kilku sezonów chętnie sięgamy też po bardziej oryginalne formy –  w kształcie serca, krzyża, prostokątne, wertykalne.

Nie zapominajmy także o dodatkach, które mogą podkreślić charakter stroika. Delikatne wstążki, szyszki czy koraliki dodadzą kompozycji wyjątkowego charakteru

Na cmentarzach sprawdzają się kompozycje w donicach, koszach, dzbanach, ale do eksponowania kwiatów można z powodzeniem wykorzystać także inne ozdobne przedmioty, np. misy, tace, patery, metalowe rzeźby.

Stroiki, które zachwycą każdego? Odkryj najnowsze trendy w aranżacjach cmentarnych

W Internecie można znaleźć mnóstwo pomysłów na stroiki, które będą odpowiednią ozdobą na cmentarz. W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się kompozycje złożone z wieńców i zniczy. Lampiony zdają się "wyrastać" z iglastych gałązek, dzięki czemu wydają się bardziej delikatne, ażurowe i przede wszystkim nie przytłaczają. 

Kwiaty na cmentarz też mogą być wyraziste, odważne kolorystycznie, ale istotne jest, by łączyć je np. z nieco mniej krzykliwymi dodatkami, stonowanymi liśćmi, które zwykle stanowią podstawę kompozycji. 

Pamiętajmy, że stroik na grób to nie tylko dekoracja, ale przede wszystkim wyraz naszych uczuć. Dlatego warto poświęcić chwilę, by dobrać odpowiednie elementy, które najlepiej oddadzą nasze emocje.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: castleguard, vlanka, stux, congerdesign / Pixabay 

Autor
Stroiki na grób, które zrobią wrażenie | Poznaj 10+ inspirujących propozycji
Stroiki na grób, które zrobią wrażenie | Poznaj 10+ inspirujących propozycji
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (7)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl