Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021
Do góry

Husqvarna: Bezpieczne pilarki z systemem TrioBrake

Dwie najlżejsze pilarki firmy Husqvarna – 240e oraz 440e – zostały zmodernizowane pod kątem ergonomii oraz bezpieczeństwa. Wyposażono je w system TrioBrake™, który umożliwia uruchomienie hamulca na trzy różne sposoby. To sprytne rozwiązanie czyni pracę pilarką bezpieczniejszą niż kiedykolwiek.

 

Technika TrioBrake™ - prawidłowa postawa pilarza

TrioBrake™ jest mechanizmem poprawiającym technikę pracy pilarką, przez co zwiększa jej bezpieczeństwo. Ponadto w odróżnieniu od innych systemów hamulcowych posiada dodatkowy, trzeci sposób aktywowania hamulca. Husqvarna jest jedyną marką na rynku, która w swoich pilarkach oferuje włączenie hamulca nadgarstkiem prawej ręki.

Tradycyjne pilarki posiadają hamulec włączany przez wychylenie nadgarstka lewej ręki w przedniej części urządzenia. Hamulec może być również uruchomiony automatycznie, w przypadku odbicia, pod wpływem siły bezwładności. Technika TrioBrake™ pozwala na włączenie hamulca prawą ręką lub nadgarstkiem, co jest bezpieczniejsze dla operatora pilarki w pewnych, nietypowych sytuacjach, które zdarzają się podczas pracy w lesie. System ten zapobiega takim błędom jak: praca pilarką powyżej głowy, za plecami czy wysuwanie prawej ręki z uchwytu piły spalinowej.

To narzędzie ogrodowe jest tak zaprojektowane, że redukuje wysiłek pilarza poprzez wymuszenie poprawnej pozycji i postawy.

Pilarka Husqvarna model 240e

Pilarka Husqvarna 240e to maszyna przyjazna użytkownikowi. Jest łatwa w uruchomieniu i użytkowaniu nawet dla niedoświadczonych operatorów.

Pilarka Husqvarna model 440e

Z kolei pilarka Husqvarna 440e wyposażona została w dodatkowe cechy takie jak np. wytrzymały, trzyczęściowy wał korbowy. Pilarka ta posiada mocniejszy silnik, ale mimo to wciąż pozostaje najlżejszym narzędziem w swojej klasie.

Silniki obu pilarek zostały zaopatrzone w technologię X-Torq®, czyniąc je potężniejszymi i jednocześnie zachowując niewielką wagę maszyn. Co więcej, spalanie paliwa zostało ograniczone nawet do 25%, zaś emisja szkodliwych substancji zredukowana do 75 procent w porównaniu do maszyn tej klasy nieposiadających technologii X-Torq®.

Pilarka Husqvarna model 240e Pilarka Husqvarna modeln 440e
Pilarka Husqvarna model 240e Pilarka Husqvarna model 440e

Pilarki Husqvarna 240e i 440e posiadają również system Low Vib® zmniejszający wibracje urządzeń oraz Air Injection™ - dzięki niemu powietrze dostające się do silnika jest wstępnie oczyszczane, przez co silnik pilarki pracuje lepiej oraz wolniej się zużywa. Opór linki rozrusznika został zmniejszony do 40%, dzięki czemu maszyny uruchamia się bez żadnego wysiłku.

źródło i zdjęcia: Husqvarna

Powiązane artykuły
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu