Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Wystawa "Zieleń to życie" 2018. Zobacz program

Kwiaty, drzewa, krzewy i kwiaty - kolorowe, bujne, oszałamiające mnogością odmian, a także dekoracje, akcesoria i techniczne nowinki zagoszczą ponownie w Warszawie w EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. W dniach 6-8 września odbędzie się 26. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz 3 edycja Flower Expo Polska.

W targach bierze udział blisko 300 wystawców z kilkunastu krajów – najwięcej z Polski, Holandii, Belgii, Francji, a także z Niemiec, Japonii, Ekwadoru i Włoch. Pierwsze 2 dni skierowane są do osób zawodowo zajmujących się sprzedażą i usługami w "zielonej branży".

W sobotę, 8 września każdy kto ma ogród, balkon lub dopiero go planuje może przyjść by znaleźć podpowiedzi, inspiracje i skorzystać z fachowej wiedzy ekspertów. Zobaczyć można będzie ogromną prezentację roślin i kwiatów do ogrodów i wszelkich terenów zieleni, a także kwiatów do domu - ciętych i doniczkowych, a roślin na balkony i tarasy. Nie zabraknie także techniki i wyposażenia czy akcesoriów do tworzenia czy pielęgnowania. Wystawcy pokażą wiele nowych produktów i pomysłów na urządzenie ogrodu. W jedynym w Polsce Konkursie Roślin Nowości rywalizuje 23 odmiany. Szczegóły można zobacz na https://zielentozycie.pl/index.php/pl/dla-zwiedzajcych/nagrodzone-produkty/konkurs-nowosci

Hasło tegorocznej edycji - "Kolekcja korzyści" - przypomina, że ogród to nie tylko dekorowanie otoczenia domu, ale również zdrowie, ruch i relaks na świeżym, odreagowanie stresów, zabawa i pomysł na hobby. W programie targów zaplanowano szereg wydarzeń prezentacji, pokazów i wykładów, które owe korzyści przybliżą. Gościem specjalnym będzie Niek Roozen - światowej klasy architekt krajobrazu projektant realizujący projekty w Holandii, innych krajach Europy i w Chinach. W Polsce jego dziełem jest Ogród Holenderski przy Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich.

W hali 4 Expo oprócz prezentacji kwiatów ciętych i doniczkowych zobaczymy pokazy najlepszych florystów z Polski i zagranicy, prezentacje adeptów szkół florystycznych oraz przykładowe aranżacje kwiaciarni w najmodniejszych stylach. W sobotę podczas bezpłatnych wykładów zaproszeni eksperci pokażą najpiękniejsze krzewy i byliny do małych ogrodów, wyjaśnią co to jest hortiterapia i jakie rośliny są przyjazne dla pszczół, podpowiedzą jakie zioła zbierać i dlaczego. Na towarzyszącym targom kiermaszu zaopatrzyć się będzie można w roślinne rarytasy i nowości.

Godziny otwarcia

 • 6 września (czwartek) - 9.00-18.00 – dzień dla profesjonalistów (rejestracja na www)
 • 7 września (piątek) 9.00 – 18.00
 • 8 września (sobota) 9.00 – 16.00

Bilety do nabycia na www.zielentozycie.pl i w kasach na terenie EXPO Warszawa podczas Wystawy.

PROGRAM WYDARZEŃ

6 września 2018, czwartek

 • 9.30 - 11.00
  Seminarium MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE JAKO SKUTECZNE NARZĘDZIE PROMOCJI KWIACIARNI - Marcin Chruściel i Dawid Krążyński, sala D p. I w Hali 4
 • 10.00 - 11.00
  Uroczyste otwarcie Wystawy, scena w Hali 4
 • 10.00 - 13.00
  Warsztaty z programem VECTORWORKS, sala B p. I w Hali 2
 • 11.00 - 14.30
  Seminarium POTENCJAŁ OGRODNICTWA MIEJSKIEGO – JAK ZASPOKOIĆ POTRZEBY DZISIEJSZYCH KONSUMENTÓW? - HORTI FLOWER SHOW, sala C1 p. I w Hali 2
 • 11.30 - 13.00
  Pokaz FLORYSTYCZNY W DUECIE - Monika Harlos i Tomasz Max Kuczyński, Stowarzyszenie Florystów Polskich, scena w Hali 4
 • 13.30 - 15.00
  Pokaz FLORYSTYCZNY SZKOŁY Szkoła florystyczna Kwitnące Horyzonty, scena w Hali 4
 • 14.00 - 17.00
  Warsztaty z programem GARDENPHILIA DESIGNER, sala B p. I w Hali 2
 • 15.30 - 16.30
  FORUM UŻYTKOWNIKÓW WÓZKÓW CC Container Centralen, sala D p. I w Hali 4 - wstęp wolny
 • 15.30 - 17.00
  Pokaz FLORYSTYCZNY W DUECIE - Monika Kudłacz i Maciej Krzus, scena w Hali 4

7 września 2018, piątek

 • 10.00 - 12.00
  Wyjątkowy pokaz florystyczny - KOLEKCJA KORZYŚCI OD NAJLEPSZYCH POLSKICH FLORYSTÓW. Absolwenci Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej. M. Birula-Białynicka, M. Jabłoński, K. Ładyżyńska-Skrzypek, A. Mitko-Kominek, P. Sekunda, Z. Sieradzan, M. Szalast, M. Szymioł, A. Świderska-Nożewska i inni & M. Niska
 • 10.00 - 13.00
  Warsztaty z programem VECTORWORKS, sala B p. I w Hali 2
 • 10.00 - 16.30
  18. Ogólnopolska Konferencja MOCNO ZIELONE MIASTO, sala C1 I p. w Hali 2
 • 13.00 - 14.30
  Seminarium FLORYSTYKA W WYDARZENIACH DYPLOMATYCZNYCH I PAŃSTWOWYCH - Piotr Marzec, sala D p. I w Hali 4
 • 13.30 - 15.00
  Pokaz FLORYSTYCZNY W DUECIE - Zygmunt Sieradzan i Stefan van Berlo, scena w Hali 4
 • 14.00 - 17.30
  Warsztaty z ekspertem ZIELONE I NIEBIESKIE MIASTO. JAK PROJEKTOWAĆ WODĘ W MIEŚCIE? Prowadzący: Niek Roozen, Wsparcie: Krzysztof Herman, sala A p. I w Hali 2
 • 15.30 - 17.00
  Pokaz FLORYSTYCZNY Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej, scena w Hali 4
 • 17.00 - 18.00
  Aukcja bukietów "Przyjaciele dla Ani". Prowadzący: Monika Wilgocka i Piotr Marzec, scena w Hali 4

8 września 2018, sobota

 • 9.00 - 12.00
  Warsztaty z programem GARDENPHILIA DESIGNER, sala A p. I w Hali 2
 • 10.00 - 14.00
  Konferencja DZIEŃ ARCHITEKTA KRAJOBRAZU, sala C1 p. I w Hali 2
 • 10.00 - 15.00
  Otwarte dla publiczności wykłady "Kolekcja korzyści", sala B p. I w Hali 2, WSTĘP WOLNY
 • 10.30 - 11.30
  Pokaz/Seminarium: Rośliny we wnętrzach. Zygmunt Sieradzan, scena w Hali 4
 • 12.30 - 13.50
  Pokaz/Seminarium: Rośliny we wnętrzach. Dagmara Gregor i Małgorzata Kamińska, scena w Hali 4

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

KONKURS ROŚLIN "NOWOŚCI". Ekspozycja nagrodzonych i zgłoszonych do Konkursu Roślin - hol główny i stoiska laureatów
Jedyny w Polsce konkurs ma na celu promowanie nowych odmian roślin, pojawiających się po raz pierwszy na rynku polskim oraz wyłonienia najcenniejszych z nich, które na stałe na tym rynku zagoszczą. Nagrodzone rośliny otrzymają Złoty, Srebrny bądź Brązowy Medal lub wyróżnienie.

KONKURS NA NAJATRAKCYJNIEJSZE STOISKA "WAWRZYNY"
Nobilituje i wyróżnia Wystawców, którzy w szczególnie atrakcyjny i pomysłowy sposób przygotują targowe ekspozycje swoich firm zgodnie z celami marketingowymi firmy lub/i hasłem przewodnim Wystawy — KOLEKCJA KORZYŚCI. Laureaci zostaną uhonorowani Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Wawrzynami, a lista zwycięskich stoisk umieszczona zostanie na stronie www.zielentozycie.pl

KIERMASZ ROŚLIN 6-8 września (czwartek-sobota), teren zewnętrzny
12 wystawców oferuje odwiedzającym targi produkowane przez siebie rośliny – drzewa, krzewy, byliny, pnącza, rośliny sadownicze i cebulowe. Szeroki asortyment i możliwość nabycia nowości przyciąga rzesze amatorów ogrodników, właścicieli ogrodów, działek, tarasów i balkonów.

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu