Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Atrakcje na 26. Międzynarodowej Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE 2018

Kwiaty, drzewa i krzewy - kolorowe, bujne, oszałamiające mnogością odmian, a także dekoracje, akcesoria i techniczne nowinki zagoszczą ponownie w Warszawskim EXPO XXI. W dniach 6-8 września odbędzie się 26. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz Flower Expo Polska.

W targach bierze udział ponad 250 wystawców z kilkunastu krajów. Pierwsze 2 dni skierowane są do profesjonalistów z ,,zielonej branży”. W sobotę, 8 września każdy kto ma ogród, balkon lub dopiero go planuje może przyjść by znaleźć podpowiedzi, inspiracje i skorzystać z fachowej wiedzy ekspertów.

Hasło wystawy - „Kolekcja korzyści” - przypomina, że ogród to nie tylko dekorowanie otoczenia domu, ale również zdrowie, ruch i relaks na świeżym, odreagowanie stresów, zabawa i miejsce realizacji pasji.

Zieleń to życie 2018


Na warszawskich targach zobaczymy ogromną prezentację roślin i kwiatów do ogrodów i wszelkich terenów zieleni, a także kwiatów do domu - ciętych i doniczkowych. Nie zabraknie także techniki i wyposażenia czy akcesoriów do tworzenia czy pielęgnowania . Ofertę zaprezentują wiodący dostawcy – szkółkarze, ogrodnicy, producenci i dystrybutorzy z kraju i zagranicy.

Uwagę zwrócą nowe odmiany prezentowane w Konkursie Roślin Nowości. Po raz pierwszy pokazane zostaną też najlepsze gatunki i odmiany do miejskich rabat, balkonów czy tarasów.

Zieleń to życie 2018


Gościem specjalnym konferencji dla architektów krajobrazu będzie Niek Roozen - światowej klasy projektant realizujący projekty w Holandii, innych krajach Europy i w Chinach. W Polsce jego dziełem jest Ogród Holenderski przy Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich.

Swoje projekty i inspiracje przedstawi też polska projektantka Agnieszka Hubeny-Żukowska, której realizacje zostały nagrodzone w prestiżowymi nagrodami w m.in. w USA i Włoszech.

Zieleń to życie 2018


W części Flower Expo Polska oprócz kwiatów zobaczymy mistrzowskie prezentacje florystów - z Polski, a także Belgii. Odwiedzający targi będę mogli wziąć udział w licznych pokazach, warsztatach i zaopatrzyć się w roślinne rarytasy na kiermaszu.


Więcej informacji

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!