Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020
Do góry

Atrakcje na 26. Międzynarodowej Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE 2018

Kwiaty, drzewa i krzewy - kolorowe, bujne, oszałamiające mnogością odmian, a także dekoracje, akcesoria i techniczne nowinki zagoszczą ponownie w Warszawskim EXPO XXI. W dniach 6-8 września odbędzie się 26. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz Flower Expo Polska.

W targach bierze udział ponad 250 wystawców z kilkunastu krajów. Pierwsze 2 dni skierowane są do profesjonalistów z ,,zielonej branży”. W sobotę, 8 września każdy kto ma ogród, balkon lub dopiero go planuje może przyjść by znaleźć podpowiedzi, inspiracje i skorzystać z fachowej wiedzy ekspertów.

Hasło wystawy - „Kolekcja korzyści” - przypomina, że ogród to nie tylko dekorowanie otoczenia domu, ale również zdrowie, ruch i relaks na świeżym, odreagowanie stresów, zabawa i miejsce realizacji pasji.

Zieleń to życie 2018


Na warszawskich targach zobaczymy ogromną prezentację roślin i kwiatów do ogrodów i wszelkich terenów zieleni, a także kwiatów do domu - ciętych i doniczkowych. Nie zabraknie także techniki i wyposażenia czy akcesoriów do tworzenia czy pielęgnowania . Ofertę zaprezentują wiodący dostawcy – szkółkarze, ogrodnicy, producenci i dystrybutorzy z kraju i zagranicy.

Uwagę zwrócą nowe odmiany prezentowane w Konkursie Roślin Nowości. Po raz pierwszy pokazane zostaną też najlepsze gatunki i odmiany do miejskich rabat, balkonów czy tarasów.

Zieleń to życie 2018


Gościem specjalnym konferencji dla architektów krajobrazu będzie Niek Roozen - światowej klasy projektant realizujący projekty w Holandii, innych krajach Europy i w Chinach. W Polsce jego dziełem jest Ogród Holenderski przy Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich.

Swoje projekty i inspiracje przedstawi też polska projektantka Agnieszka Hubeny-Żukowska, której realizacje zostały nagrodzone w prestiżowymi nagrodami w m.in. w USA i Włoszech.

Zieleń to życie 2018


W części Flower Expo Polska oprócz kwiatów zobaczymy mistrzowskie prezentacje florystów - z Polski, a także Belgii. Odwiedzający targi będę mogli wziąć udział w licznych pokazach, warsztatach i zaopatrzyć się w roślinne rarytasy na kiermaszu.


Więcej informacji

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory – złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią.
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Rośliny zimozielone (różaneczniki, świerki, żywotniki) dobrze jest w tym miesiącu obficie podlewać. Różaneczniki ściółkujemy.
Tydzień 43, Sentencja nr:4
Tydzień 43, Sentencja nr:4
W drugiej połowie miesiąca należy po raz ostatni skosić trawnik. Ostrze kosiarki trzeba nastawić tak, by źdźbła traw nie były krótsze niż 5 cm.
Tydzień 43, Sentencja nr:2
Tydzień 43, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłem chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu