Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Pokon: Nabłyszczacz i ściereczka do liści

W czasie przedświątecznych porządków warto ułatwić sobie pielęgnację roślin domowych korzystając z nabłyszczacza marki Chrysal i specjalnej ściereczki do liści marki Pokon firmy Victus-Emak.

Nabłyszczacz do liści marki Chrysal umożliwia skuteczną pielęgnację roślin domowych o dużych liściach, dzięki czemu odzyskują one świeży wygląd. Produkt pozwala w prosty sposób usunąć osady wapienne powstałe na liściach w skutek zraszania ich wodą. Nabłyszczacz ogranicza także transpirację wody z liści, co jest bardzo potrzebne w przypadku roślin stojących w pobliżu kaloryfera. Redukcja parowania zabezpiecza je przed nadmierną utratą wody, a w efekcie przed wysychaniem. Ponadto nabłyszczacz zabezpiecza liście przed szkodnikami.

Cena detaliczna: 9 zł.

Marka Pokon oferuje specjalne ściereczki do liści służące do pielęgnacji roślin domowych. Produkt doskonale sprawdza się przy nabłyszczaniu roślin o dużych liściach, które utraciły naturalny blask. Ściereczki marki Pokon są nasączone specjalnym środkiem, który zapobiega osiadaniu kurzu na liściach.

Cena detaliczna (opakowanie 5 szt.): 7 zł.

2010-12-06


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu