Logo
Logo
Do góry

Bezpłatne warsztaty pszczelarskie (i nie tylko) w Warszawie

Już 11 czerwca w Służewskim Domu Kultury odbędzie się drugie spotkanie Centrum Porad 34. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Specjaliści z Pszczelarium zajmujący się budowaniem pasiek w mieście i ochroną pszczół podzielą się wiedzą. Kolejne bezpłatne warsztaty zaplanowano na wszystkie czerwcowe weekendy.

Eksperci z Pszczelarium pomogli zbudować już pięćdziesiąt uli w całej Warszawie. Pszczoły znalazły swoje domy na dachach wieżowców, w ogólnodostępnych przestrzeniach zielonych i prywatnych ogródkach. W drugi weekend czerwca Pszczelarium pojawi się w Służewskim Domu Kultury. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak założyć własną pasiekę, jak dbać o pszczoły i dlaczego są tak ważne dla miejskiego ekosystemu. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zajrzenia do ulów i podejrzenie codziennego życia pszczół.

W ramach „Warszawy w kwiatach i zieleni” uruchomione zostanie w sumie sześć ogólnodostępnych Centrów Porad. Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny, bez zapisów. Uczestnicy otrzymają także darmowe cebulki kwiatów, narzędzia ogrodnicze i etykiety do kwiatów.

bezpłatne warsztaty pszczelarskie z ekspertami z PSZCZELARIUM

Warsztaty z Pszczelarium w Centrum Porad „Warszawy w kwiatach i zieleni”, 11 czerwca, start o godz. 11, Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15, wstęp wolny i bez zapisów. Więcej informacji na stronie oraz na Facebooku.

Program kolejnych Centrów Porad:

  • Marta Gessler, znana restauratorka i florystka opowie o aktualnych ogrodniczych trendach. Wskaże, jak dobierać kolory, wielkości i gatunki kwiatów, by pięknie się komponowały i dobrze rosły. Towarzyszący jej ekspert z zakresu hodowli roślin, podzieli się wieloletnim praktycznym doświadczeniem. Podczas spotkania będzie można wykorzystać nabytą wiedzę, tworząc własne miniogródki.
    Park przed Zamkiem Ujazdowskim, ul. Jazdów 2 17 czerwca, sobota, start o godzinie 12
  • Patrycja Gronkiewicz z Etnobotaniki przedstawi lecznicze właściwości ziół i podpowie, jak korzystać z leczniczej mocy natury. Każdy uczestnik spotkania będzie miał szansę stworzyć własną mieszankę ziołową odpowiadającą jego indywidualnym potrzebom. BioBazar, ul. Żelazna 51/53 24 czerwca, sobota, start o godzinie 11
  • Grzegorz Kalinowski to historyk, warszawiak od pokoleń, autor rozgrywającej się w przedwojennej stolicy sagi „Śmierć frajerom”. Pisarz zaprasza na spacer szlakiem zgłoszonych do konkursu ogrodów i ogródków, podczas którego opowie fascynujące historie o Warszawie i odwiedzanych miejscach. Ogrody i ogródki zgłoszone do konkursu (szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej)
    20 sierpnia, niedziela, start o godzinie 11
  • Przez cały czerwiec zapraszamy do skorzystania z porad Wirtualnego Lekarza Roślin. Jacek Rojek, ogrodnik z blisko pięćdziesięcioletnim doświadczeniem będzie odpowiadał za darmo na wszystkie pytania dotyczące pielęgnacji roślin. Wystarczy wysłać e-mail na adres: lekarzroslin@warszawawkwiatach.pl, dołączyć do wiadomości pytanie wraz ze zdjęciem rośliny i poczekać na odpowiedź maksimum 48 godzin.

„Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego można zgłosić swój ogród, ogródek, balkon a nawet ukwiecone okno. To także cykl wydarzeń, które pokażą warszawiakom, że zielone i zdrowe miasto może dać wiele szczęścia. Do konkursu przystąpić może każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy.

Ogrody nagradzane będą w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręcza prezydent Warszawy. Nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. W sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku. Więcej o konkursie

2017-06-08

TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu