Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Bezpłatne warsztaty pszczelarskie (i nie tylko) w Warszawie

Już 11 czerwca w Służewskim Domu Kultury odbędzie się drugie spotkanie Centrum Porad 34. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Specjaliści z Pszczelarium zajmujący się budowaniem pasiek w mieście i ochroną pszczół podzielą się wiedzą. Kolejne bezpłatne warsztaty zaplanowano na wszystkie czerwcowe weekendy.

 

Eksperci z Pszczelarium pomogli zbudować już pięćdziesiąt uli w całej Warszawie. Pszczoły znalazły swoje domy na dachach wieżowców, w ogólnodostępnych przestrzeniach zielonych i prywatnych ogródkach. W drugi weekend czerwca Pszczelarium pojawi się w Służewskim Domu Kultury. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak założyć własną pasiekę, jak dbać o pszczoły i dlaczego są tak ważne dla miejskiego ekosystemu. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zajrzenia do ulów i podejrzenie codziennego życia pszczół.

W ramach „Warszawy w kwiatach i zieleni” uruchomione zostanie w sumie sześć ogólnodostępnych Centrów Porad. Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny, bez zapisów. Uczestnicy otrzymają także darmowe cebulki kwiatów, narzędzia ogrodnicze i etykiety do kwiatów.

bezpłatne warsztaty pszczelarskie z ekspertami z PSZCZELARIUM

Warsztaty z Pszczelarium w Centrum Porad „Warszawy w kwiatach i zieleni”, 11 czerwca, start o godz. 11, Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15, wstęp wolny i bez zapisów. Więcej informacji na stronie oraz na Facebooku.

Program kolejnych Centrów Porad:

  • Marta Gessler, znana restauratorka i florystka opowie o aktualnych ogrodniczych trendach. Wskaże, jak dobierać kolory, wielkości i gatunki kwiatów, by pięknie się komponowały i dobrze rosły. Towarzyszący jej ekspert z zakresu hodowli roślin, podzieli się wieloletnim praktycznym doświadczeniem. Podczas spotkania będzie można wykorzystać nabytą wiedzę, tworząc własne miniogródki.
    Park przed Zamkiem Ujazdowskim, ul. Jazdów 2 17 czerwca, sobota, start o godzinie 12
  • Patrycja Gronkiewicz z Etnobotaniki przedstawi lecznicze właściwości ziół i podpowie, jak korzystać z leczniczej mocy natury. Każdy uczestnik spotkania będzie miał szansę stworzyć własną mieszankę ziołową odpowiadającą jego indywidualnym potrzebom. BioBazar, ul. Żelazna 51/53 24 czerwca, sobota, start o godzinie 11
  • Grzegorz Kalinowski to historyk, warszawiak od pokoleń, autor rozgrywającej się w przedwojennej stolicy sagi „Śmierć frajerom”. Pisarz zaprasza na spacer szlakiem zgłoszonych do konkursu ogrodów i ogródków, podczas którego opowie fascynujące historie o Warszawie i odwiedzanych miejscach. Ogrody i ogródki zgłoszone do konkursu (szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej)
    20 sierpnia, niedziela, start o godzinie 11
  • Przez cały czerwiec zapraszamy do skorzystania z porad Wirtualnego Lekarza Roślin. Jacek Rojek, ogrodnik z blisko pięćdziesięcioletnim doświadczeniem będzie odpowiadał za darmo na wszystkie pytania dotyczące pielęgnacji roślin. Wystarczy wysłać e-mail na adres: lekarzroslin@warszawawkwiatach.pl, dołączyć do wiadomości pytanie wraz ze zdjęciem rośliny i poczekać na odpowiedź maksimum 48 godzin.

„Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego można zgłosić swój ogród, ogródek, balkon a nawet ukwiecone okno. To także cykl wydarzeń, które pokażą warszawiakom, że zielone i zdrowe miasto może dać wiele szczęścia. Do konkursu przystąpić może każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy.

Ogrody nagradzane będą w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręcza prezydent Warszawy. Nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. W sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku. Więcej o konkursie

2017-06-08

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT