Logo
Logo
43
Okazje

Nowe odmiany pomidorów | Alseed Garden

Już czas na wysiewanie pomidorów. Sprawdź, jakie to łatwe! Polecamy dwie smaczne odmiany do uprawy pod osłonami od firmy Alseed Garden.

Wysiewaj ich nasiona już od lutego i po kilku miesiącach ciesz się smakiem soczystych i aromatycznych pomidorów z własnej uprawy! Na co jeszcze czekasz? Spróbuj odmian: Lianne F1 oraz Alceste F1!

 

Krok po kroku

Wysiew
Nasiona pomidorów wysiewaj na rozsadę od lutego do końca kwietnia. Wybierz lekkie podłoże do wysiewów, które dobrze trzyma wilgoć. Utrzymuj stałą temperaturę (25 do wschodów i 20 po wschodach). Ustaw w słonecznym miejscu i dbaj o regularne podlewanie.

Sadzenie
Posadź rozsadę do szklarni lub tunelu foliowego w drugiej połowie maja, gdy sadzonki mają kilka dobrze rozwiniętych liści. Rozstaw 40 x 60 cm (Lianne F1) lub 50-60 x 60-70 cm (Alceste F1).

Zbiory
W uprawie tunelowej zbiory przeprowadza się od lipca do października. Zbieraj owoce regularnie (2-3 razy w tygodniu), gdy są dojrzałe i aromatyczne.

Polecane odmiany pomidorów

POMIDOR LIANE


LIANNE F1

Odmiana heterozyjna, wczesna o ciągłym wzroście.
Odmiana bardzo plenna, owoce duże 220-260g, kuliste, lekko spłaszczone i dobrze wypełnione. Bez skłonności do pękania.
Grona gęsto osadzone. Owoce bardzo dobrej jakości o intensywnej czerwonej barwie, bez piętki, twarde i bardzo smaczne.

Odmiana przeznaczona do uprawy całorocznej w wełnie mineralnej oraz do upraw tradycyjnych w cyklu wiosennym i jesiennym w szklarniach i tunelach foliowych.

Dowiedz się więcej

POMIDOR ALCESTE


ALCESTE F1

Wczesna, plenna, samokończąca odmiana, tworzy mięsiste wielokomorowe owoce 200-280 g. Pomidory, bardzo dobrze wybarwione o doskonałym smaku.

Odmiana idealna dla poszukujących pomidora o dużych smacznych owocach i łatwych w uprawie. Do uprawy w tunelach wiosną i jesienią. Silny system korzeniowy ułatwia uprawę nawet w zmęczonych podłożach. 

Dowiedz się więcej

01/20/2020
Źródło: Alseed Garden

 
To Cię zainteresuje
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu