Logo
Logo
43
Do góry

Polecamy nowe odmiany pomidorów

Już czas na wysiewanie pomidorów. Sprawdź, jakie to łatwe! Polecamy dwie smaczne odmiany do uprawy pod osłonami od firmy Alseed Garden.

Wysiewaj ich nasiona już od lutego i po kilku miesiącach ciesz się smakiem soczystych i aromatycznych pomidorów z własnej uprawy! Na co jeszcze czekasz? Spróbuj odmian: Lianne F1 oraz Alceste F1!

Krok po kroku

Wysiew
Nasiona pomidorów wysiewaj na rozsadę od lutego do końca kwietnia. Wybierz lekkie podłoże do wysiewów, które dobrze trzyma wilgoć. Utrzymuj stałą temperaturę (25 do wschodów i 20 po wschodach). Ustaw w słonecznym miejscu i dbaj o regularne podlewanie.

Sadzenie
Posadź rozsadę do szklarni lub tunelu foliowego w drugiej połowie maja, gdy sadzonki mają kilka dobrze rozwiniętych liści. Rozstaw 40 x 60 cm (Lianne F1) lub 50-60 x 60-70 cm (Alceste F1).

Zbiory
W uprawie tunelowej zbiory przeprowadza się od lipca do października. Zbieraj owoce regularnie (2-3 razy w tygodniu), gdy są dojrzałe i aromatyczne.

Polecane odmiany pomidorów

POMIDOR LIANE


LIANNE F1

Odmiana heterozyjna, wczesna o ciągłym wzroście.
Odmiana bardzo plenna, owoce duże 220-260g, kuliste, lekko spłaszczone i dobrze wypełnione. Bez skłonności do pękania.
Grona gęsto osadzone. Owoce bardzo dobrej jakości o intensywnej czerwonej barwie, bez piętki, twarde i bardzo smaczne.

Odmiana przeznaczona do uprawy całorocznej w wełnie mineralnej oraz do upraw tradycyjnych w cyklu wiosennym i jesiennym w szklarniach i tunelach foliowych.

Dowiedz się więcej

POMIDOR ALCESTE


ALCESTE F1

Wczesna, plenna, samokończąca odmiana, tworzy mięsiste wielokomorowe owoce 200-280 g. Pomidory, bardzo dobrze wybarwione o doskonałym smaku.

Odmiana idealna dla poszukujących pomidora o dużych smacznych owocach i łatwych w uprawie. Do uprawy w tunelach wiosną i jesienią. Silny system korzeniowy ułatwia uprawę nawet w zmęczonych podłożach. 

Dowiedz się więcej

01/20/2020
Źródło: Alseed Garden


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu