Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
39
Do góry

Polecamy nowe odmiany pomidorów

Już czas na wysiewanie pomidorów. Sprawdź, jakie to łatwe! Polecamy dwie smaczne odmiany do uprawy pod osłonami od firmy Alseed Garden.

Wysiewaj ich nasiona już od lutego i po kilku miesiącach ciesz się smakiem soczystych i aromatycznych pomidorów z własnej uprawy! Na co jeszcze czekasz? Spróbuj odmian: Lianne F1 oraz Alceste F1!

Krok po kroku

Wysiew
Nasiona pomidorów wysiewaj na rozsadę od lutego do końca kwietnia. Wybierz lekkie podłoże do wysiewów, które dobrze trzyma wilgoć. Utrzymuj stałą temperaturę (25 do wschodów i 20 po wschodach). Ustaw w słonecznym miejscu i dbaj o regularne podlewanie.

Sadzenie
Posadź rozsadę do szklarni lub tunelu foliowego w drugiej połowie maja, gdy sadzonki mają kilka dobrze rozwiniętych liści. Rozstaw 40 x 60 cm (Lianne F1) lub 50-60 x 60-70 cm (Alceste F1).

Zbiory
W uprawie tunelowej zbiory przeprowadza się od lipca do października. Zbieraj owoce regularnie (2-3 razy w tygodniu), gdy są dojrzałe i aromatyczne.

Polecane odmiany pomidorów

POMIDOR LIANE


LIANNE F1

Odmiana heterozyjna, wczesna o ciągłym wzroście.
Odmiana bardzo plenna, owoce duże 220-260g, kuliste, lekko spłaszczone i dobrze wypełnione. Bez skłonności do pękania.
Grona gęsto osadzone. Owoce bardzo dobrej jakości o intensywnej czerwonej barwie, bez piętki, twarde i bardzo smaczne.

Odmiana przeznaczona do uprawy całorocznej w wełnie mineralnej oraz do upraw tradycyjnych w cyklu wiosennym i jesiennym w szklarniach i tunelach foliowych.

Dowiedz się więcej

POMIDOR ALCESTE


ALCESTE F1

Wczesna, plenna, samokończąca odmiana, tworzy mięsiste wielokomorowe owoce 200-280 g. Pomidory, bardzo dobrze wybarwione o doskonałym smaku.

Odmiana idealna dla poszukujących pomidora o dużych smacznych owocach i łatwych w uprawie. Do uprawy w tunelach wiosną i jesienią. Silny system korzeniowy ułatwia uprawę nawet w zmęczonych podłożach. 

Dowiedz się więcej

01/20/2020
Źródło: Alseed Garden


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Twoja strona ogrodu