Logo
Logo
67
Okazje

Niebieska rabata inspirowana kolorem roku 2020 Pantone Classic Blue

Instytut Pantone od 20 lat wybiera kolor roku, który kreuje trendy, także te ogrodowe! W 2020 roku wybrano Classic Blue. Jest elegancki w swojej prostocie. Ma przypominać niebo o zmierzchu, symbolizować spokój i ciszę. Poznaj 5 roślin, które pasują do koloru roku 2020.

Kolor roku 2020 to dokładnie PANTONE 19-4052 Classic Blue. Symbolizuje spokój, pewność siebie i pragnienie stabilizacji oraz trwałych życiowych fundamentów w niepewnych czasach zdominowanych przez technologię. Według ekspertów Pantone klasyczny niebieski, elegancki w swojej prostocie ma być stabilnym fundamentem, na którym będziemy budować, gdy przekroczymy próg nowej ery.

PANTONE 9-4052 Classic Blue

- Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać – uzasadnia Leatrice Eiseman, executive director w Pantone Color Institute. Podkreśla, że ten odcień kojarzący się z wieczornym niebem ma skłaniać do myślenia i refleksji oraz nieustannego poszerzania perspektyw.

- PANTONE 9-4052 Classic Blue to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji – dodaje.

Źródło: Wirtualne Media

5 roślin na niebieską rabatę

Poznaj 5 roślin, które pasują do koloru roku 2020. Możesz posadzić je w donicach na tarasie lub na rabacie i zestawić z pojemnikami, meblami oraz innymi ogrodowymi akcesoriami w kolorze Classic Blue!

hortensja tuff stuff ah ha fot. Proven Winners

Hortensja piłkowana (Hydrangea serrata) Tuff Stuff Ah-Ha® – najlepiej rośnie w miejscu słonecznym lub lekko zacienionym. To krzew tworzący płaskie kwiatostany złożone z bladoniebieskich kwiatów. Dorasta do 60-90 cm wysokości i szerokości. Wymaga żyznego, przepuszczalnego podłoża. Można ją uprawiać w dużej donicy na balkonie lub tarasie, na rabacie bylinowej lub w kompozycji z krzewami.

powojnik stand by me fot. Proven Winners

Powojnik (Clematis) 'Stand by Me' – preferuje miejsca lekko zacienione w ogrodzie. To odmiana nadająca się do zadarniania i wypełniania przestrzeni między bylinami na rabacie – osiąga 60-90 cm wysokości. Wymaga przepuszczalnego, żyznego podłoża o odczynie obojętnym lub zasadowym. Kwitnie na przełomie maja i czerwca.

szałwia rockin blue suede shoes royale fot. Proven Winners

Szałwia (Salvia) Rockin'® Blue Suede Shoes– dorasta o 75-100 cm wysokości. Wymaga częściowo zacienionego stanowiska oraz lekkiego, przepuszczalnego podłoża. Regularnie podlewana i nawożona będzie kwitła przez całe lato. Jest rośliną jednoroczną przyciągająco do ogrodu owady. Doskonale nadaje się do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach.

evolvulus blue my mind fot. Proven Winners

Evolvulus Blue My Mind® – to roślina jednoroczna osiągająca 15-30 cm wysokości. Wymaga słonecznego stanowiska, umiarkowanego podlewania oraz lekkiego podłoża wzbogaconego kompostem. Nadaje się do sadzenia w donicach. Najlepiej wygląda z brzegu, ponieważ jej pędy przewieszają się na zewnątrz.

przetacznik magic show wizard of ahhs fot. Proven Winners

Przetacznik (Veronica) Magic Show® 'Wizard of Ahhs' – bylina osiągająca 35-40 cm wysokości. Wymaga słonecznego stanowiska. Najlepiej rośnie na żyznym, przepuszczalnym podłożu o odczynie zasadowym lub obojętnym. Roślinę można sadzić w pojemnikach na balkonie lub tarasie, w środkowej części rabaty bylinowej lub w kompozycjach z roślinami sezonowymi.

 


Tekst: Małgorzata Wójcik,
zdjęcia: Proven Winners
www.provenwinners.com

2020-01-22

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu