Logo
Logo
Do góry

Fiskars: Jesienne sprzątanie ogrodu z narzędziami Tidy-Up

Sprzątanie ogrodu nie należy do najłatwiejszych, a gdy wydaje się nam, że zapanowaliśmy nad bałaganem, kolejny podmuch wiatru przynosi nowe wyzwania, gdy spadające liście zapychają rynny i zaśmiecają trawniki. Narzędzia Fiskars Tidy Up w łatwy i szybki sposób usprawnią wszystkie jesienne prace.

TEMAT NA CZASIE
50+ pomysłów na pelargonie | Kwiatowe inspiracje na 2021 rok
TEMAT NA CZASIE
50+ pomysłów na pelargonie | Kwiatowe inspiracje na 2021 rok
Wdzięczne i kolorowe pelargonie to świetne akcenty kolorystyczne, które mogą zabłysnąć w twoim ogrodzie niczym wesołe iskierki i rozświetlić nudny...

Zanim zabierzemy się do pracy warto przygotować sobie odpowiednie narzędzia. Grabie czy szczotka na pewno są podstawą, ale by ułatwić sobie ciężką pracę warto zaopatrzyć się również w szczotkę do rynien na teleskopowym trzonku oraz kosz PopUp do którego wrzucimy wszystkie zgrabione liście.

Najważniejszym punktem na jesiennej liście porządków jest uprzątnięcie trawników. Przed zimą należy je zgrabić i usunąć z nich liście oraz resztki owoców. Pozostawione zaczną gnić i psuć murawę.

grabie Fiskars Solid Leaf Rake M
grabie Fiskars Leaf Rake XL
 

Do dyspozycji mamy trzy różne wielkości grabi idealnie dostosowane do różnych powierzchni trawników. Na dużym terenie doskonale sprawdzą się grabie w rozmiarze XL z szeroką, 65-centymetrową głowicą. Ich elastyczne zęby umożliwiając zbieranie suchych liści z powierzchni trawnika, a specjalne otwory w głowicy ułatwiają przeniesienie zebranych liści.

Na mniejszych powierzchniach lepiej zaopatrzyć się w wersję grabi L - wykonane z lekkiego, a zarazem sztywnego tworzywa i zaopatrzone w długi trzonek wykonany z wytrzymałego, choć lekkiego aluminium. Najmniejsze grabie Solid M mają sztywniejsze zęby dzięki którym łatwiej oczyścić teren nierówny i kamienisty.

Gdy uporamy się z grabieniem i czyszczeniem warto pamiętać też o zmieceniu schodów, patio czy tarasu. Ta prosta czynność jest bardzo ważna w jesiennych porządkach bo zamarznięte mini gałązki czy piach niszczą powierzchnie drewnianych tarasów.

Profilowana szczotka Fiskars umożliwia usuwanie różnych nawet drobnych zanieczyszczeń, a jej szeroka – 380 mm – głowica sprawia, że jesienne porządki wykonamy w mgnieniu oka. Różna grubość ostrza po dwóch stronach szczotki – czerwona i czarna – gwarantuje dokładnie oczyszczenie terenu.

szczotka Fiskars Action Solid All-purposeYardBroom 162cm
Fiskars Szczotka do rynny
 

Trzeba oczyścić też rynny. Warto skorzystać z bardzo poręcznej szczotki do rynien Fiskars. Jej końcówki można ustawiać pod różnym kątem, dzięki czemu w szybki sposób oczyścimy wszystkie zakamarki. Dwa rodzaje zakończenia – szczotka i skrobak – oraz długi, teleskopowy trzonek narzędzia sprawi, że czyszczenie rynien stanie się dziecinnie proste.

Orientacyjna cena detaliczna: Grabie Solid XL – ok. 80 zł Grabie Solid L – ok. 60 zł Grabie Solid M – ok. 55 zł Szczotka szeroka – ok. 78 zł Szczotka do rynny – ok. 149 zł

2016-09-05
Źródło: Fiskars

Warto przeczytać
PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu