Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Fiskars: Jesienne sprzątanie ogrodu z narzędziami Tidy-Up

Sprzątanie ogrodu nie należy do najłatwiejszych, a gdy wydaje się nam, że zapanowaliśmy nad bałaganem, kolejny podmuch wiatru przynosi nowe wyzwania, gdy spadające liście zapychają rynny i zaśmiecają trawniki. Narzędzia Fiskars Tidy Up w łatwy i szybki sposób usprawnią wszystkie jesienne prace.

Zanim zabierzemy się do pracy warto przygotować sobie odpowiednie narzędzia. Grabie czy szczotka na pewno są podstawą, ale by ułatwić sobie ciężką pracę warto zaopatrzyć się również w szczotkę do rynien na teleskopowym trzonku oraz kosz PopUp do którego wrzucimy wszystkie zgrabione liście.

Najważniejszym punktem na jesiennej liście porządków jest uprzątnięcie trawników. Przed zimą należy je zgrabić i usunąć z nich liście oraz resztki owoców. Pozostawione zaczną gnić i psuć murawę.

grabie Fiskars Solid Leaf Rake M
grabie Fiskars Leaf Rake XL

Do dyspozycji mamy trzy różne wielkości grabi idealnie dostosowane do różnych powierzchni trawników. Na dużym terenie doskonale sprawdzą się grabie w rozmiarze XL z szeroką, 65-centymetrową głowicą. Ich elastyczne zęby umożliwiając zbieranie suchych liści z powierzchni trawnika, a specjalne otwory w głowicy ułatwiają przeniesienie zebranych liści.

Na mniejszych powierzchniach lepiej zaopatrzyć się w wersję grabi L - wykonane z lekkiego, a zarazem sztywnego tworzywa i zaopatrzone w długi trzonek wykonany z wytrzymałego, choć lekkiego aluminium. Najmniejsze grabie Solid M mają sztywniejsze zęby dzięki którym łatwiej oczyścić teren nierówny i kamienisty.

Gdy uporamy się z grabieniem i czyszczeniem warto pamiętać też o zmieceniu schodów, patio czy tarasu. Ta prosta czynność jest bardzo ważna w jesiennych porządkach bo zamarznięte mini gałązki czy piach niszczą powierzchnie drewnianych tarasów.

Profilowana szczotka Fiskars umożliwia usuwanie różnych nawet drobnych zanieczyszczeń, a jej szeroka – 380 mm – głowica sprawia, że jesienne porządki wykonamy w mgnieniu oka. Różna grubość ostrza po dwóch stronach szczotki – czerwona i czarna – gwarantuje dokładnie oczyszczenie terenu.

szczotka Fiskars Action Solid All-purposeYardBroom 162cm
Fiskars Szczotka do rynny

Trzeba oczyścić też rynny. Warto skorzystać z bardzo poręcznej szczotki do rynien Fiskars. Jej końcówki można ustawiać pod różnym kątem, dzięki czemu w szybki sposób oczyścimy wszystkie zakamarki. Dwa rodzaje zakończenia – szczotka i skrobak – oraz długi, teleskopowy trzonek narzędzia sprawi, że czyszczenie rynien stanie się dziecinnie proste.

Orientacyjna cena detaliczna: Grabie Solid XL – ok. 80 zł Grabie Solid L – ok. 60 zł Grabie Solid M – ok. 55 zł Szczotka szeroka – ok. 78 zł Szczotka do rynny – ok. 149 zł

2016-09-05
Źródło: Fiskars

Warto przeczytać

Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!