Logo
Logo
1
Okazje

Żywiec Zdrój: Odbierz sadzonkę za 10 pustych, plastikowych butelek i posadź swoje drzewo

Natura troszczy się o nas każdego dnia. Dlatego warto zadbać o nią tak, jak ona dba o nas. Jednym ze sposobów, by być po stronie natury, jest posadzenie swojego drzewa – do czego zachęcają organizatorzy 8. edycji programu Po Stronie Natury.

 

Po Stronie Natury_logo

Firma Żywiec Zdrój wraz z partnerami – Fundacją Nasza Ziemia i Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym - zapraszają do programu "Po stronie natury".

Partnerem tego wydarzenia jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie. Patronat nad tegoroczną edycją programu objęło Polskie Towarzystwo Dendrologiczne, a do działań na rzecz przyrody będzie zachęcała również ambasadorka programu – podróżniczka Martyna Wojciechowska.

Zachęcenie jak największej liczby osób do bycia po stronie natury to nadrzędny cel organizatorów programu.

Swoją troskę o przyrodę możemy wyrazić na wiele sposobów między innymi poprzez: segregowanie odpadów, oszczędzanie wody, czy wymianę żarówek na energooszczędne. Dla tych, którzy w symboliczny sposób chcą być po stronie natury organizatorzy przygotowali liczne wydarzenia specjalne w wybranych miastach w Polsce, dzięki którym każdy będzie mógł otrzymać sadzonkę i posadzić swoje drzewo.

Sadzenie drzew to jednak nie jedyny sposób by zadbać o przyrodę, równie ważne są postawy społeczeństwa względem środowiska, dlatego cieszy mnie, że w ramach programu Po Stronie Natury podejmowane są wszechstronne działania mające na celu edukację ekologiczną Polaków – mówi profesor Jacek Borowski – prezes Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego.

Bardzo się cieszę, że zostałam ambasadorką programu „Po Stronie Natury”. Przyroda odgrywa w moim życiu szalenie ważną rolę. Kocham góry i zawsze zwracam uwagę na bezpieczeństwo oraz poszanowanie natury - bez względu na to, na jakim krańcu świata czy Polski akurat jestem. W codziennym życiu dbam o to, by być po stronie natury - każdy z nas może to robić na różne sposoby – oszczędzanie wody i energii czy segregacja odpadów to tylko niektóre z nich. Zachęcam wszystkich do włączenia się w program, ja też z wielką radością posadzę swoje drzewo! Do zobaczenia 15 maja na Ogólnopolskim Dniu Po Stronie Naturymówi Martyna Wojciechowska, ambasadorka programu.

Po stronie natury

"Po stronie Natury" Eventy w całej Polsce

Już w dniach 13-14 maja (10:00-22:00), w ramach programu Po Stronie Natury mieszkańcy Warszawy i okolic będą mieli wyjątkową okazję, by odwdzięczyć się naturze za jej troskę o nas i odebrać swoją sadzonkę, tak by móc posadzić własne drzewo.

W najbliższy piątek teren przed Centrum Handlowym Arkadia zamieni się w krainę Po Stronie Natury, gdzie Warszawiacy będą mogli podarować drugie życie plastikowym butelkom i każde 10 butelek zamienić na sadzonkę drzewa.

W ramach strefy przygotowane zostały specjalne punkty: warsztaty, w ramach których kreatywnie wykorzystamy zażyte butelki (upcycling), video budka, eko quiz, dietetycy edukujący o roli zdrowego nawodnienia.

Specjalne stanowisko przygotowali też eksperci z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie - będzie można nauczyć się rozpoznawania leśnych drzew, stworzyć słoik życia, wziąć udział w ekologicznym kole fortuny i poznać swój „drzewny znak zodiaku”.

Sadzonkę otrzyma też każdy, kto odwiedzi wszystkie 5 sekcji, jakie znajdą się w strefie i zbierze pieczątki na Karcie Po Stronie Natury. Na miłośników przyrody będą czekały też animacje ekologiczne i praktyczne porady jak być po stronie natury na co dzień.

Pozostałe eventy:

14 maja 2016 r. - lokalne spotkania ,,Po Stronie Natury” w Radomiu, Rzeszowie i Gorzowie Wielkopolskim. Ich uczestnicy będą mogli podarować drugie życie plastikowym butelkom i odebrać sadzonkę drzewa.

15 maja 2016r. - pikniki rodzinne w 3 lokalizacjach: Węgierskiej Górce (woj. śląskie), Mirosławcu (woj. zachodnio-pomorskie) i Koziegłowach (woj. śląskie). Uczestnicy będą mogli posadzić swoje drzewo oraz dowiedzieć się, jak je pielęgnować i jak na co dzień, dzięki małym, ale ważnym gestom, być po stronie natury. Stawiamy również na edukację poprzez zabawę.

Mobilne Strefy Po Stronie Natury co weekend odwiedzą inne miasto: Warszawę (13-14 maja), Poznań (21-22 maja), Wrocław (28-29 maja), Katowice (4-5 czerwca), Sopot (11-12 czerwca) i Kraków (18-19 czerwca). Mieszkańcy tych miast będą mogli wymienić plastikowe butelki na sadzonki drzew oraz dowiedzieć się, jak je sadzić i pielęgnować. Na odwiedzających strefę czekają też liczne ekologiczne atrakcje.

 

Źródło i więcej informacji na stronie internetowej: Po stronie natury

 
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu