Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Oleo-Mac: Pilarki, okrzesywarki oraz nożyce do cięcia żywopłotów

W ofercie Victus-Emak znajdują się wysokiej jakości pilarki, okrzesywarki oraz nożyce do cięcia żywopłotów marki Oleo-Mac. Urządzenia z serii Home Plus ułatwią cięcie drzew i krzewów w przydomowym ogrodzie.

Pilarki

Lekkie, kompaktowe pilarki łańcuchowe z serii Home Plus wyposażone są w nowoczesne silniki Burn Right™, minimalizujące emisję zanieczyszczeń. Dodatkowo modele GS 370, GS 410 C oraz GS 410 CX mają automatyczną pompkę olejową wykonaną z aluminium oraz cyfrową cewkę zapłonową, która minimalizuje wysiłek potrzebny do uruchomienia pilarki i tym samym zmniejsza zużycie paliwa.

Cena detaliczna:

 • pilarka GS 370: 899 zł
 • pilarka GS 410 C: 1099 zł
 • pilarka GS 410 XC: 1199 zł

Okrzesywarki

Victus-Emak oferuje również okrzesywarki wyposażone w teleskopowe wysięgniki, których długość można regulować w zakresie 3-5 metrów. Regulować można także głowice okrzesywarek (możliwość ustawiania ich w pięciu pozycjach).

Cena detaliczna:

 • okrzesywarka PP 270: 2563 zł
 • okrzesywarka PPX 270: 2965 zł

Nożyce


Lekkie modele elektryczne, np.: Oleo-Mac HC 600 E, przeznaczone są do przycinania niezbyt gęstych krzewów, natomiast spalinowe, np.: Oleo-Mac HC 260, odpowiednie są do strzyżenia gęstych roślin, także o zdrewniałych gałęziach. Nożyce spalinowe marki Oleo-Mac zostały wyposażone w dwusuwowe silniki Emak oraz w stalowe ostrza, zapewniające precyzyjne cięcie.

Cena detaliczna:

 • nożyce elektryczne HC 600 E: 395 zł
 • nożyce spalinowe HC 260 XP: 1869 zł

Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu