Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Czas rozpocząć odliczanie do największego święta dla wszystkich pasjonatów zieleni

Poczuj magię ogrodniczych inspiracji, zapoznaj się z najnowszymi rozwiązaniami dotyczącymi małej architektury, zasięgnij porad ekspertów w dziedzinie narzędzi, spotkaj się z gwiazdami telewizyjnymi, które poradzą jak stworzyć wymarzony ogród. Interaktywna ogrodnicza przygoda rozpocznie się w dniach 25-27 lutego w 2016 roku w Poznaniu.

Natchnienie i wiedza do realizacja marzeń – GARDENIA 2016

Piękne kwiaty, okazałe drzewa owocowe i ozdobne, równo przystrzyżone trawniki – skradły serca milionów Polaków, którzy coraz częściej realizują pasję do ogrodnictwa. Nic w tym dziwnego. Spędzanie czasu w otoczeniu zielenie dostarcza pozytywnych emocji i daje wytchnienie od codziennych troski.

Wiedza i rozrywka w jednym miejscu

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które już w luty 2016 roku odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, kuszą swoim rozmachem, mnogością atrakcji oraz silnym ładunkiem inspiracji. Targi odsłaniają również tajemnice branży ogrodniczej, dostarczając odwiedzającym wiedzy na temat projektowania i urządzania ogrodu.

Co roku podczas GARDENII znaczną część ekspozycji zajmują drzewa, krzewy ozdobne, rośliny doniczkowe i rabatowe, a także torfy, podłoża, nasiona traw i warzyw oraz cebule kwiatowe. Swoją ofertę prezentują także producenci i dystrybutorzy narzędzi, sprzętu ogrodniczego czy akcesoriów do nawadniania. W pawilonach wystawienniczych znaleźć można również elementy małej architektury ogrodowej. Targi GARDENIA to imponująca liczba prezentowanych nowości produktowych oraz innowacyjnych rozwiązań z różnych sektorów ogrodnictwa.

gardenia targi ogrodnicze

Przygotuj się do nowego sezonu

GARDENIA cieszy się uznaniem wśród szerokiego grona pasjonatów ogrodów. – Popularność Targów wynika z dostarczenia publiczności wielu niezapomnianych wrażeń – tłumaczy Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Trzy dni wypełnione są pokazami na żywo, prelekcjami, warsztatami i spotkaniami z gwiazdami telewizyjnymi. Liczne atrakcje zaspokajają potrzeby zarówno osób z dużym doświadczeniem w pracy w ogrodzie, jak i początkujących hobbystów, którzy swoją ogrodniczą przygodę właśnie rozpoczęli. Kolejna odsłona GARDENII stanie się zatem możliwością do poszerzenia horyzontów oraz przygotowania do kolejnego sezonu – dodaje.

gardenia targi ogrodnicze gardenia targi ogrodnicze

Pokazy na żywo, warsztaty, spotkania z gwiazdami

Miłośnicy przydomowych ogródków, ciekawie zaaranżowanych balkonów czy tarasów, którzy w lutym przyjadą do Poznania będą mogli wziąć udział w spotkaniach projektowych i seminariach na temat prowadzenia ogrodu oraz opieki nad zielenią. Podczas Targów nie zabraknie możliwości zakupu roślin i narzędzi. Pasjonaci kwiatów będą mogli nabyć wiele ciekawych odmian kwiatów i urządzeń do pracy w ogrodzie m.in. podczas Kiermaszu Ogrodniczego.

GARDENIA to także ogrody pokazowe i kontynuacja sprawdzonego projektu o nazwie „Pogotowie Projektowe”, który co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Umożliwia bowiem zdobycie informacji na temat samodzielnej aranżacji przydomowej przestrzeni. W działaniach tych pomagają specjaliści z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy opowiadają o najnowszych trendach, ponadto sugerują jak wybierać i sadzić rośliny.

gardenia targi ogrodnicze

Przyszłoroczna GARDENIA upłynie także pod znakiem wielu konkursów. Poprowadzą je znani w kraju celebryci, oglądani na co dzień w najpopularniejszych programach telewizyjnych o tematyce ogrodniczej. W tym samym czasie, co GARDENIA odbędą się Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS. Jedną z ciekawszych atrakcji będą pokazy florystyczne. To niezwykłe wydarzenie umożliwi podziwianie kompozycji kwiatowych oraz oryginalnych elementów dekoracyjnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Więcej na www.gardenia.mtp.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu