Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Husqvarna: Jesienna oferta narzędzi ogrodowych 2009

W tym sezonie firma Husqvarna świętuje 50-lecie swoich pilarek i dlatego przygotowała specjalną, limitowaną serię pilarki Husqvarna 450e oraz wiele promocji.

W jesiennej ofercie firmy Husqvarna znajdują się narzędzia ogrodowe, które ułatwią jesienne prace wokół domu i w ogrodzie. Proponowane urządzenia to:


Wykaszarka 343FR

Do jej standardowego wyposażenia należą:

  • tarcza tnąca do drzewek i zarośli,
  • głowica żyłkowa do trawy oraz
  • nóż do chwastów.

Różnorodność zastosowania i wygodny system zmiany urządzenia tnącego sprawia, że seria FR nadaje się do najcięższych prac w ogrodzie czy sadzie.

Pilarka 440e

Model ten jest idealny dla użytkowników, którzy tną drewno okazjonalnie i potrzebują poręcznej maszyny. Posiada on silnik X-TORQ®, który zużywa mniej paliwa i charakteryzuje się zmniejszoną emisją zanieczyszczeń.

Dmuchawa 125BVx

Łatwa w użytkowaniu dmuchawa ręczna, idealna do prac przydomowych. Urządzenie jest dobrze wyważone i poręczne dzięki temu, że wylot powietrza znajduje się w linii uchwytu. Dmuchawę łatwo się uruchamia, a praca nią jest wydajna, gdyż ma ona bardzo wysoką moc wydmuchu.

Traktor CTH150

Solidny traktor ogrodowy z pojemnikiem na trawę, do intensywnej pracy na rozległym terenie. Umożliwia wydajne zbieranie skoszonej trawy oraz wygodne i szybkie opróżnianie pojemnika na trawę. Traktor wyposażony jest w dwucylindrowy silnik Kawasaki smarowany ciśnieniowo. Hydrostatyczna skrzynia biegów daje wysoki komfort jazdy, a dołączona do kompletu nakładka BioClip® zwiększa wszechstronność maszyny. Dzięki dostępnym akcesoriom traktor można dostosowywać do różnych prac ogrodowych: zamiatania, odśnieżania czy transportu.


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu