Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Jesienna oferta narzędzi ogrodowych 2009

W tym sezonie firma Husqvarna świętuje 50-lecie swoich pilarek i dlatego przygotowała specjalną, limitowaną serię pilarki Husqvarna 450e oraz wiele promocji.

W jesiennej ofercie firmy Husqvarna znajdują się narzędzia ogrodowe, które ułatwią jesienne prace wokół domu i w ogrodzie. Proponowane urządzenia to:


Wykaszarka 343FR

Do jej standardowego wyposażenia należą:

  • tarcza tnąca do drzewek i zarośli,
  • głowica żyłkowa do trawy oraz
  • nóż do chwastów.

Różnorodność zastosowania i wygodny system zmiany urządzenia tnącego sprawia, że seria FR nadaje się do najcięższych prac w ogrodzie czy sadzie.

Pilarka 440e

Model ten jest idealny dla użytkowników, którzy tną drewno okazjonalnie i potrzebują poręcznej maszyny. Posiada on silnik X-TORQ®, który zużywa mniej paliwa i charakteryzuje się zmniejszoną emisją zanieczyszczeń.

Dmuchawa 125BVx


Łatwa w użytkowaniu dmuchawa ręczna, idealna do prac przydomowych. Urządzenie jest dobrze wyważone i poręczne dzięki temu, że wylot powietrza znajduje się w linii uchwytu. Dmuchawę łatwo się uruchamia, a praca nią jest wydajna, gdyż ma ona bardzo wysoką moc wydmuchu.

Traktor CTH150

Solidny traktor ogrodowy z pojemnikiem na trawę, do intensywnej pracy na rozległym terenie. Umożliwia wydajne zbieranie skoszonej trawy oraz wygodne i szybkie opróżnianie pojemnika na trawę. Traktor wyposażony jest w dwucylindrowy silnik Kawasaki smarowany ciśnieniowo. Hydrostatyczna skrzynia biegów daje wysoki komfort jazdy, a dołączona do kompletu nakładka BioClip® zwiększa wszechstronność maszyny. Dzięki dostępnym akcesoriom traktor można dostosowywać do różnych prac ogrodowych: zamiatania, odśnieżania czy transportu.


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu