Logo
Logo

Czas na wiosenne prace w ogrodzie. Te narzędzia będą Ci potrzebne!

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. To doskonała okazja, żeby zacząć pierwsze porządkowe prace w ogrodzie i pomyśleć o przycinaniu drzew. Z narzędziami od Gardeny praca będzie o wiele łatwiejsza i szybsza. Początek sezonu to dobry moment, aby zacząć pierwsze prace w ogrodzie. Gdy rośliny jeszcze nie zaczęły okresu wegetacji możemy wykorzystać ten czas do ich przycięcia, a następnie wykonania gruntownych porządków. Do tego typu prac przydadzą się dobrej jakości narzędzia, na których będziesz mógł polegać przez wiele lat.

Narzędzia do cięcia

Na początku sezonu, gdy pogoda jest już ustabilizowana, a temperatura wyrównana należy pomyśleć o drzewach i krzewach, które wymagają cięcia. Jest to dobra okazja, żeby przycinać przede wszystkim suche, chore oraz połamane pędy drzew owocowych, np. jabłoni, gruszy i śliwy. Zabieg ten pozwoli na wykształcenie zdrowych i pięknie wybarwionych owoców. Nie można zapomnieć także o krzewach ozdobnych, które mogły zostać zniszczone w czasie zimy oraz o ich prześwietlaniu, czyli usuwaniu nadmiernie zagęszczonych, rosnących do środka gałęzi. Dzięki temu rośliny otrzymają więcej światła, co wspomoże ich rozwój.

sekator ogrodowy Gardena ExpertCut

Do wykonania dobrego cięcia niezbędne będą ostre narzędzia, np. nowy sekator ogrodowy Gardena ExpertCut bez problemu poradzi sobie z wiosennym cięciem zwłaszcza przy cięciu młodych pędów, świeżych gałęzi i roślin zielonych. Ostrza narzędzia zostały wykonane przy zastosowaniu zaawansowanej technologii hartowania z użyciem ekstremalnie niskich temperatur, dzięki czemu nie będą wymagały ostrzenia przez wiele lat. Dodatkowo w sekatorze ExpertCut można ustawić jedną z dwóch szerokości uchwytu, w zależności od wielkości dłoni. Przy mniejszej szerokości nawet szybkie cięcie cieńszych gałęzi i łodyg będzie znacznie łatwiejsze. Ponadto ergonomiczny uchwyt narzędzia z miękkimi elementami zapewnia wyjątkową wygodę użytkowania.
✔ Sekator posiada aż 35 lat gwarancji, a jego cena sugerowana wynosi: 158 zł. 

 

Narzędzia do sprzątania

Podczas wiosennych porządków warto pomyśleć najpierw o dłoniach, które w tym czasie będą szczególnie narażone. Nowe rękawice Gardeny są wykonane ze zrównoważonych materiałów i posiadają certyfikat Oeko-Tex. Jest to jeden z najbardziej znanych na świecie certyfikatów potwierdzających, że wykorzystane przy produkcji tekstylia są wolne od substancji szkodliwych. Wszystkie modele zapewniają także wyjątkową funkcjonalność, gdyż opuszki kciuków i palców wskazujących zaprojektowano tak, by umożliwić obsługę smartfonu lub tabletu bez konieczności zdejmowania rękawic. W ofercie znajdziemy m.in. rękawice do prac pielęgnacyjnych, do cięcia, pielęgnacji krzewów czy rękawice narzędziowe.
✔ Cena sugerowana: od 36 zł do 149 zł.

rękawice ogrodowe Gardena

Z uporczywymi chwastami, które bardzo szybko opanowują ogród i zaczynają rosnąć już od wiosny poradzisz sobie z narzędziami od Gardeny - niezależnie od tego, czy chwasty będą rosły w trawie, czy pomiędzy kostką brukową. Wycinak do chwastów szybko i skutecznie usunie uporczywe mlecze, wraz z korzeniami bez konieczności schylania się. Nie będą już Ci potrzebne żadne inne środki chemiczne, aby pozbyć się niechcianych gości w ogrodzie. Dwa specjalne opatentowane ostrza łatwo zagłębiają się w ziemi i ułatwiają usuwanie chwastów. Niewielka odległość między ostrzami ułatwia precyzyjną pracę, jednocześnie minimalizując rozmiar otworów w podłożu.
✔ Cena sugerowana: 175 zł.

wycinak do chwastów Gardena

Do czyszczenia kostki brukowej niezbędny będzie skrobak do fug 3w1, który posiada ostrze, klin oraz metalowe włosie. Produkt ten idealnie sprawdzi się do usuwania mchu ze szczelin i zamiatania wyrwanych chwastów. Skrobak jest elementem systemu Combisystem, który umożliwia łączenie różnych trzonków i narzędzi dzięki prostemu mocowaniu za pomocą śruby. Pozwala to dopasować narzędzie do odpowiedniego trzonka i bez schylania się usunąć chwasty.
✔ Cena sugerowana: 99,10 zł (bez trzonka combisystem)

skrobak do fug Gardena

Nie zapominajmy także o wykonaniu prac porządkowych w naszych ogródkach warzywnych. Odpowiednie przygotowanie gleby jest konieczne przed posianiem pierwszych odmian warzyw. Dzięki grabiom z pazurkami 2w1 usuwanie chwastów przyniesie szybkie rezultaty i nie będzie już uciążliwym zajęciem. Narzędzie łączy w sobie pazurki służące do usuwania niechcianych roślin i spulchniania gleby na rabatach, z grabiami pozwalającymi zgarniać usunięte chwasty. Grabie z pazurkami 2w1 pasują do wszystkich trzonków z serii Combisystem i posiadają aż 25 lat gwarancji.
✔ Cena sugerowana: 58,50 zł

Grabie z pazurkami 2w1 Gardena

Wiosna to także doskonały czas na spędzanie wolnego czasu w ogrodzie. Zadbaj zatem o swoje meble ogrodowe lub wyczyść taras. Z nową, akumulatorową myjką średniociśnieniową AquaClean 24/18 V praca będzie łatwa i przyjemna. Jest to uniwersalne rozwiązanie do szybkiego i dokładnego czyszczenia obiektów wokół domu i w terenie. Myjka jest niezwykle mobilna i kompaktowa, a do jej działania wystarczy zbiornik na wodę lub inne źródło, np. zbiornik wody deszczowej czy wąż ogrodowy. Posiada także regulowane ciśnienie wody do 24 barów i opcjonalny tryb Soft Clean z ciśnieniem 9 barów, który jest idealny do delikatnych obiektów. Zasilanie zapewnia akumulator 18 V Power for All Alliance, wykorzystujący technologię firmy Bosch.
✔ Cena sugerowana myjki: 872 zł.

myjka ciśnieniowa Gardena

 

Tekst i zdjęcia: GARDENA

Tagi