Logo
Logo
Okazje

Buszrem: Aranżacja przestrzeni przydomowej - pomysły na nawierzchnię

Czytelny styl , wygoda i porządek przestrzeni to podstawowe cechy domu z ogrodem. Widać to wyraźnie w jego otoczeniu. Starannie dobrana zieleń podkreślona ścieżkami i tarasami mówi równie dużo o charakterze miejsca co stylizacja wnętrz.

 

Pomysły na nawierzchnię

Estetyczne materiały nawierzchniowe wykorzystane do aranżacji nawierzchni dodają uroku ogrodowi otaczającemu dom. Dlatego jego projekt powinien być przemyślany i dopasowany do preferencji i upodobań właścicieli. Aranżacja nawierzchni jest nie tylko pracą budowlaną wymagającą technicznych kwalifikacji. Wybór i wzór ułożenia podjazdu, ścieżek, tarasu, elementów małej architektury - jest zadaniem równie ważnym jak decyzja dotycząca wykończenia np. ścian i podłogi salonu.

nawierzchnie fot. Buszrem
Przy jasnych ścianach - ciemna nawierzchnia koresponduje
z kolorem dachu - kostka Kreta płukana, fot. Buszrem

Oferta materiałów nawierzchniowych nieustannie się zwiększa - mówi Grzegorz Nowacki z firmy Buszrem - Różnorodność kształtów, faktur i kolorów sprawia, że łatwo wpisują się w dowolną stylistykę architektoniczną. Nowoczesne technologie gwarantują przy tym trwałość produktów.
Harmonia przede wszystkim Nawierzchnia otaczająca budynek powinna komponować się z kolorystyką elewacji. Tylko wtedy dom i jego otoczenie stworzą harmonijną całość.

nawierzchnia fot. Buszrem nawierzchnia fot. Buszrem
Najlepiej jeśli kolor nawierzchni zbliżony jest do barwy elewacji - kostka Kreta, Malta gładka w kolorach karmel i mokka (z lewej) i postarzana kostka Roma w kolorze oliwkowym (z prawej), fot. Buszrem


Kształt i faktura kostki lub płyt mają w tym przypadku znaczenie drugorzędne. Można łączyć ze sobą różne materiały, ale zasadą nadrzędną jest zachowanie harmonii barw. Bezpieczne połączenie to identyczne lub mocno zbliżone barwy elewacji i koloru dominującego w nawierzchni. Kolor obrzeży lub rysunku linii wewnętrznych mogą wówczas nawiązywać do odcienia stolarki, okiennic czy dachówki. Brąz czy czerwień dachu wraz z dekoracją nawierzchni stanowi często rodzaj kolorystycznej klamry dla całej posesji.


Przy jasnych ścianach - ciemna nawierzchnia koresponduje z kolorem dachu - kostka Kreta płukana, fot. Buszrem

Innym sprawdzonym sposobem aranżacji jest gra elementami kontrastowymi: w materiałach, kształtach, kolorach, a nawet stylach. Z pewnością jest to rozwiązanie dla odważnych, które wymaga wysokiego wyczucia smaku i doświadczenia.

Liczba możliwości ograniczona jest jedynie wyobraźnią. Różnorodność materiałów nawierzchniowych nie tylko dopasowuje się do pojawiających i utrzymujących się trendów, ale niejednokrotnie jest inspiracją do poszukiwania nowych, niespotykanych i wyjątkowych rozwiązań. Warto więc z nich korzystać.

Źródło: Buszrem

 
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu